Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Almera GTi - Coobcio Dupowóz III


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie zapominam u Zuru się turbo robi w między czasie, jak chcesz to i dla twojego pożeracza oleju mogę głowicę przygotować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ukrywam że ten weekend spędziłem dość pracowicie co widać na fotkach poniżej:

 

Tak więc Almerce zafundowałem odmłodzenie silnika, miało być tylko planowanie głowy ale nie był bym sobą jakby nie skorzystać z tej okazji i nie zmienić uszczelniaczy zaworowych, pierścieni i panewek korbowodowych a na koniec wyregulowałem zawory... Tak więc po docierce udałem się dziś w godzinach popołudniowych na hamkę i oto efekty (już po korekcji ustawień wałków i zapłonu):

etap4planowaniedoetap3.jpg

 

nie ukrywam że wynik rozczarowuje, Primery po takich modach już spokojnie generują ponad 165KM i 200Nm a tu d*pa z tymi niutonometrami, ostatnie co przychodzi mi do głowy to wymiana kolektora ssącego na ten z P10 - Roki u siebie miał taką hybrydę silnik alma GTI seria + te mody co u mnie bez planowania i ssący z P10 no i 165KM i 206Nm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primery po takich modach już spokojnie generują ponad 165KM i 200Nm a tu d*pa z tymi niutonometrami, ostatnie co przychodzi mi do głowy to wymiana kolektora ssącego na ten z P10 - Roki u siebie miał taką hybrydę silnik alma GTI seria + te mody co u mnie bez planowania i ssący z P10 no i 165KM i 206Nm....

 

 

i u mnie krecenie walkami nie odbylo sie na hamowni tylko na doswiadczenie krecacego :) ciekawe jak jezdzi ta Alma w porownaniu z Prima Lukasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak będę co chwila zamieszczać wykresy to nie będzie niespodzianki w gazecie potem :)

Ale niech będzie no...

5etap5doetap4.jpg

 

A co zrobiłem na szybko wleciał ECU Master w zakresie do 2000 zdjąłem wachy w zakresie 2000-6500 dodałem a od 6500 do docinki zostało na fabrykę...

W próbach elastyczności sporo się poprawiło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z checią skonfrontuję na kresce swoją primę-wyniki z hamowni są dosłownie identyczne--różnica 2-3km...alma nie powinna przegrać.bo różnica masy to ze 150kg na moją niekorzyść no i ma krótką skrzynie.ale jaja by były gdyby mój pożeracz oleju dał sobie jednak radę z twoją uliczną almerką :dribble::dribble::dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny wykresik, moment płaski do prawie odcinki to i moc się generuje. To teraz wedle Yarkowych doświadczeń Alma powinna robić ~6,2s do 100 ;) Może porównamy nasze "bolidy" na jakiejś prostej? :)

Edytowane przez bodek_n14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miłą chęcią i Lukasa można zaprosić na mini sparing :D

Almerką wcozraj wywalczyłem 2 miejsce na torze lublin w klasie J3 i 5 w genralce :P

A co nowego w niej się zmieniło - z przodu lekki negat i już przodem tak nie pluje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po Październikowym numerze jeszcze bardziej sławna będzie :)

Muszę w niej ogarnąć amorki bo jednak zwykła KYB EXEL-G na tor zdecydowanie za miękka - zwłaszcza przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

no ba w końcu wszystkie fotki są jej :P w budrzetowym tuningu czy 2 :D

Teraz właśnie nie wiem co dalej, chyba inny wóz po zimie trzeba podjąć - może MAXIMY 3.0... ??

Bowiem jeśli chodzi o przyszłość SR20 to albo trzeba iść w zmienne fazy bąć w Turbo.

 

Ps. najfajniejsze jest to że blisko 320Konny Seat Leon Cupra R robi raptem o 0,2 sek lepszy czas na 1/4 mili - więc chyba nie najgorzej alma podaje :D :D :D

 

No to dokonałem troszkę deTuningu almerki...

A więc wleciał seryjny katalizator oraz wydech 2" przelotowo komorowy firmy SCORPION, zrobiło się znacznie znacznie ciszej, troszkę spadło mocy i momentu ale absolutnie nie przeszkadza to w jeździe na co dzień a wręcz przeciwnie - hehe pisze jak stary emeryt ale w końcu musiałem oddać EL-TECowe 2,5" właścicielowi Pegazowi - dziękuje CI :)

 

Tak się prezentuje nowy wydzior ze stali nierdzewenej wcześniej latał najakimś ANGOLU:P

170620092578.jpg

170620092580.jpg

 

Ps. wykres:

AlmeraCoobciazwydechem2ikatkontraet.jpg

 

Jak widać spadły 2KM i 3Nm i co ciekawe mimo że wydech znacznie mniejszej średnicy i do tego seryjny kat to wydawać by się mogło że tylko góra ucierpi a tu praktycznie całość poszła o te 3Nm w dół... Za to od 6500obr.min do odcinki nic się nie pogorszyło :P

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na G-techu jak było 167KM wychodziło różnie od 6,64sek - najlepsze co uzyskałem po 7,11 jak wyraźnie zmuliłem start...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi ze nie ma co szalec ze srednica wydechu bo poza glosniejszym ukladem na mocy roznicy nie bedzie (w almie wyszlo troche mniej ale to moze byc wina kata). Zreszta widze to po mojej maximie gdzie mam niecale 2,5" (61mm) a przyrosty sa znaczne (30km/nm). Chyba ze ktos w sr-ce celuje w ponad 200km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez gratuluje .. i troche zazdroszcze. Tez mialem plany co do saniacza ale od dluzszego czasu brak $ na mody. Wiec musze menczyc sie seryjnym zagazowanym Gti.

(ale i tak frajda pogonic czasem co niektotych cwaniaczkow)

 

P.S.

dzieki za pamiec o TPS ale na razie wszelkie plany zakupowe ograniczone go niezbednego min.

(nawet takie)

Edytowane przez viehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od początku w zasadzie była ona robiona z myślą o robienie doświadczeń, sam dla siebie nie mogłem się zmotywować tak wiec wspólnie z redakcją GT opracowaliśmy plan co do niej...

Na dniach jeszcze jakiś dodatek do oleju Xados będę testować, jak wynik wyjdzie pozytywnie to będzie kolejny artykuł w GT :)

No i jeszcze pomysł był na testowanie osiągów jeśli chodzi o różne rodzaje kół od 14 do 17... tylko troszkę ślisko chyba jest na takie testy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...