Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Chłodzenie silnika -działa czy nie? Primer


Damvic2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!Może pomożecie mi rozwikłać zagadkę-chodzi o to że nie jestem pewien czy u mnie działa wiatrak chłodnicy.Nawet po około 30 min. jeżdzie,patrzę na pracujący silnik i nie mogę trafić żeby pracował wiatrak.Obawiam sie przegrzania silnika,co do wskazań na desce-dokładnie środek normy ale nie wiadomo czy ktoś tam nie majstrował,mam to auto tydzień i jeszcze się w nie wczuwam,ale ten wiatrak mnie niepokoi.Dzięki za pomoc,pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrzej silnik i postaw zapalony na jakies 5 minut na parkingu,powinien sie wlaczyc wentylator,bo w czasie jazdy przeplyw powietrza jest wymuszony i wentylator nie koniecznie musi sie wlaczyc zwłaszcza ze jeszcze nie mamy wysokich temperatur,no i jak bedziesz stał na parkingu to zwroc uwage na wskaznik tem.bo wrazie jak by wentylator był uszkodzony to bys mogl przegrzac silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz wiedziec czy w ogole dziala to wlacz klime (przy wlaczonym silniku..)..wiatrak powinien od razu zaczac pracowac...a tak w ogole to powinien sie wlaczac przy ok 80 stopniach (dokladnie pomiedzy 82 a 88 stopni..tak jest przynajmniej w p11 i przypuszczam ze podobnie w p11.144..)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość serwis

Tylko przez podpięcie testera i odczyt z niego rzeczywistej temperatury pracy silnika i porównanie tego ze wskazówką na desce. Do ok 105stC wskazówka jest w położeniu "normalnym" poziomym, potem idzie w górę. A wentylator załącza się przy ok 96-98stC. Przy 82-88 dopiero otwiera się termostat.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie idę odpalić maszynę,niech pochodzi z 10 minut,po tym czasie powinien się załączyć chyba ten wiatrak,jeśli nie to lipa pewnie.Niestety nie mam klimatyzacji więc ten wariant odpada :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejedz sie najpierw szybciej ci sie nagrzeje a pozniej daj mu pochodzic na postoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki,ale nie wiem jak teraz otagowac temat- P11.144,tak chyba ma byc tylko gdzie to wstawić? A co do wiatraka to niestety nie załączył się.Wieczorem wymontuję i sprawdzę na krótko pod aku czy wogóle kręci,jeśli tak to coś mu nie daje sygnału że ma się włączyć.Tylko co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość serwis

Przekaźnik, sterownik lub wiązka przewodów. Ale skoro temperatura nie idzie w górę, płynu nie gotuje to nie rozumiem, dlaczego na siłę robisz sobie problem? Postaw samochód, gdy będzie już normalnie rozgrzany to potrzymaj go parę minut na obrotach 2-2,5tys i zobacz czy się wtedy załączy. Jeżeli wskazówka na desce podniesie się w okolice czerwonego pola a wentylator nie włączy się, to wtedy jednoznacznie zacznij szukać problemu.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki BULI ,za otagowanie tematu-już wiem co i jak :) ,Dzięki rownież -Przem ,jswistow ,serwis.Sytuacja wygląda tak-przegoniłem trochę maszynę,otwieram maskę-wiatrak nie chodzi.Przytrzymalem na około 3000 jakieś 2-3 minutki no i cud-wiatraczek śmiga aż miło!Załącza się na krótko jakąś minutkę,ale widocznie tyle mu trzeba,dlatego nie mogłem trafić gdy chodził.Wskażnik norma,nic się nie gotuje czyli jest o.k. :) Jeszcze raz dziękuję za pomoc,dorzucam Wam punkciki i zamykam temat.Pozdrowionka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...