Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] co to za dzwiek przy silniku?


Gość dmx81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wrzucilem 2 filmiki, mam nadzieje ze da rade z nich cos odsluchac. Jesli ktos zaczal czytac post od nowa, prosze o zerkniecie kilka odpowiedzi nizej, wrzucilem tam nagrania audio, moze ktos jest w stanie okreslic przyczyne

 

na jednym jest praca silnika, chcialem sie skonsultowac, czy wszytsko ok, ewentualnie co nie tak

 

na drugim dziwny dzwiek podczas mocnego gazowania, przy spokojnym raczej nie slychac - z reszta na filmiku najpierw normalnie pozniej mocniej

 

filmiki nagrane komorka w garazu, wiec dzwiek moze nieco sie roznic jakosciowo, a sciany garazu wzmacniaja troche efekt

 

http://dmx81.wrzuta.pl/film/aO7ebwFZ1Yj/20090422_001

 

http://dmx81.wrzuta.pl/film/29xXVxv8nT9/20090422_002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze, jesli tak to co to moze byc?

 

[ Dodano: Sro 22 Kwi, 2009 14:24 ]

i jak rozpoznac ze to na pewno z rozrzadu - objawy takie, ze przy gazowaniu pojawia sie ten dzwiek, i zaraz po zejsciu z obrotow, tzn popuszcze gaz, to objawia sie takim podwojnym oddźwiękiem - dluzszy od schodzenia z obrotow, cisza ulamek sekundy i jakby odreagowanie, takie przejscie z tego odglosu w normalny dzwiek pracy silnika

wiem ze troche zawile pisze, ale ciezko mi to wytlumaczyc, sprobuje jeszcze raz nagrac,

 

jesli ktos moze podpowiedziec jak sprawdzic, czy to rozrzad... byc moze tez oslony tlumika tam przy silniku? sprobuje jeszcze raz nagrac w paru miejscach ten glos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dmx81, a jaki masz silnik?? W opisie masz ze posiadasz Almerkę :)

 

Masz może gdzie wjechać na kanał i sprawdzić czy aby to coś z wydechem jest nie tak? Jeżeli rozrząd to współczuję i zachęcam do lektury na forum.

Rozrząd najgłośniej chodzi przy odpalaniu auta zanim napinacz zdąży napiąć łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj mam tez primerke, ale jak wyjdzie cos powaznego to zaraz z nia wracam, oby nie bo autko super. silnik 1.6, rok 2002, przebieg 100km (nieprzekrecany) regularne wymiany oleju (ksiazka wymian itd)

 

PO odpaleniu, jakies 5 sek pozniej slychac wyraznie grzechotanie przez sekunde... prosze Was bardzo o pomoc, wiem ze o trudne na odleglosc, nagralem na troszke lepszym sprzecie niz komorka teraz odglosy auta i sa to w kolejnosci:

 

1. dyktafon ustawiony na rogu samochodu, otworzylem maske, polozylem na rog (nad reflektorem) gumowa wycieraczke a na nia polozylem dyktafon - wysokosc pokrywy silnika, odleglosc ok pol metra)

odglos zapalenia silnika, jego praca, gazowanie

 

http://dmx81.wrzuta.pl/audio/0WNclKMgkbd/vorc001

 

2. polozylem dyktafon pod samochodem, mniej wiecej miedzy kolem przednim a drzwiami kierowcy, nieco wglab pod samochod

odglos zapalenia silnika, jego praca, gazowanie

 

 

http://dmx81.wrzuta.pl/audio/0M1hjCn5Iaz/vorc002

 

 

3. dyktafon trzymam w rece jakies 20cm od silnika, stojac od strony wszelkich paskow i kolek (strona pasazera)

nagrana praca silnika

 

http://dmx81.wrzuta.pl/audio/3CUhzsCIJaD/vorc003

 

 

4. dyktafon przylozony pomiedzy filtrem powietrza a silnikiem - slychac takie cykanie, byc moze to normalne, ale nagralem - praca silnika

 

 

http://dmx81.wrzuta.pl/audio/6QClLpcKNZd/vorc004

 

 

wg tych nagran jestescie w stanie okreslic gdzie moze tkwic przyczyna? ja zauwazylem, ze glosniejszy ten metaliczny dzwiek jest pod autem, ale nie sugerujcie sie tym, przysluchajcie sie tez pracy silnika itd, prosze bardzo o pomoc, DZIEKI

