Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Głośniki - wymiary porady patenty


Gość deejey90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość deejey90

Siema,

 

chcialbym wymienic glosniki w moim terrano II 3d, lecz ciezko okreslic mi wymiary tych glosnikow...

 

Czy odrazu musze wymieniac kable? Mysle o jakims wygluszeniu matami z allegro, za 4,40zl , bo ogolnie bylo by to na plus... bo przeciez glosno to w nim jest...

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to dokladnie w t2 wyglada ale podpowiem ze jakbys wymienial te w drzwiach to uwazaj na ich glebokosc - ja wymienilem jeden ale jest za gleboki i nie moge okna do konca otworzyc bo sie szyba na nim haczy :D:D:D Najlepiej jakbys mial o tych samych wymiarach wiec zdemontuj oslone na drzwaich i bedziesz wiedzial

co do wygluszenia to wedlug mnei mija sie to z celem. no ale kwestia do czego Ci auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

terrano 1

4 głośniki 6x9

-w przednich drzwiach pociąłem troszkę blaszkę aby mi obicie drzwi weszło po założeniu i nowe otwory mocowania głośników, fakt szyby na 3/4 się opuszczają( ale "łokieć" można oprzeć, he ), dodatkowo wsadziłem dookoła głośników gąbkę, aby tłumiła drgania, a miejsce gdzie szyba po opuszczeniu dotyka głośnika okleiłem gumą 5mm.

- z tyłu w podsufitówce sie zmieściły,tylko otwory nowe na mocowanie głośnika, ramka od głośników przylega do obicia( pod głośnik podłożyłem cienką gąbkę )

P.S. czy macie w drzwiach przyspawane rury ( wewnątrz, wzdłuż drzwi )ciekawy patent, w moim terano tak jest we wszystkich czterech drzwiach

Pozdrawiam

Edytowane przez KingStar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 5891michal

Ja mam z przodu w drzwiach 4x6 są zamocowane w plastikowych dystansach w które można włożyć 165mm(trzeba oczywiście wyciąć większe otwory). Z tyłu 6x9 (wersja 3d). Co do głośników polecam niedrogie lecz dobrze grające Sinuslive SLF 165 są płytkie i szyba się bez problemu otworzy. Polecam zestaw odseparowany, ww głośniki można kupić w zestawie z wysokotonowymi. Maty polecam samoprzylepne wygłuszająco-usztywniające, po przylepieniu podgrzewa się je opalarką i dociska wałkiem. Można je kupić w większości sklepów motoryzacyjnych. Pamiętam że wygłuszenie drzwi w osobówce kosztowało mnie ok 100zł.

Edytowane przez maJkelv6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość emil831

Witam ja w swoim T2 z przodu założyłem 16" Infinity oczywiście po wycięciu blachy i zaadaptowaniu dystansów od forda a z tyłu 6/9 w wygłuszone pudła gra przyzwoicie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Z powodu uszkodzenia głośnika pasażera z przodu wymieniłem wszystkie 4 głośniki w Terrano. Sugerując się wg znalezionych na forum informacji kupiłem głośniki 4"/6" ale niestety nie są one optymalne, można śmiało zastosować numer większe.

 

Uwaga pierwsza - ważna jest głębokość głośnika. Żeby nie kombinować z podkładkami wybrałem głośniki Peiying PY-AQ462C (cena 43zł/2szt) które przy głębokości 3,9cm pasują idealnie. Warto poświęcić trochę czasu i zastosować większe głośniki, które montujemy na podkładce dystansowej wyciętej wyrzynarką w dowolnym materiale. Dla tych którym nie chce się kombinować i wybiorą takie jak moje dodaję, że głośniki są mocowane oryginalnymi śrubami (konieczne dodatkowe podkładki) za zewnętrzne rogi. Jakie są wady: nieoptymalna wielkość membrany, wokół głośnika jest minimalna wolna przestrzeń co dodatkowo osłabia niskie częstotliwości. Zalety: brak jakiegokolwiek dopasowywania i są tańsze.

