Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Coś z elektryką, a radio działa


Gość Frost
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ciekawy przypadek. Podjeżdżam na parking, silnik off i wysiadam a tu klops. Centralny nie działa i padła cała elektryka. Nie świecą się kotrolki na desce, szyby nie działają, kompletne nic... oprócz radia :) Po przekręceniu kluczyka radio działa normalnie. Auto stoi już u elektryka ale pytam z ciekawości czy ktoś wie co to mogło być. Co ciekawe, jak auto postało tak chwilę, na moment kontrolki się zapaliły ale po przekręceniu kluczyka wolno zgasły.

 

pozdrawiam

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to coś nie tak z NATSem Central i radio są zintegrowane z NATS ale to wygaszanie powolne zegarów :065:

szyby po wyłączeniu zapłonu to zawsze nie działają

HM może coś z stacyjką nie tak

Napisz co było jak odbierzesz od elektryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Okazało się, że bezpiecznik 100A był jakiś trefny, zdrutowany wewnatrz i po prostu wywalil. Z tego co mowili, dlatego nie szlo zasilanie na stacyjke i zegary. Nie wiem, zalozony nowy, przewody sprawdzone nie ma przebic, coz... zaluje w sumie ze dalem do elektryka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekwości spytam Jaka cena za ten topik 100A bo ponoć są problemy z dostaniem jego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frost, a może po prostu nie przekręciłeś kluczyka do końca wyłączając a oni Cię w chu.. zrobili?

u mnie akurat tak jest, że mogę w WP11 wyjąć kluczyk nie przekręcając do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekwości spytam Jaka cena za ten topik 100A bo ponoć są problemy z dostaniem jego.

 

A to fakt, tez slyszalem ze nie maja na polce i zamawiali, cena cos kolo 30zl, pewnie mnie skroili

 

Black, nie rozumiem? co to znaczy ze nie przekrecilem do konca ? Raczej nie da rady wyciagnac kluczyka w pozycji innej niz off, a poza tym czy takie wyciagniecei skutkuje brakiem napiecia na desce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frost, już tłumaczę jak nie przekręcisz do końca i wyjmiesz a w sunnym mogłem wyjąć i w primerze wp11 też (chyba, że miałem coś ze stacyjkami) a w p10 nie pamiętam, to radio i akcesoria działają a centralny Ci nie zadziała i nie piknie immobilajzer

 

co do 100A bezpiecznika to jakich gabarytów on jest, ma komory gaszeniowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

black wybacz ale ja też nie czaję tego wyciągania. Może jakieś stacyjki miałeś trefne w tych wszystkich nysach ( dziwny zbieg okoliczności ) Zeby radio grało to musiałbyś wyjąć klucz w pozycji ACC albo ON. U mnie kiedyś stacyjka nie odbiła po wyjęciu klucza i nie mogłem zamknąć z pilota ale radio normalnie zgasło.

 

Co do bezpiecznika to cena jego taka jest raczej w ASO z tym że jak to topik albo przewodzi albo się przepala. 100A to bezpiecznik główny i jak się przepali to nie urochomisz samochodu. Pewnie magicy sami go przepalili a że nie jest tani no to powiedzieli że był do wymiany ( uszkodzony) i to niby było powodem usterki. Pozostaje jeszcze tylko się domyślać że był watowany poprzedni i dlatego go wymienili, ale nie uważam aby to był powód usterki. Topik albo przewodzi albo nie i tyle na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

and_pec, dokładnie tak jak mówisz, mogłem wyjąć w pozycji akcesoria (ACC), może ktoś je kiedyś kradł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bezpiecznika to cena jego taka jest z tym że jak to topik albo przewodzi albo się przepala. 100A to bezpiecznik główny i jak się przepali to nie urochomisz samochodu.

 

A czy gdzieś online można w sumie taki kupić ?

 

pzdr

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku obuli Cię jak cholera, albo kupili w ASO Najdroższy na necie był za 13 a tu masz kilka rodzajów

http://wwww.nowyelektronik.pl/searchsklep....amp;x=1&y=1

Ja niegdyś płytkowe mini kupowałem w sklepie z akcesoriami elektronicznymi. Myślę że kostkowe też tam znajdę. Warto wziąść stary na wzór bo jest kilka rodzajów. Widać to w linku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...