 

[ Dodano: Sro 22 Kwi, 2009 15:44 ]

szczegolnie druga polowa drugiego nagrania, po gazowaniu sluchac to, no i w drugim przy odpaleniu slychac to.... dyktafon to inaczej wychwycil niz ludzkie ucho chyba, bo ja podobnie slysze czy siedze w aucie, czy na zewnatrz, co wy na to drodzy Koledzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrsobon

Wiesz przyczyna moim zdaniem tkwi w silniku i nie jestem do końca pewien co do tego rozrządu, a jak się zachowują obroty silnika? coś wyrazie w miarę regularnie wydaje charakterystyczny dźwięk, popytam się dziś kolegów to może coś wymyślimy :027:

I czy silnik równo pracuje? Mam rozumieć, że nie ma żadnych niepokojących objawów poza tym dźwiękiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym dzwiekiem nie ma niepokojacych objawow, silnik pracuje cicho i spokojnie, dalem nagranie pracy samego silnika, byc moze ktos tam cos wychwyci,

 

podczas jazdy to raczej brzmi jakby drganie, takie bardzo nieprzyjemne,glosne, metaliczne i nie przez caly czas.... a byc moze z silnika i z wydechu te odglosy

 

trzebaby dokladnie odsluchac te nagrania (wiem ze 1 i 2 przy gazowaniu dzwiek sie znieksztalca) a 3 i 4 to dzwiek silnika

 

nie wiem jak znalezc przyczyne, ze jak np zachowuje sie zly rozrzad, przy jakich obrotach jak, moge ponagrywac co tylko potrzebujecie, aby zlokalizowac przyczyne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem wlasnie ze ciezko... ale jeden problem juz rozwiazany - ten najglosniejszy :) obluzowala sie oslona tlumika - miedzy katalizatorem a kolektorem wydechowym, tzn na obluzowanie to bardziej sie nadaje nazwa zgnilo ze rdzy w jednym miejscu na mocowaniu i sie tuklo strasznie - to byl ten dzwiek co przy gazowaniu bylo slychac i po zalaczeniu silnika

 

zostaje jeszcze jednak mala sprawa, chodzi o delikatne grzechotanie - wydaje mi sie ze to rorzad - w aucie prawie nie slychac podczas jazdy, ale jak w garazu autko odpale, to slychac jak grzechocze, nie jakos strasznie, ale jednak - postaram sie jakby co nagrac dokladniej sama prace silnika.

 

jesli to bedzie cos z rozrzadem (100 tys km przejechane, 2002r) to co pozniej - sprawdzic czy np te napinacze lancucha da sie jakos podregulowac - tzn pisze o tym, ale nie mam pojecia jak sie to robi, ale pewnie poczytam o tym i jesli jest wykonalne samodzielnie w garazu, to moge sprobowac - o ile sie okaze, ze jest to konieczne.

 

[ Dodano: Pią 24 Kwi, 2009 01:15 ]

a jak sie objawia halasowanie wtryskow? bo oprocz lekkiego grzechotania, slychac tez takie pykanie, nagranie nr 4, nie wiem czy to o to chodzi, o co pytasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrząd idzie tam gdzie paski klinowe, obsłuchaj dobrze, - niestety nasze rozrządki lubią sobie pohałasować więc specjalnie bym sie nie martwił. Zobcz czy jak wciśniesz sprzęgło to nadal będzie tak hałasować - wykluczysz łożyska w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrsobon

Kolega lisek dobrze napisał, wysprzęgl auto i jeśli łożysko oporowe jest zużyte to daje o sobie znać takim specyficznym hałasem, poproś żonę czy znajomego żeby odpalił(a) auto a ty miej ucho przy rozrządzie i słuchaj, na początku słychać troszkę głośniej (zanim się do końca napnie ) a potem ciszej takie jakby to nazwać grzechotanie. A a propos wtrysków to w poprzednim aucie były tak zużyte że objawiało się to dość głośnym i równomiernym cykaniem jeśli tak to mogę nazwać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki, wczesniej jak przykladalem ucho do rozrzadu to wlasnie wydaje mi sie ze stamtad to dochodzi, teraz auto pojechalo do pracy, wiec jak wroci bede mogl sie przysluchac. to takie male pytania mam

 

1. jesli ten dzwiek bedzie glosniejszy po zapaleniu, a paru minutach cichnie, ale wciaz nie jest to calkiem ciche, czy moze tak zostac?

