Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] wentylator chłodnicy


Gość coffee-l

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie krótko i na temat: u mnie jest tak że dość długo czekam na włączenie sie wentylatora chłodnicy nawet na nagrzanym silniku potrafie czekać na postoju ok. 7 minut po czym sie włącza. Ale wskazówka nigdy nie przekracza połowy skali. Słyszałem że wentylator się włącza jak wskazówka dochodzi pod czerwone pole. U mnie nigdy nie przekracza połowy skali. Za to silnik się bardzo długo schładza, nawet po około 2,5 godz. jest jeszcze letnia pokrywa.Jak to jest u Was? kiedy się wam załącza wentylator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przerabialem (i ciagle jestem na tym etapie..) temat ukladu chlodniczego..

w sumie zalezy jak dlugo jezdzisz i jak mocno nagrzejesz silnik....ale przy obecnej dosyc cieplej pogodzie....to moze sie dlugo schladzac... ale z drugiej strony to i tak od czasu do czasu termostat trzeba wymieniac (w najblizszym czasie bede wymieniac plyn i termostat...)...

pozdro

 

[ Dodano: Pon 27 Kwi, 2009 22:40 ]

ps.

i jeszcze masz troche tu na ten temat ( na marginesie dodam ze w moim wypadku wynik brzmial: przekaznik!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bo sie wentylatory nie wlaczaly w ogole...wiec wymienilem ten czujnik co wlacza wentylator..i ciagle nie dzialalo..wiec przekaznik (juz wczesniej mialem problem z przekaznikiem do przedniej wycieraczi, z przekaznikiem do tylnej wycieraczki..a teraz wentylator sie gotowal....ale juz jest ok (poki co..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coffee-l jeżeli w zimie wskazówka od temperatury utrzymywała się w poziomie, to wszystko jest OK. Wentylator włącza się od 82°C do 88°C. Jeżeli wskazówka wchodziłaby na czerwone pole to byłoby ponad 100°C.

 

U mnie silnik po wyłączeniu przy tej temperaturze otoczenia co teraz jest ciepły też mniej więcej taki okres czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...