Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Przekladka silnika SR20De na SR20DEH - komputer


Gość ttom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem tutaj nowy, ale mam nadzieje, ze znajde pomoc. Przelozylem silnik do mojej P11-tki z modelu GT, czyli znany wszystkim silnik SR20DEH. Przekladka od strony mechanicznej przebiegla bez wiekszych problemow, ale mam problem z komputerem. W tej chwili chodzi mi wszystko na starym ECU, bo po podpieciu od silnika SR20DEH samochod nie wstal... a kontrolka "check" zaczela sobie ladnie mrugac.

 

Czy ktos moze pomoc, jak poradzic sobie z ta elektronika? Lepiej wgrac na starego ECU mapy dla nowego silnika? czy Walczyc o zadzialanie nowego? I jak to zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jezdzi poprawnie. Silniczek chodzi bardzo kulturalnie, bez oporow i bardzo przyjemnie wchodzi na obroty... Aczkolwiek, jakos nie czuje tej roznicy 35KM...

a czy zmieniales sam silnik czy z listwa ? ja dzis mam podobny zabieg zmieniam silnik ze 131 KM na 140 konny i ciekaw jestem jak bedzie pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje auto zjechalo z tasmy grudzien 96', a silnik SR20DEH mam rocznik 99'. Listwy sa rozne i wymienialem. W zwiazku z tym musialem ciac kable i przerabiac wtryski, bo wiazka elektryczna jest tez inna i do starej trzeba bylo zapiac nowe wtyczki.

 

Tak czy inaczej, niestyty nowy silnik chodzi mi na ustawieniach starego i dalej nie wiem, co mam zrobic, zeby mi ECU od SR20DEH zadzialal z tym silnikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam w takim razie jeszcze tylko jedno pytanie :) czy ten komp, ktory ma od silnika SR20DEH i mi nie dziala, jest calkiem bezuzyteczny i mam go wywalic? ;) rozumie, ze Coobcio podpialby starego kompa do ecumastera i pozniej by wystroil ten silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby go zamontowac bys musial immobiliser wylaczyc,a to bez sensu.

 

no dobra... a co jest potrzebne do wylaczenia imobilajzera? ta pastylka siedzi w kluczyku? czy moze jeszcze jest potrzebny ten modul, co jest przy stacyjce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, bo to jest najtansze rozwiazanie :) i najszybsze. Chyba zaczne od tego... zobacze, czy zagada ;)

 

ale dzieki. Jesli komp nie dziala przez imobilajzer, to i tak duzo pomogles. A do Coobcia pewnie i tak bede sie chcial zwrocic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer powinien sam sie dopasowac do noweg silnika. Przeciez nie dziala to na zasadzie "mam sztywne mapy i tyle". Po to sa sondy/sonda, przeplywka zeby wszystko dobrze dograc. Mysle ze dodatkowy komp tu zawiele nie zdziala. GT ma inny kolektor wydechowy mozliwe ze wydech jest luzniejszy, inny dolot (przeplywka fi70 moze przepustnica tez inna) i tu bym szukal tych koni a nie w ecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepustnica jest taka sama, o kolektorze wiem, o przeplywce nie wiedzialem :) ale do sprawdzenia.

 

natomiast co do ecu, bylem ciekaw, dlaczego nie dziala i jak go uruchomic :) wiesz, w sumie jestem po elektronice, co prawda, poszedlem pozniej w mikrofale, ale cos tam w glowie zostalo po studiach... co prawda nigdy nie bawilem sie elektronika samochodowa, ale mysle, ze nie jest to temat nie do ogarniecia, jak sie ma jakies podstawy i chcialbym sie pobawic :) po prostu lubie rozumiec, co sie wokol mnie dzieje i jak dzialaja niektore sprzety ;) a ze lubie swoja taczke i mam do niej ogromny sentyment, bo wlasnie dzieki niej poznalem moja przyszla z**e (wjechalem w nia w korku :) i tak sie poznalismy), to musze o nia czasem troche zadbac, bo ma u mnie dozywocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak robiles mody u siebie to zaczales od swiniaka? Masz teraz go zamontowanego? I zeby nie bylo rozczarowania ze swiniak albo komp od deh zalozony po wielu trudach da taki efekt jak komp od p10gt w n14gti. Ale jesli chcesz bawic sie z kompem to spoko a noz da 15km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...