2. czy ewentualnie moge samemu cos z tymi napinaczami zrobic - moze za slabo napiety lancuch, czy dam rade sam sprobowac? (wiem ze to nie zabawka aby probowac, ale z wasza pomoca bym mogl sie tego podjac - o ile to mozliwe?)

3. co do wtryskow, czy to droga operacja wymiany? czy tam tez cos moge wyregulowac o ile to wlasnie to, bo slychac rownomierne cykanie, nie metaliczne, nie syczenie - tylko wlasnie takie pykanie - z gory od tylu silnika bardziej, przy filtrze powietrza

 

dzieki wielkie za Wasza cierpliwosc :) chce doprowadzic autko do dobrego stanu eliminujac kazdy zbedny dzwiek, wychwytujac mniej lub bardziej powazne usterki, oczywiscie jak najmniejszym kosztem i w miare mozliwosci we wlasnym zakresie. pozniej bede mogl zajac sie odmulaniem silnika ;)

 

[ Dodano: Pią 24 Kwi, 2009 12:39 ]

do pytania 3 http://dmx81.wrzuta.pl/audio/6QClLpcKNZd/vorc004 to jest to cykanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jesli ten dzwiek bedzie glosniejszy po zapaleniu, a paru minutach cichnie, ale wciaz nie jest to calkiem ciche, czy moze tak zostac?

powinien ucichnąć po paru sekundach

2. czy ewentualnie moge samemu cos z tymi napinaczami zrobic - moze za slabo napiety lancuch, czy dam rade sam sprobowac? (wiem ze to nie zabawka aby probowac, ale z wasza pomoca bym mogl sie tego podjac - o ile to mozliwe?)

raczej nie - napinacz jest hydrauliczny

 

 

PS. silnik masz QG16DE żeby ci na przyszłość ułatwić szukanie

 

Pytanie podstawowe - świeci ci się kontrolka CHECK ENGINE??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie swieci sie,

tak silnik qg16de

 

[ Dodano: Pią 24 Kwi, 2009 14:54 ]

znalazlem post gdzie mowisz tez zeby olej zmienic na lepszy, sprawdze jaki byl lany do tej pory. wieczorem moze sprobuje nagrac jeszcze raz, nie w garazu, ale w domu, od momentu zapalenia na zimnym i tak z kilka minut niech pochodzi, moze cos wiecej bedzie mozna powiedziec.

 

mam tez almerke 1.4 z 96, tam jest ga14de - odglos powinien byc podobny w nich? bo moge porownac jak obydwa chodza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dmx81, No i przede wszystkim dobry filtr oleju (mann, knecht, oryginal). Jak dlugo pali ci sie kontrolka oleju po porannym uruchomieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dmx81, olej wlej półsyntetyk 10W-40 - taki jest zalecany i na nim wytrzymuje silnik i rozrząd dużo więcej niż na syntetyku 5W-40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BULI, pytalem wlasciciela, olej byl zmieniany jakies 3 tys temu, tyle ze w garazu zmienial mu znajomy mechanik a nie na warsztacie i jest to pierwsza wymiana nie zanotowana w ksiazce wymian oleju (nawet jesli wymiana by byla fikcyjna, to przejechal 12 tys od zanotowanej wymiany) sprawdze co za olej byl wlany, tzn wydaje mi sie ze zostala im butelka 5l, chyba mobil, ale pewny nie jestem, napisze znowu jak sprawdze. widze ze masz ten sam model i silnik itd,mi o rok mlodszy sie trafil :)

 

ulisses, odpalilem dzis i patrzylem na kontrolke oleju, gasnie prawie zaraz po odpaleniu silnika, na pewno nie dluzej jak sek. po

 

siedzac w autko, praktycznie nie slychac nic, jedzie sie bardzo przyjemnie

jedynie na zewnatrz wydaje mi sie ze mogloby byc troszke ciszej, ze da sie slyszec "cos" oprocz regularnej pracy silnika. bede probowal nagrac w dobrej jakosci, aby mozna bylo odsluchac i cokolwiek stwierdzic, nie bylo by problemu, gdyby tutaj mechanik nie bral tak ogromnych pieniedzy za cokolwiek, dlatego ratuje sie kazda naprawa pytajac Was :) Almerka doprowadzona prawie ze do idealu ;) a Primerki dopiero sie ucze, mam nie caly tydz, tzn moja ladniejsza polowka ma :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...