Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Podswietlenie przełączników nawiewu


darek101120
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie żaróweczki siedzą w podświetleniu przełączników nawiewu????

W liczniku są W5W, w przyciskach te miniaturki z wąsem a nie pamiętam jakie są w pokrętłach nawiewu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1W to moc a ja pytam o symbol tych żarówek bo nie wiem jakie kupić W5W czy te malutkie z wąsami ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek101120, Nie pamiętam symbolu ale jeżeli wymieniałeś żaróweczki w zegarach to powiem Ci że w nawiewach sa identyczne jak te co podświetlają zegarek LCD, przebyte kilometry LCD, temp silnika i wskaźnik baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie znajdują się tam W5W, te małe żaróweczki bez "wąsów" montowane na wcisk z niebieskim kapturkiem. Aby je wymienić trzeba wyjąć radio i cały plastik z konsoli środkowej, żaróweczki są dwie, wciśnięte od góry między pokrętłami a mocowane są do dwóch przewodów które się wyjmuje z konsoli przekręcając o pół obrotu.

Sam ostatnio przerabiałem to praktycznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grimm czyli mam kupic 2 zarówki W5W takie jak postojówka w reflektorze??? Te zarówki też maja kapturki niebieskie???? jak rozwiązałeś sprawe białego koloru??/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darek101120 musisz kupić 2 żaróweczki W5W 1,2W 12V takie małe z "nóżkami" przylegającymi do żarówki montowane na wcisk.

Nie miałem problemu ze zdjęciem starych niebieskich kapturków, więc kupiłem normalne białe żaróweczki za 2.50, przełożyłem i jest git :)

Jeśli by się kapturki zniszczyły to możesz kupić nowe ale z tym jest zawsze problem, lepiej w zamian kupić żaróweczki niebieskie, mają mocniejsze światło od zwykłych ale za czarną osłoną pokręteł regulacji nawiewu różnica światła będzie mało zauważalna.

Powodzenia w majsterkowaniu :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LeszekSKC

To nie sa W5W !! to sa te male T5 takie jak w LCD. W5W sa w obrotomierzu i predkosciomierzu, a w LCD i tych wszytkich kontrolkach sa T5/R5 ! zmienialem podajze wczoraj wiec pamietam :) a w guzikach od klimy i od wewnetrznego obiegu sa calkiem malutkie nie wiem co to za rodzaj nawet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przerabiałem w tym tygodniu wymiane jednej żarówki. Wyjąłem starą, poszedłem do ojca garażu i znalazłem taką (można iść z żarówką do sklepu i dobrać). Kapturek przełożyłem na nową bez problemów.

Problem powstał gdy chciałem zamontować żarówke. Wyleciała mi z wtyczki i wpadła do środka obudowy pokręteł. 2 dni próbowałem wyjąć jakoś pensetą, porozkręcać żeby był lepszy dostęp, ale nic z tego nie wyszło.

Spsób okazał się prosty. Napisze może się komuś przyda:

-dkręcić 2 śrubi pod pokrętłami,

-śrubokrętem podważyć i ściągnąć pokrętła,

-wyjąć żaróweczke pensetą.

5 minut roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie, chciałem wymienić żaróweczke podświetlającą półeczke pod pokrętłami nawiewów wymontowałem żarówke była mała bez wąsów z niebieskim kapturkiem chyba na wcisk, pisze chyba bo jak poszedłem do sklepu po żarówke razem ze starą żarówką i oprawką to mi koleś powiedział że ukręciłem tę zarówke i że on takich żarówek nigdy niewidział, czy te żaróki faktycznie są na wcisk czy może mam kupić żarówke z całą oprawką, stara żaróweczka po wyjęciu już niechce się spowrotem wcisnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem w tym tygodniu wymiane jednej żarówki. Wyjąłem starą, poszedłem do ojca garażu i znalazłem taką (można iść z żarówką do sklepu i dobrać). Kapturek przełożyłem na nową bez problemów.

Problem powstał gdy chciałem zamontować żarówke. Wyleciała mi z wtyczki i wpadła do środka obudowy pokręteł. 2 dni próbowałem wyjąć jakoś pensetą, porozkręcać żeby był lepszy dostęp, ale nic z tego nie wyszło.

Spsób okazał się prosty. Napisze może się komuś przyda:

-dkręcić 2 śrubi pod pokrętłami,

-śrubokrętem podważyć i ściągnąć pokrętła,

-wyjąć żaróweczke pensetą.

5 minut roboty.

 

Oooo dobrze, że mówisz bo ostatnio montowałem diode T5 i cholera okazała się za wąska w mocowaniu i spadła z wtyku do gniazda i teraz się tam telepie. Nigdzie nie mają żaróweczek z kapturkami. Padła mi żarówka w LCD w zegarach i musiałem przełożyć dwie żarówki z nawiewów do licznika a z nawiewami kombinowałem. Teraz mam zwykłe żarówki bez żadnej osłonki ale jest takie żółte mocne światło, wkurza mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No ja u siebie zmieniałem żarówki na diody niebieskie.

Moje stare żarówki były w wiekszości po pszepalane.

Zmieniłem na diody tam gdzie jakie powinny byc.

I podoba mi sie to .

Ostatnio tzn jakis cas temu migała mi jedna dioda w pokrętłach i zabierałem sie do tego długo.

Myślałem że bede musiał rozbierać cały panel.

A tutaj wyjałęm radio i miałem dojscie do wymiany.I zajeło mi to kilka minut roboty.

Nie miałem akurat niebieskich takich w zapasie i wstawiłem białe. Aby coś świeciło.

Miga mi na podświetleniu zegara. Tez bede ja wymieniał.

Może sie skusze i wstawie sobie tam białe diody.

Tak żeby może sprawdzić jak to bedzie wygladałeo i może zostawie. Chyba że zamienie na niebieskie jak mam .

 

 

tutaj mam wrzucone fotki swoje i można sobie obejrzec inne kolory jak kto chce i lubia

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/5880-tuning-optyczny/ :whistle:

 

 

a tutaj wiecej o żarówkach itp

http://forum.nissanklub.pl/index.php/forum/37-tuning-optyczny/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...