 

Poniżej zdjęcie wnęki w drzwiach przednich

 

post-30881-1279962855,2816_thumb.jpg - wnęka na głośnik w drzwiach przednich, widać opuszczoną szybę

 

Uwaga druga - trzeba przylutować sobie nowe końcówki, te oryginalne będą pasować tylko do oryginałów.

 

Uwaga trzecia - przed założeniem osłon bocznych smarujemy wszystkie elementy sterujące wewnątrz, najlepiej rzadkim smarem i pędzelkiem.

 

Uwaga czwarta - przed założeniem osłony bocznej smarujemy smarem plastykowe zatrzaski.

 

Parę uwag odnośnie głośników:

 

Membrana głośnika musi być zawieszona na gumie butylowej a sama membrana musi być wzmocniona (stosunkowo duże moce przy owalnej membranie). Jak będziemy dokręcać głośniki to unikajmy naprężeń, pod punkty mocujące kosz głośnika podkładamy podkładki elastyczne (guma, filc).

 

Na koniec ogólnie, że w przypadku głośników w drzwiach nie ma co myśleć o jakich niesamowitych efektach (SPL, itp.). Bez wymiany okablowania, profesjonalnego wygłuszenia blach drzwi oraz ich wygłuszenia nic ciekawego nie uzyskamy. Na pewno będą grały 2x lepiej od oryginałów i oto tylko chodzi. Zdecydowanie lepiej zainwestować w takie tanie zestawy i dodatkowo w aktywną skrzynię basową do bagażnika na głośniku 30cm bezwzględnie z osobnym zasilaniem z akumulatora kablem 4mm2 i kondensatorem 2-4F (farady).

 

Zająłem się głośnikami i ich wymianą tylko dlatego, że podczas naprawy silniczków szyb elektrycznych zauważyłem uszkodzony przedni głośnik. Silnik TD27TI który mam przyjemność używać jest klasyką i wzorem pracy silnika Diesla (dla mnie oczywiście) i jak nie jadę po autostradzie, bo wtedy to go niestety już nie słyszę to używam radia. Oryginalne radio 2Din z tanim transmiterem Fm na tych głośnikach daje radę, przy muzyce - Ira, Perfect, Dżem, stara Budka Suflera, Rammstein, Dire Straits, Deep Purple, Pink Floyd, Metallica, Iron Maiden, Sarah Brightman.

 

post-30881-1279962592,374_thumb.jpg - moje głośniki

Jak kogoś to zainteresuje to podam wymiary oryginalnych głośników, proszę pisać. Dodatkowe informacje --> http://www.peiying.p...snik/py_aq462c.

 

 

Te nowe technologie Common Rail to tylko dobrze wyglądają na papierze, nie sposób tym ruszyć bez dodania gazu bo zgaśnie - to tak na marginesie.

Pozdrawiam

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość terranosaur

a ja kupiłem najtańsze głośniki peiying do przodu 16cm a na tył 6x9 + dwa browary

post-28911-1283420447,0232_thumb.jpg

 

 

PRZÓD:

atrapke przy klamce drzwi od wewnątrz trzeba od góry podważyć śrubokrętem i zeskoczy jest ona wciskana na zatrzask boczek się odkręca i dodatkowo jest zatrzaskiwany na plastikowe spinki, podważamy .

głośniki weszły bez żadnych podkładek, redukcji, boczków itp. i szyba opuszcza się do końca bez problemu

problemem było przekładanie kabla z drzwi do wewnątrz auta, to robota dla małych japońskich raczek :D , bardzo trudny dostęp,

 

 

 

Tył:

żeby się dobrać do głośników trzeba cały bok, wszystkie plastiki boczne ściągnąć są one przykręcane a dodatkowo zatrzaskiwane na metalowe spinki i trzeba podważać.(debilne rozwiązanie)

kosze głośników okazały się troszkę większe od dziur w blasze wiec musiałem je powiększyć (otwory pod głośniki) i wyklepałem je młotkiem do wewnątrz jakieś 0,5cm po obwodzie, głośniki rozmontowałem, odseparowałem tzn, wysokie tony odłączyłem i zamontowałem na gorze tapicerki pod dachem, ale to wina tylko tego ze te głośniki są cienkiej jakości i z jednego się ten środek urwał wiec wykręciłem oba. gdyby nie ta awaria to nie rozkręcałbym ich.

