Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] czy już czas sprzedać swoją ukochaną primerkę....


Gość jmngroup
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jmngroup

Wczoraj podjechałem do serwisu nissana KMJ w Gdyni -powód -stuki w zawieszeniu po lewej stronie... krótkie sprawdzenie i decyzja -części i naprawa to blisko 7,5 tys. Autko jest z 99 roku i wartość rynkowa to 11-13tys. Czy już czas pozbyć się ukochanej primerki?? Wolałbym nie.... post przeze mnie założony jest o charakterze żalu -dlaczego to moje autko...:(

Nie chce jednak sprzedawać autka -chcę je zrobić -olać ASO, które chce zbić na mnie majątek... muszę tylko wybrać to co naprawdę muszę wymienić (chcę jechać za tydzień w baaaardzoooo długą traskę -blisko 6 tys km w tydzień)... czy oryginał czy zamiennik i jaki zamiennik

 

Oto co stwierdzozno w ASO:

luz na łożyskach zwrotnicy PrzódLewy

mały luz na łożyskach obejmy PP -nie wiem co to znaczy

luz na wahaczach górnych PP i LP

uszkodzone osłony amortyzatorów PP, PL, TyłL, TP

uszkodzone osłony przegłubów zewnętrznych PL i PP

uszkodzone tuleje wahaczy dolnych PL i PP

-ASO skierowało do wymiany:

uszczelniacz zwrotnicy L i P strona (oryg 49zł/sztx2)

łożyska zwrotnic (oryg 100zł/kpl x 2)

osłona gumowa amortyzatorów PP, PL, TL, TP (oryg przód 86zł/sztx2, tył 198szł/sztx2)

osłona przegłubu półosi L i P strona (oryg po 196zł szt x2)

wahacz dolny L i P strona (oryg po 1392zł/szt x2)

wahacz górny L i P strona (zam po 450zł/szt x 2)

 

Co postanowiłem zrobić/wymienić:

*lewa strona

-oryginalne łożyska i uszczelniacz do zwrotnicy (brak zamienników)

-osłona przegłubu (nie znalazłem zamiennika)

-wahacz górny zamiennik 555 http://allegro.pl/item633850356_wahacz_gor...11_japonia.html

-tuleja wahacza dolnego (szukam zamiennika)

-osłona amorka (zamiennik) http://allegro.pl/item622693774_oslona_i_o...d_tanioooo.html

 

*prawa strona

-tuleja wahacza dolnego

 

Jakieś sugestie i propozycje, porady? Będę wdzięczny czas nagli.

W między czasie jadę do jeszcze jednego warsztatu potwierdzić lub skorygować informacje uzyskane od ASO

 

Pozdrawiam i dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rysiu83

nie pozbyć się a dbać...każdy niepokojący dźwięk od razu sprawdzać i działać a nie dopuścić do takiego stanu jak to opisałeś...nie jedź na serwis z tym człowieku!!jak pisze Bombel to wszystko jest kilka razy mniejszą kasą..i odezwij siędo auto-moto ma naprawdę fajne ceny ...a ja weźmiesz hurtem to może coś jeszcze taniej Ci wyjdzie ;) rozpiszę się na temat wachcaczy bo na tym przykładzie bardzo fajnie można się zorientować co i jak..wachacze górne 555 po około max 150 zł szt. a dolny to podobne pieniądze czyli około 600 zeta za same wachacze w porównaniu do tego jakie dostałeś wyliczenie.Nie chcesz się wkurzać? nie jeździj do serwisu..auto do odratowania kilkakrotnie mniejszym kosztem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co stwierdzozno w ASO:

luz na łożyskach zwrotnicy PrzódLewy

mały luz na łożyskach obejmy PP -nie wiem co to znaczy

luz na wahaczach górnych PP i LP

uszkodzone osłony amortyzatorów PP, PL, TyłL, TP - TEGO BYM NIE WYMIENIAŁ KUPE ROBOTY A I TAK SKUTEK MARNY

uszkodzone osłony przegłubów zewnętrznych PL i PP

uszkodzone tuleje wahaczy dolnych PL i PP JAK NIE MA LUZÓW TEŻ BYM NIE WYMIENIAŁ

-ASO skierowało do wymiany:

uszczelniacz zwrotnicy L i P strona (oryg 49zł/sztx2)

łożyska zwrotnic (oryg 100zł/kpl x 2)

osłona gumowa amortyzatorów PP, PL, TL, TP (oryg przód 86zł/sztx2, tył 198szł/sztx2)

osłona przegłubu półosi L i P strona (oryg po 196zł szt x2)

wahacz dolny L i P strona (oryg po 1392zł/szt x2)

wahacz górny L i P strona (zam po 450zł/szt x 2)

 

TO NIEŹLE CHCĄ CIĘ SKROIĆ :)

Praktycznie wszystkie te części znajdziesz na Allegro od 50 do 80% tańsze i wcale nie w gorszej jakości. Czytając forum znajdziesz konkretne, np. ASO chce wymienić cały wahacz dolny, bo tak jest w katalogu nissana, a na Allegro kupisz same tuleje.

