Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Stuki puki podczas wyhamowywania i ruszania


Gość Majki_Wawa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Majki_Wawa

Witam

 

Koledzy,czy ktoś juz wczesniej mial taki problem ze podczas zatrzymywania primerki sluchac stukniecie z prawego tylnego kola,to samo dzieje sie podczas ruszania z miejsca.Efekt ten nie wystepuje zawsze ale dosc czesto.Na wybojach tego nie slychac.Bujalem tylem naciskajac na klape bagaznika i nie moge tego dzwieku w ten sposob wydobyc.Zdejmowalem kolo,ogladalem tarcze,klocki,sprezyne,amortyzator i luzow tam nie ma.Moze zle szukam? moze ten dzwiek jest po prostu tylko z tylu autka a wydaje mi sie ze to prawa jego strona. Moze to byc tylny stabilizator?jego gumki?mocowanie? kurcze,bo juz sam nie wiem a przeglad mam w poniedzialek i wypadaloby to zrobic.Nadmienie ze bagaznik oproznialem i nadal jest to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

I podłączam się do pytania kolegi! Moja primka była dziś u mechanika z takim samym problemem, ale te stuki (dokładnie przy hamowaniu i ruszaniu, także przy przyspieszaniu z niskiej prędkości) wydobywają się z kolei z kola przedniego prawego. Mechanik zasugerował łożysko, jednak ze względu na to iż koła "kręcą się bez oporów" doradził "jeździj k...a az pi...nie na amen, to wtedy będzie wiadomo co jest" . Troche mnie zszokował :P

Wpadłem jednak na taki pomysł aby... przełożyć łożyska z prawego koła na lewe i sprawdzić czy zmieni się strona po której stuki będą dochodzić. Może to głupi pomysł, nie wiem nawet czy tak się da, i jak te łożysko wyjąć... heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki_Wawa a może to łącznik stabilizatora?? Z nim czasem też są takie jaja.

 

Wosovsky, z tym przekladaniem to nie do końca fajny pomysł bo przodu co prawda nie robiłem ale pewnie łożysko trzeba wycisnąć i wcisnać na prasie a to się wiąże z rozebraniem i wyjeciem piasty więc troszkę to niezbyt takie przekladanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to śmieszne ale dodatkowym objawem jest to że, być może nie jest to wogóle powiązane, że gdy skręcam w prawo i dodaje gazu, tzn chce wykonać szybki skręt przyspieszając podczas manewru to silnik klika razy mi zgasł. Dziś z planuje z pomocą książki odkręcić koło, popatrzeć jak tam to wygląda, coś przesmarować poszukać dokładnie jakiś luzów powiem szczerze, że jakoś nie mam zaufania do mechaników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.Kolo mi stuka ostro przy hamowaniu i nie w kazdej pozycji wcisnietego hamulca.Przy ruszaniu nic sie nie dzieje,tylko hamowanie.U mnie tez nic nie moga znalezc,a drazni mnie to cholernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

I ja mam coś podobnego, w P11 przy hamowaniu, przy niedużej prędkości słychać jakby pedał hamulca o coś zaczepiał. Mechanik stwierdził, że to rdza na tarczach. Ale nie kazał jeszcze wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majki_Wawa

Po ogledzinach stwierdzam ze to chyba klockl hamulcowe stukaja w zacisku bo juz troche maja. W poniedzialek jade robic hamulce z przodu to i z tylu sie dokladnie obejrzy. W sumie ta primerka ma mocne zawieszenie wiec watpie aby to cos innego stukalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojciech.is

witam . dolaczam do tematu. mam primerke p 10 tez cos mi puka ale w lewym tylnim kole . Mysle ze to bedzie lacznik stabilizatora lub gumki sie wyrobily . ale oczywiscie moge sie mylic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pio_ta

W zeszłym tygodniu miałem ten sam problem, okazało się iż nakrętka od dokręcania amortyzatora do jego mocowania delikatnie się poluźniła i zablokowała się, powstał kilkumilimetrowy luz który był odczuwalny przy ruszaniu i hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W P10 jak miałem to najczęściej stukały łączniki stabilizatora osi tylnej (roznosi to się na całą kabinę i jak się nie mylę to na szarpakach też mi to nie wyszło) i je zobaczcie z przodu to może być sworzeń wahacza na dole, a jak terkocze przy skręcaniu to przegub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,sprawdźcie czy zaciski hamulcowe prawidłowo odbijają jak to sugeruje kolega slawek1956 Jak po zdjęciu koła na tarczy hamulcowej są takie ślady jakby konturu klocka hamulcowego to winnym jest hamulec. Można też przejechać kilka km. bez hamowania i sprawdzić czy felga jest zimna,powinna być zimna. Ale lepiej zajrzeć :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majki_Wawa

Dzisiaj wymienialem klocki,tarcze i przewody z przodu.Przy okazji obejrzalem tyl.Klockow jeszcze jest ponad polowa,na tarczach sladow zadnych nie ma,luzow tez nie zaobserowalem.Mam wrazenie ze to stabilizator tak dziwnie stuka lub jakies jego elementy mocujace.Moze te cholerne gumki,laczniki stabilizatora,sam nie wiem.Szarpalem tym cholerstem i luzow tam nie widze,chyba ze sily nie mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wosovsky

W moim aucie, stukanie..... znikło samo nie wiem co to mogło być i chyba się nie dowiem póki jak to pan Janek mechanik powiedział "coś pie...nie na amen" :D

pozdrawiam i mam nadzieje że uda się wam rozwiązać problem stukania... bo fakt irytuje to dosyć jak się wie że coś nie gra,a mimo najszczerszych chęci nie można tego naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam sa takie gumeczki na lcznikach z tylu i to one najczesciej stukaja, a jezeli chodzi o stukanie z przodu, podczas wyhamowywania, to ja bym tez spojrzal na wahacz dolny czy te gumeczki wszystkie ma cale,a i przy okazji na gorny wahacz boi jezeli ma luzy na tych tulejkach metalowo gumowych lub tylko gumowych, to cale kolo bedzie sie przmieszczalo razem z cala zwrtonica, podczas hamowania do tylu, podacza ruszania do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...