Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] HYDRAULICZNE USTAWIENIE ŁAŃCUCHA


Gość PLEBAN2009

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PLEBAN2009

witam!kupiłem primke 98r. 1.6 benzyna przebieg 180 tyś. okazało sie że jest do wymiany rozrząd(miał byc wieczny taka opinia mechaników)jak mus to mus wymieniłem z kieszeni uszło trudno.Teraz silnik pracuje cicho i to cieszy.Przed wymianą i po wymianie gdy uruchamiam silnik przez około 4 sekund słychac delikatny stukot w silniku potem ucicha.Czy jest to normalne??jeżdze na pół syntetycznym oleju.jak myślicie czy jest to hydrauliczne ustawienie silnika??pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak będzie ponieważ olej musi nabrać ciśnienia zanim napnie łańcuch i zanim ułożą się popychacze hydrauliczne.Nie masz się czym martwić.A najlepszy nawet olej zmieni czas nabierania ciśnienia o ok 1s wiem czasami nie warto się podniecać olejem.A Jeżeli nie masz najechane 400tyś km to pewnie wystarczyło wymienić prowadnice górna i miałbyś ciszę, Aczkolwiek każdy silnik należy postrzegać indywidualnie.A co do filtra to są filtry ,które nie puszczają ciśnienia zwrotnego i trzymają dłużej olej,ale jak by miały takie być w primerkach to by były od początku i zalecane a nie są.Spij spokojnie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!kupiłem primke 98r. 1.6 benzyna przebieg 180 tyś. okazało sie że jest do wymiany rozrząd(miał byc wieczny taka opinia mechaników)jak mus to mus wymieniłem z kieszeni uszło trudno.Teraz silnik pracuje cicho i to cieszy.Przed wymianą i po wymianie gdy uruchamiam silnik przez około 4 sekund słychac delikatny stukot w silniku potem ucicha.Czy jest to normalne??jeżdze na pół syntetycznym oleju.jak myślicie czy jest to hydrauliczne ustawienie silnika??pozdrawiam.

 

1. sprawdź otworek napełnienia oleju - napinacza łancucha. częstym przypadkiem jest jego przypchanie nieczystościami olejowymi i dłuzsze niz zwykle napelnienie.

2. sprawdź filtr oleju czy ma zawór przeciw-upływowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!kupiłem primke 98r. 1.6 benzyna przebieg 180 tyś. okazało sie że jest do wymiany rozrząd(miał byc wieczny taka opinia mechaników)jak mus to mus wymieniłem z kieszeni uszło trudno.Teraz silnik pracuje cicho i to cieszy.Przed wymianą i po wymianie gdy uruchamiam silnik przez około 4 sekund słychac delikatny stukot w silniku potem ucicha.Czy jest to normalne??jeżdze na pół syntetycznym oleju.jak myślicie czy jest to hydrauliczne ustawienie silnika??pozdrawiam.

 

1. sprawdź otworek napełnienia oleju - napinacza łancucha. częstym przypadkiem jest jego przypchanie nieczystościami olejowymi i dłuzsze niz zwykle napelnienie.

 

 

2. sprawdź filtr oleju czy ma zawór przeciw-upływowy.

A jak to sprawdzić u mnie szeleści od 40tyś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...