Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Silnik nie wchodzi na obroty (ale tylko rozgrzany


Gość Toman

Rekomendowane odpowiedzi

Problem w mojej primerce (benzyna 1,8 l) polega na tym, że jak silnik osiągnie właściwą temperaturę, to obroty nie chcą wchodzić powyżej 2700-2800. Mam zamontowany gaz, ale silnik zachowuje się tak samo przy jednym i drugim paliwie. Na biegu jałowym, jak wcisnę pedał "gazu" to obrotu rosną do 2800, a potem spadają do 2500 i tak w kółko - jakbym robił "przygazówki". Przy zimnym silniku wszystko jest ok - kręci w pełnym zakresie. Komputer wskazuje błąd P0403, czyli źle działający zawór recyrkulacji spalin. Zastanawiam się czy z jego powodu silnik może zachowywać się w ten sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatykanie zaworów EGR to był popularny sposób na tuning Nissana :-)

Ale to było przy silnikach 1.4 i 1.6...a w 1.8 to nie wiem, może faktycznie jakieś lewe powietrze gdzieś leci.

 

Objaw jest typowy dla uszkodzonego przepływomierza, ale tu powinien wyskoczyć błąd przepływki.

Można to łatwo sprawdzić - po prostu odłączyć przepływomierz i jak nic się nie zmieni to pewnie uszkodzona przepływka (Uwaga! Podpinaj ponownie na wyłączonym zapłonie!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...