Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Primerka spaliła mi już 3 żarówkę (postojó


Gość mjk

Rekomendowane odpowiedzi

wymieniłem w lutym żarówkę i wczoraj patrzę już spalona niedługo siądzie druga - kolejnie pewnie będę musiał wymienić również żarówki ok "krótkich"...

jaki może być powód?

(PS - już 3 wymieniłem krótkie ale myślałem, że ja coś sprawiłem źle - ale nie!)

a auto mam od września - lekko przy często wymieniam

piszę, bo bie znalazłem takiego problemu na Forum - jeśli jest to sorry że zaśmiecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby regulator napięcia padł to by paliło i inne, ale i samemu warto sprawdzić multimetrem napięcię na wyjściu aku, potem ładowania i napięcie pod obciążeniem.

Jeśli zawsze pada w tym samym gnieżdzie to mogą być styki zaśniedziałe co prowadzi do większego poboru prądu i nagrzewania żarówki, co skutkuje krótszą jej żywotnością, albo same żarówki są felerne i zleżałe, a akurat masz z jednej paczi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre z tym gniazdem zaśniedziałym.

dziś będę traktował odpowiednio styki.

w wekend pomierzę (zgodnie z sugestiami) napięcie

a jak nie pomoże to sprawdzę regulator

ps.

pali mi tylko postojówki (przód) ew podejrzewał lewą od mijania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

ps. zrobiłem porządek z niestykającymi stykami w pozycyjnych (mam nadzieję, że właśnie taką awarię miałem) - ostatnio to samo zrobiłem i w światłach mijania.... bo mi cholera spaliła (po pół roku świecenia Philipsem H7) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...