Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Jak odkręcić korek od spuszczania oleju ze


Gość pio_ta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam problem z odkręceniem korka od spuszczania oleju ze skrzyni biegów, do odkręcania użyłem grzechotki od stanleya ale korek jest tak zapieczony że ani drgnie a używając większej siły grzechotka się wyślizguje uszkadzając kwadratowe gniazdo w korku, co radzicie zrobić, jak odkręcić korek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pio_ta, ja z tym pojechałem do ASO, korek do wylewania oleju odkręcili - ciężko bo ciężko ale poszło, a wlali przez linkę - nie dali rady odkręcić wlewu.

 

PS. Zdaje mi się, że temat był już przerabiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządny klucz, przedłużka, a na nią spora rurka i puści, przerabiałem to już dwa razy, nie ma sensu mocno dokręcać (25-34Nm), te korki są stożkami i jak ktoś dowali to później jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spawam do korka śrube wtedy nagrzewa się korek i odkręcasz bez problemu ale zawsze istnieje ryzyko że może pęknąć obudowa skrzyni choć jeszcze o takim przypadku nie słyszałem no i trzeba zainwestować w nowe korki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie kwadratowe gniazdo ma korek od wlewu jak i od spuszczania oleju, z korkiem od wlewu poradziłem sobie bez problemu, zrobiłem tak jak napisał Raf4rb, dobry klucz, przedłużka i poszło ale z korkiem od spuszczania oleju jest tragedia, użyłem grzechotki stanleya i przedłużki ale kwadratowa końcówka grzechotki wyślizguje się z gniazda korka i deformuje je, obawiam się że jak jeszcze raz użyję grzechotki i przedłużki to zamiast kwadratowego gniazda będę miał okrągłe :) , zastanawiam się nad propozycją michal801 ale mam wrażenie że korki są aluminiowe i jak je spawać, jeżeli się mylę wyprowadźcie mnie z błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MISIU-BISI

ja dospwawałem torxa z nasadką stanleya do korka, bo za cholerę nie mogłem kwadratowego klucza kupić, teraz nigdy nie będę miał problemu z odkręceniem, chociaż nie wygląda to zbyt estetycznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem u mechanika że nagrzewał korek palnikiem i taki gorący wykręcał ;) Ale sam bym tak nie zrobił,a jak pęknie mechanikowi to jego problem :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zioloo

grzechotka to nie najlepszy klucz do odkręcania zapieczonych śrub

dobrze dopasowany klucz przedłużka i podczas odkręcania mozna młotkiem stukać z góry śruby -- nie ma mowy żeby się nie odkręciła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pio_ta, najlepiej odżałuj kilka dych i jedź do ASO - niech się oni męczą - taka wymiana nie jest droga 30, może 40 zł. Jak się zapisałeś do programu Qx będziesz miał zniżkę ok. 20-25%.

http://www.nissan.pl/home/services/qx-prog....html?ln=/pl_PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...