Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] wyciek z układu chlodzenia


Gość fago
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co to moze być , codziennie jak wychodze i patrze pod auto jest mala plamka plynu z chlodnicy,za mniej wiece miska olejowa, wszystkie przewody chlodzenia poczawszy od chlodnicy a skonczywszy na nagrzewniczce wnetrza i parowniku sa ok, chlodnica jest cala, wentylator pracuje bez zarzutow,termostat pracuje ok,pompa wody jest ok , i napewno nie jest to uszczelka pod glowica...A wyciek jest tylko w tamtym miejscu, Jak silnik sie rozgrzewa ta woda zasuwa ciurkiem, ze kaluza sie robi moment, po czym ustaje i juz nie leci, i potrafi nie leciec dlugo po czym jak sie odpali i tak jakby rozgrzje znowu.Czekam na jakies podpowiedzi...Na zimnym codzinnie musze mu dolewac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale czy na pewno pompa wody jest szczelna?? Może jakiś tam simering przepuszcza. Kolega tez miał dobra uszczelkę lecz woda również ciurkiem leciała na ciepłym jak stygł przestawało i okazało sie ze jakiś simering przepuszczał (czy jakoś tak)

 

Nie chce wprowadzać w błąd ale przyjrzał bym się dokładnie pompie wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź trójnik znajdujący się przy samej przegrodzie między komorą silnika a kabiną. Te trójniki przy LPG lecą wcześniej czy później.Ciężko go tam wypatrzeć bo jest mało miejsca ale nie poddawaj się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem trojnik, pompa jest jak najbardziej ok sprawdzali mi tam nawet ten zaworek jakis przy pompie i nie z niego leci,jakby to bylo z trojnika to by mniej wiecej po srodku auta kaluza byla,zawsze tak mi sie trafi , ze takiego przypadku jeszcze nie bylo ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wali na ciepłym silniku to nic prostszego jak zagrzać potwora i lookać gdzie sadzi.

W traktorach często bywa że zsuwa się dolny wąż z chłodnicy po rozgrzaniu. Może w twojej benzynie jest któryś z przewodów sztywny i jak dostanie temperatury + ciśnienie to puchnie.

Popatrz po przewodach zawsze zostają jakieś ślady po płynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak jak co tu koledzy radza cudów nie ma i gdzies sie leje jak w układzie sie zrobi cisnienie czyli jak silnik sie nagrzeje ja tez miałem wyciek ktorego nie mogłem zlokalizować i tak jak kolega wyzej napisał leciało z trójników pomiedzy kabina a silnikiem tak jest bardzo nie ciekawy dostep i nawet trudno baniak włożyc i dobrze zajrzec poza tym sa zawsze slady płyn po wyschnieciu jest biało zielonkawy wiec trudno go z czym innym pomylic ale jak sie przyłzysz to na pewno znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstawilem samochód do mechaników,rano dolalem wody na zimnym, przejechalem moze ze 4 km po miescie ,stanalem pod warsztatem i oczywiscie kaluza, pierwsze wrazenie jakby lecialo za miska olejowa ,ale to ciurkiem,otworzylismy mache, okazalo sie ze sika w jednym miejscu,na pracujacym silniku, a dokladnie w okolicach filtra oleju tak jakby z silnika, wczesniej nie moglem sie dopatrzec gdzie leci, ale mu sie chyba pogorszyl ten wyciek,dzis bede wiedzial o co chodzilo,podobno to nie siedzi uszczelka pod glowicą,az sam jestem ciekaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fago stojąc przodem do samochodu po lewej stronie pod kolektorem ssącym masz takie kolanko gumowe i nim właśnie wali żeby je zobaczyć musisz wejść pod samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniali mi uszczelke pod kolektorem ssacym ,jak sie okazalo w kolektorze ssacym idzie kanal wodny, uszczelka dala tylka :/ , i na tym kanale wlasnie sadzilo wode :/ , uszczelka 30zl plus 150 zl robocizna w tym plyn :( , zjednej strony ciesze sie ze to nic powazniejszego :P a z drugiej mala rzecz a tyl kasy :zly: ,musieli wyjac wszystkie filtry i wszystko zasilnikiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy ten waz co dochodzi do parownika nie jest juz plastikowy od temperatury,i czy to z niego przypadkiem nie leci, bo jak jest plastikowy to juz nawet objemka nie scisnie tego , a jezeli waz jest ok a ten plastik od parownika , co wchodzi albo wychodzi woda sz ukladu chlodzenia zeby go podgrzewac, jest spierdzielony to obawiam sie ze parownik bedziesz musial sobie skolowac,ale najpierw sprawdz te weze ja u siebie tez je wymienialem, jak zdjelem to mi sie polamaly heh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...