 

post-28911-1283327664,3358_thumb.jpg

Głośniki montujcie powoli na spokojnie i dokładnie użyć należy wiertla aby wywiercić dziury pod śruby mocujące głośniki, ja to zrobiłem na szybkiego i użyłem wkrętarki i wkrętów samogwintujacych i przy wkręcaniu przodu wkrętarka mi zeskoczyła i zrobiłem dziurę w głośniku :D ale gra

 

post-28911-1283327649,0264_thumb.jpg

 

ps. piotr ma racje guma jest naklejona po obwodzie głośnika na otworach do przykręcania ich i trzeba uważać przy przykręcaniu tych głośników bo można naderwać śrubą gumę mocująca membranę do kosza, i ja właśnie ją rozerwałem hehe

post-28911-1283286484,1072_thumb.jpg

post-28911-1283286495,2358_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
u mnie 16 są tak zamontowane 

trochę nie profesjonalnie ale dają radę 

na razie najtańsze JBL i bez tłumienia drzwi ale z czasem będzie lepiej.

 

 

 

er0n.jpg

rt1hr.jpg

0ywl.jpg

lhpo.jpg

usqa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jako, że będę rozbierał wnetrze do golej podłogi, to pomyślałem tez o wygłuszeniu, czy filc 10-12 mm będzie wystarczający, czy nie warto go dawać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w bulwarurze za duzo jej chyba nie powinno być, nie? :D

 

A jakiekolwiek topienie odpada, bo wzmacniacz i zmieniarka pod siedzeniami :)

 

A ze obecnie z powodu awarii graja tylko głośniki w drzwiach przednich, to będzie robione nowe audio.

post-77556-0-83492600-1424540801_thumb.jpg

Edytowane przez Badger1s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam, z tego co widziałem na zdjęciach to chyba bitumiczna z alu, dlatego pytam, czy warto filc dac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bitmat.pl masz spory wybór materiałów do wygłuszania . Polecam produkty STP , GMS ... maty APP i poczciwą taśmę dekarską omijaj z daleka !  Najlepiej na odtłuszczoną blachę położyć matę butylową np gms05 lub 07 , a na to piankę gms02 (lub innej grubości 012 lub 022 ) .  Na cuda jednak nie licz , bo znam auta które zostały po całości wyklejone i zmiany są tylko subiektywnie odczuwalne ... i działa to raczej na zasadzie placebo ;)  Wymiana uszczelek drzwiowych na nowe wniosła 2x lepsze wrażenia "wyciszenia"  . Jak wiadomo uszczelki (nowe) kosztują majątek w ASO , a wystarczy do środka tej takiej dużej pustej części takiej uszczelki wsunąć odpowiedniej grubości wężyk gumowy (trochę oliwki pomaga go wsuwać) , który sprawia iż załamane i wiotkie już ze starości uszczelki są bardziej dociśnięte do drzwi . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ze mata butylowa najlepsza jednak kawalek 25x35cm kosztuje kilkanascie złotych. A Terrano jest dość duże, a wydatków jest więcej niz tylko wygłuszenie. Dzięki za rade zobacze co z tymi uszczelkami da się zrobić:)

Edytowane przez Badger1s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

 

a powedz mi, 16 czy 16,5" i jak ze spasowaniem "tapicerki", nic nie obciera?

Edytowane przez SieneK_68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiaru nie pamiętam ale zabardzo gruby to niebył wszystko jest idealne

 

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 
a powedz mi, 16 czy 16,5" i jak ze spasowaniem "tapicerki", nic nie obciera?

 

wsadziłem dokładnie takie 

 

http://www.ceneo.pl/10637422#tab=spec

 

i nic nie obciera i całkiem fajnie grają jak za takie pieniądze.

Edytowane przez babcuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 
a powedz mi, 16 czy 16,5" i jak ze spasowaniem "tapicerki", nic nie obciera?

 

 

 

Jak dasz ten dystans z płyty 18-20mm to nic nie będzie obcierać , a najwyżej strzelisz sobie takie coś  :whistle:

IMG_20150412_123411097.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...