Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprzęgło, jakie wybrać ?


Gość gxs5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Muszę chyba wymienić sprzęgło, jeśli macie jakieś doświadczenia ze sprzęgłami to jakiej firmy wybrać ? We Wrocławiu (Walcar) proponują sprzęgło Valeo Korea za ok 600zł,a w http://www.autotech.sklep.pl też Valeo za 380zł :zdziw: , nie wiem skąd taka różnica. Zastanawiam się czy nie zamówić na ebayu Exedy, gdzie razem z przesyłką lotniczą wyjdzie też ok 600zł. Ktoś się orientuje czy Maximy w wersji USA mają takie same sprzęgła jak w wersji europejskiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bedzie pasowac. jednakze slyszalem ze w tych exedy szybko pada lozysko na docisku. proponowalbym oryginal nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Septern

ja mam pytanie jakie masz objawy bo u mnie przy ostrzejszym ruszaniu czuc spaleniznę. Zastanawiam się czy to czasem nie sprzęgło i rozważam wymianę wszystkiego albo bez docisku bo moze być calkiem dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja żadnej spalenizny nie czuję...Tylko przy przyspieszaniu obroty skaczą mi do góry a samochód nie przyspiesza,po czym spadają jak sprzęgło "załapie", jak lekko obchodzę się z gazem to jakoś powoli jedzie, a jak mocniej to już się ślizga i można zapomnieć o wyprzedzaniu :)Od zaobserwowania objawów przejechałem ok 500km i jest coraz gorzej, wcześniej musiałem mocno nacisnąć pedał gazu żeby to zaobserwować, a teraz nawet przy niewielkim nacisku sprzęgło się ślizga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Septern

wiec zobacze czas pokaze ;] bo obrotomoerz czasem szwankuje ;] .... i jak juz bede zrzucal skrzynie to przydalo by sie jej lozyska powymieniac i uszczelniacze :P:P:P albo dam skrzynie z drugiego silnika, moze jak lezala dwa lata to nic jej nie bedzie ;] tylko olej zmienie;] i zas robota sie szykuje:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienia wymieniaj.. jak tak się ślizga (przerabiałem to sam w Accordzie), to już jest to końcówka sprzęgła.. prawdopodobnie cześć nitów na tarczy już nie ma ;-)

 

Omijaj sprzęgła JC, JC Premium, Japan Parts, Kager, 4Max, Yazda, bo będzie ch..., a nie jazda ;-).

 

Ja do Accorda założyłem Japan Parts (szedł do sprzedaży, aby kupić Maximę), ale pod nogą czułem jak ubywa okładzin na tarczy + łożysko wydawało dziwne odgłosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

wczoraj wracałem do domu i po trzygodzinnym pełzaniu w korku pod Berlinem padło mi sprzęgło. całe szczęście, że stało się to zaraz po zjeździe z autostrady na drodze lokalnej. Z autostrady zjechałem bez problemu i po kilkuset metrach przy próbie redukcji biegu okazało się, że pedał sprzęgła się zapadł. Trójkę wcisnąłem na siłę i tak przejechałem ok 20 kilometrów. Początkowo w trakcie jazdy próbowałem sprawdzać, czy sprzęgło działa ale cały czas się zapadało. Gdy już zwątpiłem i rozglądałem się za warsztatem w dederowskich wioskach stał sie cud - sprzęgło zaczęło działać i bez problemów dojechałem do domu. Czy ktoś z szanownych klubowiczów mógłby wyjaśnić co się stało? Dodam że maxi ma 230 tkm przejechane a ja dopiero ją ćwiczę od 8 tkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...