Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Co jest nie tak z tylnym spryskiwaczem?


Gość locke

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze spryskiwaczem tylnej szyby w WP11.144. Płyn zamiast chlapać mi na szybę miesza się w kapturku spyskiwacza i smętnie spływa na zderzak. Myślałem, że może ciśnienie jest za niskie, ale po zdjęciu kapturka spryskiwacz leje na jakiś metr w tył. Zastanawiam się, czy czegoś tam nie brakuje, bo płyn z wylotu wali prosto w ściankę kapturka. Czy tak powinno być? Zdjęcie niżej.

 

wycieraczka.th.jpg

 

Jest jeszcze jeden szczegół: uchwyt (mocowanie) kapturka od góry wycieraczki (na jej osi) jest pęknięty i kapturek się trochę rusza. Może to ma jakiś wpływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapturek jeśli dobrze to rozumiem to plastikowa nakładka na spryskiwaczu. U mnie też jest pęknięta przy zawiasie ramienia wycieraczki. Mój problem ze spryskiwaczem był taki że, najpierw słabo psikało a potem już wcale. W końcu rozwaliło mi przewód w przejściówce pomiędzy dachem a klapą. Przyczyną był zaworek zwrotny, który znajduje się zaraz za spryskiwaczem na wężyku. Jest on niby rozbieralny, ale membrama u mnie tak już zesztywniała że nawet pod sprężarką nie puszczał.

Wylot płynu jest z boku rurki na spryskiwaczu. Jeśli po zdjęciu Kapturka sika do tyłu to wygląda na to że, albo jakiś korek tam powinien być, którego nie ma u ciebie, albo ktoś to rozwiercił. Zrobię Fotkę swojego abyś miał porównanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylot płynu jest z boku rurki na spryskiwaczu. Jeśli po zdjęciu Kapturka sika do tyłu to wygląda na to że, albo jakiś korek tam powinien być, którego nie ma u ciebie, albo ktoś to rozwiercił. Zrobię Fotkę swojego abyś miał porównanie

 

Spryskiwacz działał jeszcze w ostatnie wakacje. U mnie jest metalowa rurka, w której w środku jest druga plastikowa. Ich końce nie są zaślepione. Płyn pryska wprost do tyłu. Może tam powinno coś być, jakieś zakończenie, korek? Ktoś mógłby zrobić zdjęcie?

 

Czy mechanizmy tylnej wycieraczki w kombi i hatchbacku są takie same?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmy się różnią hatchbacka i kombi. kombi ma spryskiwacz w silniczku a hatchback na klapie . Z tego co opisujesz rozumie że stało się coś z główka spryskiwacza.

Zobaczy czy u ciebie też tak to wygląda.

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...ght=spryskiwacz

 

[ Dodano: Pią 08 Maj, 2009 09:51 ]

Z tego co pamiętam to tylne silniczki do kombi mogą się różnić wersja przed i po lift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hpim1570p.jpghpim1571g.jpg

 

Tak jest w moim kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczy czy u ciebie też tak to wygląda.

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...ght=spryskiwacz

 

Z dokładnością do tej dużej plastikowej nakładki tak właśnie ta rurka wygląda u mnie. Mam pewne wątpliwości, czy końcówka od maluszka schowa się mi pod tym kapturkiem, ale wiem przynajmniej czego szukać. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...