Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Pompa paliwa zaczęła głośno pracować


Remo

Rekomendowane odpowiedzi

P11, primka, 99r, 1,8 benzyna. Od kilku dni słyszę pompę paliwa, głośna praca. W sobotę lecę do NL, nie wiem czy dojdę. nic się w sumie nie dzieje, brak kontrolek, silnik robi jak zawsze. Tylko wiem że ta pompka padnie pewnie, pytanie kiedy??? Pytanie kolejne, czy pompy paliwa z silników 1,6, 1,8 i 2,0 benz. to jest to samo??? mam instalację gazową, ale bez pompy paliwa i tak d*pa zbita, bo startuje zawsze z benzyny. poradźcie coś.... dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz gaz (sekwencja czy zwykły) pompka ile pochodzi trudno powiedzieć. Możesz zrobić tak jak go odpalisz i sie przełączy na gaz to wyjmij bezpiecznik od pompy paliwa żeby ją oszczędzać.

Jak sekwencja to sprubuj tak: (z jednym przyciskiem/przełacznikiem trybu benzyna/gaz): przycisk należy wcisnąć, trzymać przez ok 15 sek. (dioda przestaje migać i zapala się na stałe) i wciąż przy wciśniętym kręcić rozrusznikiem i powinien odpalić, sprubój znim ruszysz w trase.

Albo pojedz do gazownika niech ci powie czy można odpalić z gazu i jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz mam dość nietypowy, holenderski VIALE, wtrysk gazu ciekłego. instalacja jest dość zaawansowana technicznie, raczej sie nic nie pogrzebie samemu. Nie ma możliwości odpalenia na gazie, pracą instalacji steruje komputer z mikroprocesorem zaprogramowanym do tego auta. I to tyle. Ponawiam pytanie, czy pompy paliwa silników 1,6 1,8 i 2,0 to jest to samo? Dodam, że z wyglądu na oko, ze zdjęć nie różnią się. Proszę o podpowiedź, może ktoś walczył z tematem. Dzięki

 

[ Dodano: Pią 22 Maj, 2009 22:47 ]

zrobiłem próbę. przy pracującym silniku na gazie wyjąłem bezpiecznik od pompy paliwa. silnik staje w moment. pomysł uznałem za godny zastosowania, ale niestety.... kaszana. lece z szumiącą pompą. kupie na granicy asistanse i tyle. jak padnie to mnie zwleką. po powrocie zrobię toto. może ktoś coś jeszcze dopisze odnośnie tych pomp. wybór na necie jest na maxa, cena 80/150zł. więc jakoś poradzę.... :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maly447

kolego ja bym ci proponował wymienić bo sam to przerabiałem niedawno mało roboty i nieduży koszt a naprawdę zaoszczędzi ci nerwów a paść może w każdej chwili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P11, primka, 99r, 1,8 benzyna. Od kilku dni słyszę pompę paliwa, głośna praca. W sobotę lecę do NL, nie wiem czy dojdę. nic się w sumie nie dzieje, brak kontrolek, silnik robi jak zawsze. Tylko wiem że ta pompka padnie pewnie, pytanie kiedy??? Pytanie kolejne, czy pompy paliwa z silników 1,6, 1,8 i 2,0 benz. to jest to samo??? mam instalację gazową, ale bez pompy paliwa i tak d*pa zbita, bo startuje zawsze z benzyny. poradźcie coś.... dzięki

 

A jak wygląda ta głośna praca? Cały czas słyszysz pompkę? Pytam, bo u mnie czasami przy starcie zagwiżdże lekko, ale raczej nie obstawiałbym, że mi się pompka kończy. No chyba że...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka wymieniona. Jest ok. Zapodałem używkę z anglika, z allegro za 50zeta. Pracuje cichutko, nie wiem że mam pompkę. Jak moja przed awarią. Na starej pompie zrobiłem jeszcze NL 2600km i oki.

Jest jedno ale jeszcze....

Na diagnostyce na kompie wyszedł mi błąd CZUJNIK TEMPERATURY PALIWA. Moje pytanie w związku z tym, gdzie go szukać? Na pompie paliwa jest jakiś czujniczek, ale nie wiem czy on zapala rezerwę czy może to jest czujnik temperatury paliwa??? jeżeli ktoś wie, proszę o podpowiedź.... Jestem ciekaw na co ma wpływ ten czujnik, czym steruje? Wiem że muszę go wymienić, ale wcześniej zlokalizować.... Dzięki za podpowiedzi. Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...