 

np. http://allegro.pl/item634201321_zestaw_nap...ra_p10_p11.html

to co piszesz że nie ma zamienników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze cię chcą skroić :D

 

wahacze "Three Five" 600 zł komplet dół igóra, 2 łożyska zwrotnicy 300zł oryginały,

końcówki drążków i łączniki stabilizatora ~ 150 zł... manżety po 20 zł szt, osłony amortyzatorów po 30 zł szt. z odbojami

 

za całośc roboty nie zapłacisz wiecej niż 500-600 zł gdyż rozbiórka jest całościowa czyli raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MISIU-BISI

człowieku, kto jezdzi do aso-nie dziw się-mieliśmy kiedyś w fimie sprintera-poszła w nim uszczelka pod głowicą, przy okazji trzeba było wymienić tarcze hamulcowe i inne pierdoły-cena za usługi-9,5 tys złotych, sprinter wtedy był wart ok 18 , mechanik zrobił wszystko z częściami za 2,5 i sprinterek śmigał jak nowy-znajdź dobry warsztat i sie w dwójce zmieścisz-sam robiłem cały przód łącznie z półosiami i jakieś 1500 pln wydałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jmngroup

nie idę do ASO naprawiać -nawet tego nie polecam, świntuchy jak zapytałem o zniszkę na Klubowicza za sprawdzenie zawieszki podali mi cenę 70 gdzie normalnie 50zł biorą,

dzięki za Wasze porady i opinie-zmobilizowało mnie to do poszukania,

znalazłem w Gdyni fajny tani sklep z częściami do japońca -wszystkie częsci kupiłem łącznie za niecałe 800zł

 

z rozpędu nawet wziąłem się za parę innych rzeczy (np brak świateł wstecznych -połamane przewody przy klapie) ...)

 

dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podjechałem do serwisu nissana KMJ w Gdyni -powód -stuki w zawieszeniu po lewej stronie...

 

U mnie czasem coś tam sobie puknie w zawieszeniu z prawej strony. Na szczęście na przeglądzie nic nie wyszło, a autko oglądali dokładnie.

Szczerze powiedziawszy bałbym się pojechać do tutejszego ASO na przegląd zawieszenia i wycenę, bo pewnie przekroczyłbym kosztem naprawy wartość auta :D

Poczekam i poobserwuję Primcię i najwyżej skoczę do jakiegoś warsztatu, aby dokładnie się przyjrzeli zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakiś żart z tym ASO ..osłona przegubu 200 zł!!!!!!!!!!!!!!!!!

wachać górny 555 allegro 130 zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a tam 450 i to zamiennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystkie te części znajdziesz na Allegro od 50 do 80% tańsze i wcale nie w gorszej jakości.

 

Że taniej na allegro to się zgodzę, ale czy takiej samej jakości......powiem na przykładzie wahacza. Z lewej strony mam oryginał (150kkm) i dalej cisza, z prawej strony oryginał wymieniłem na 555 bo już dawał o sobie znać, 555 wytrzymał 20kkm.....i znowu stuka.

 

Na miejscu autora postu też wymieniałbym części głównie na zamienniki, ale podałem na przykładzie wahaczy że jednak te oryginalne są inne jakościowo niż zamienniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystkie te części znajdziesz na Allegro od 50 do 80% tańsze i wcale nie w gorszej jakości.

 

...Z lewej strony mam oryginał (150kkm) i dalej cisza, z prawej strony oryginał wymieniłem na 555 bo już dawał o sobie znać, 555 wytrzymał 20kkm.....i znowu stuka. ...

 

Specyfika Polskich "dróg" niestety zmusza prawe zawieszenie do większej pracy, stąd ta dysproporcja :) U mnie jest podobnie. Nie jest to wina jakości wykonania tylko otoczenia i warunków pracy (o wadliwości tego rozwiązania już nie wspomnę).

 

Do autora tematu, bierz zamienniki górnych wahaczy, pierwszą wymianę zrób pod okiem kogoś kto już to robił lub ma pojęcie. A potem raz na 1-2 lata sobie sam wymieniaj, 150 zł za spokój i komfort można zapłacić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystkie te części znajdziesz na Allegro od 50 do 80% tańsze i wcale nie w gorszej jakości.

 

Że taniej na allegro to się zgodzę, ale czy takiej samej jakości......powiem na przykładzie wahacza. Z lewej strony mam oryginał (150kkm) i dalej cisza, z prawej strony oryginał wymieniłem na 555 bo już dawał o sobie znać, 555 wytrzymał 20kkm.....i znowu stuka.

 

Na miejscu autora postu też wymieniałbym części głównie na zamienniki, ale podałem na przykładzie wahaczy że jednak te oryginalne są inne jakościowo niż zamienniki.

 

No tak... ale ja bym tłumaczył to nieco inaczej - wszystkie dziury i wyrwy w asfalcie są właśnie bliżej pobocza - z prawej strony. Dlatego prawy wahacz pada kilkukrotnie szybciej. Mam dokładnie ten sam objaw, przy czym oba są 555.

 

A co do cen. Po zakupie Primerki pojechałem do serwisu ASO - na Górczewską w Wawie. Wycenili mi naprawy też na jakieś 6000zł. Zrezygnowany, pojechałem do sklepu, kupiłem sam zamienniki i wymieniłem u pana Zbyszka w stodole.

 

Po jakimś czasie odezwały się właśnie wahacze. Tym razem postanowiłem zaryzykować (a bo to i przegląd do wklepania w książeczkę) i udać się do ASO - tylko do innego, tym razem na Bielany. No i różnica była kosmiczna. Byłem w ASO, wszystko ładnie wymienili, zapłaciłem po 200zł za wahacze, robocizna grosze... a nawet jeszcze poprawili "montaż" pana Zbyszka.

 

Wniosek prosty. Trzeba szukać dobrego warsztatu. Takiego pana Zbyszka nie polecam. W sumie gdybym wcześniej pojechał do tego ASO na Bielanach - to bym zaoszczędził czas (na szukanie części samemu) i nerwy (na poprawki pana Zbyszka).

 

 

Przeczytałem ten post jeszcze raz i chyba brzmii nieco jak reklama. Szczerze - nie to miałem na myśli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...