Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

szyber dach nissan terrano


siemensit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich może ktoś spotkał sie z taką awaria szyberdachu

szyber pracuje tylko do tyłu chociaż silnik kreci w dwie <bez obciazenia >strony kurde nie wiem co jest grane moze ktos pomoże

dzieki :028:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować przytrzymać silniczek np. kombinerkami i włączyć na sekundę w jedną i drugą stronę, jeśli w obie ma taką samą siłę to raczej jest sprawny, a zatarły się prowadniczki lub... coś pękło i na zamknięcie szyby już zbraknie silniczkowi powera :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie rozebrałem cała dach na czesci w drobny mak bardzo cięzko idzie reka oczywiscie bez silnika za pomoca zebatki nie ma tam nic skomplikowanego kurcze 2 spiralki i wsio nie wiem co jest grane może ktos sie spotkal z takim problemem :( troche mnie to wkurza jak cos nie gada

Pozdro i dzieki za odp,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie rozebrałem cała dach na czesci w drobny mak bardzo cięzko idzie reka oczywiscie bez silnika za pomoca zebatki nie ma tam nic skomplikowanego kurcze 2 spiralki i wsio nie wiem co jest grane może ktos sie spotkal z takim problemem :( troche mnie to wkurza jak cos nie gada

Pozdro i dzieki za odp,

 

mam podobny problem w R20 z szyberdachem ( też nie działa ) podczas próby otwierania lub zamykania słychać tylko terkotanie i nic sie więcej nie dzieje , proszę o podpowiedz co mogło paść?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 74jarek

Wczoraj u mnie też szyberdach zastrajkował. Odsuwał się ok, ale zasunąć się chciał. Wymontowałem silniczek z przekładnią, rozebrałem. Okazało się, że wrobił się teflon którym reguluje się luz na wirniku. Powód: skorodowana część wirnika ze ślimakiem wystrugała teflon. Wkręcenie głębiej teflonu nie pomogło, na sucho hulało ale pod obciążeniem już nie - wirnik przesuwał się i blokował. Jako, że była niedziela miałem małe pole żeby coś kupić. Pomocnym w rozwiązaniu problemu okazało się żelazko. :one: Otóż znalazłem w pudełku z przydasiami takie małe okrągłe porcelanki z żelazka, które w miarę dobrze pasowały do stożka na wirniku. Założyłem, dokręciłem teflonem, próba na sucho - śmiga. Zamontowałem na swoim miejscu i próba generalna, działa jak funkiel nówka :D

Próby trwały ok. 30 min, nic nie zgrzytam, piszczy itp. Ale chyba dam jakiemuś tokarzowi zlecenie na odtworzenie elementu ale żeby zrobił go z brązu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto to terrano r20 z 98r model 3drzwiowy , szyberdach był niedziałający od dnia zakupu czyli rok ( wydawał tylko dzwięk terkotania podczas próby uruchomienia ) dzis mnie podkusiło żeby pomajstrować przy nim i po kilku usilnych próbach o dziwo zadziałał... nastąpiło otwarcie ale na tym koniec wszelkie próby zamknięcia nie dają rezultatu nawet ręcznie ( śrubokretem ) nie można prosze o rade co mogło paść ....

 

 

szyber już hula , konieczna była wymiana silniczka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A w moim po zimie ładnie się tył do końca odchyla, ale jak go chowam w tył to tylko ok 10cm i stop nic nie terkocze nic nie zgrzyta. Po prostu dochodzi płynnie do tej samej pozycji i się zatrzymuje. Ma ktoś jakieś sugestie co mu nie pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w moim po zimie ładnie się tył do końca odchyla, ale jak go chowam w tył to tylko ok 10cm i stop nic nie terkocze nic nie zgrzyta. Po prostu dochodzi płynnie do tej samej pozycji i się zatrzymuje. Ma ktoś jakieś sugestie co mu nie pasuje?

Syf jakiś w prowadnicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Co to może być?

Mój zamykany w Terrano dach zacina się.

Ogólnie dziła bezproblemowo. Gdy jest zamknięty to jego tylna część wystaje lekko ponad dach.

Problem polega jedynie na tym, że gdy chcę go otworzyć to zanim zacznie się chować przyblokuje się o krawędź dachu. Muszę mu pomóc ręką i dopiero wtedy dalej się otwiera.

Jest tam jakaś regulacja czy coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dobrze nie pamiętam, ale do regulacji chyba służą śrubki pod tymi prostokątnymi zaślepkami na bokach 4szt

W którym miejscu te śrubki? Mam Terrano dopiero od niedawna i jeszcze się go uczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przypuszczałem. Chciałem się upewnić, bo zacząłbym grzebać i potem okazałoby się, że to nie to.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...