Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Sunny 2.0 GTi -> 2.0 GTi-R Revision2


Tomyddc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nic nie pisałem. Dużo zajęć i mało czasu niestety na to wszystko. Owszem auto juz odpalone i juz nadaje się do jazdy (silnikowo). Trzeba zrobić geometrię bo po demontażu zawieszenia mogę nie wyrobić na opony :P Jak zawsze brakuje jakichś pierdół przez które składanie się opóźnia. Myślę że kwestia 2 tygodni i już będzie gotowe w 1 etapie remontu.

 

Oto stan na dziś:

 

af2d359cd9f56f75med.jpg

 

bd9f5c8dc70fd3edmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dmuchawę trzeba poczekać do września bo trzeba uskładać na nia najpierw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak coś to mam kompletny zestaw do uturbienia twojego silnika :P

PS. uporałeś się już z silniczkiem - wsyztko działa jak w zegarku :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc silnik nie pracuje jak trzeba. Niestety wrocił gaz. Myślę do września. Potem chciałbym się stawić u Coobcia i pokręcić trochę tak jak rozmawialiśy jakiś czas temu. Jednocześnie chciałbym już uturbić. Zestaw... fajnie tylko jaki koszt i co tam jest, bo np IC jednak chę na silnik bo nie chcę rzeźbić zderzaka, pozatym narazie nie chcę niewiadomo czego. Jak odrazu zrobie max to mi sie znudzi. Stopniowo, ale pomyślimy. Muszę wszystko sobie przeanalizować. Aktualnie walczę z klimą i paroma duperelami. Jeszcze muszę naprawić ABS i raczej założyć korektory siły hamowania bo juz poczułem jak tych rzeczy brakuje co się dzieje. Do tego jeszcze zimówki i przy predkości 140km/h w pieknym slonku na nowiutkim asfalcie przy gwałtownym hakowaniu robi oberki. Nic przyjemnego jeśli się tego nie spodziewamy. Brakuje mi 2 czujników abs i 2 korektorów. Oprócz tego potrzebuje nadkola na tył, tylną klapę (5D), listwę pod lampy przód, sondę lambda i narazie to chyba tyle z tego co pamiętam. Ma ktoś może? Proszę o kontakt najlepiej na GG.

 

A tutaj kilka nowych fotek:

 

17424522fd3186c8.jpg

 

99a4cd8573b8b15f.jpg

 

099bf2b50b9e50d1.jpg

 

Autko juz po polerowaniu, ale niestety do poprawki. Bynajmniej mi się nie podoba. Pozatym sporo niedoróbek bo nie da się o wszystim pamiętać. Jest też kilka nowości pod maską ale nie mam narazie czasu zeby tam poczyścić i zrobić fotki. W drodze jest także tylna rozpórka i ogarniam CarPC i audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super furka ;) naprawde fajnei ze ktos w pl zajal sie sedanem ;) jakeis fajniejsze fele by sie przydaly ;)

andy_czarny ale to nie sedan... :) a co do kółek to jakieś ładne 15 cali by się przydało albo te alu z GTi ale w bieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe nie pasują do mojego autka, będą 16 ale jakie dokładnie to nie wiem ale nie chcę żeby wyglądał jak rajdówka. Raczej będą to polerowane aluminium, coś ciemnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16" zmulą mocno auto ja to jakiś ładnych 15" bym poszukał - może z ALmery GTi i do tego dystanse po ok 1,5-2cm na koło... ?

Ps. ciekawie się maszyna prezentuje nie powiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiedziałem czy 16" czy 15", na 15" to nawet opony tańsze sa.

 

 

 

Klima napełniona ale niestety sprężarka stoi i podobno jakiś zawór nie puszcza, podobno taki który gdzieś przy nawiewach jest, ale ja go sobie nie przypominam. Może ktoś wie coś na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy_czarny

mimier masz racje to nie sedan ;) sorry moj blad :) Co do autka to cos innego jak wszystkie projekty tutaj i ja pokusil bym sie o 16" wygladaja lepiej jak 15 napweno a jak to bedzie zaturbione to i tak bedzie latalo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No naprawde sam już nie wiem co z tymi felgami mellow.gif Ceny felg sa podobne dla 15" i 16". Niestety z oponami już jest ciekawiej. Pozatym na 16" nie wiem czy profil 45 nie będzie za niski na nasze drogi...

 

Co do walk wieczornych:

pracowalem nad modułem domykania szyb ale nie było łatwo. Trochę ta instalacja szyb w moim egzemplażu jest pokrecona, ale najważniejsze ze juz wiadomo co i jak. Teraz tylko odpowiedniej grubości kable.

 

Pozatym były problemy z centralnym zamkiem więc i tutaj trochę czasu spędziłem. Poszły bezpieczniki od alarmu, a że nie miałem zapasowych, wyjąłem "niepotrzebne" (oświetlenie wnętrza i radio).

Skutek:

Brak lampki w podsufitce (tak miało być) brak podświetlenia zegarka, brak wolnych obrotów i silnik gaśnie, im więcej obrotów tym jaśniej świeci kontrolka otwartych drzwi.

Jak juz o paradoksach to dopiszę jeszcze, że po odłączeniu fabrycznego radi i podłączeniu inego pod te same przewody, ginie podświetlenie zegarów. Pozatym jeden z bezpieczników świateł pozycyjnych rozłącza równierz oświetlenie wskaźników, a drugi razem z pozycją rozłącza halogeny.

I taka to elektryka w nissanie.

 

Dzisiaj w planach kończenie montażu modułu domykania szyb. A co jeszcze to zobaczymy jak czasu starczy.

Edytowane przez Tomyddc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj (po wielu dniach zmagań i nerwów) udało się wskrzesić klimatyzację. Zostały wymienione chłodnica, zawór ciśnieniowy i pompa. Nie jestem tylko pewien jednej rzeczy. Mianowicie gdy włączę klimę, pompa załącza się cyklicznie. Czy tak ma być? (coś jak lodówka :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to fajnie, to znaczy że mam już sprawne. Jeszcze rwgulacja nawiewów od p10 i bedzie milo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to fajnie, to znaczy że mam już sprawne. Jeszcze rwgulacja nawiewów od p10 i bedzie milo :D

Ja mam u siebie założone nawiewy z silniczkami od P10. Wszystko PnP (tylko elektrykę trzeba lekko zmodyfikować)

Edytowane przez Albin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś więcej i dokładniej napisać na temat tych nawiewów z P10?

 

http://forum.nissank...showtopic=57253

 

Byłbym wdzięczny, bo chcę zrobić coś takiego u siebie.

Edytowane przez Tomyddc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się zaadoptować elektrycznie sterownik od P10. Jeszcze w fazie testów ale za kilka dni umieszczę dokładny schemat co i jak, na wypadek gdyby ktoś chciał sobie tak zrobić. Silniki montuje się bez problemu w obudowy od N14 bez konieczności zamieniania ich z P10. Wszystko przygotowane. Jutro montaż i fotki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się zaadoptować elektrycznie sterownik od P10. Jeszcze w fazie testów ale za kilka dni umieszczę dokładny schemat co i jak, na wypadek gdyby ktoś chciał sobie tak zrobić. Silniki montuje się bez problemu w obudowy od N14 bez konieczności zamieniania ich z P10. Wszystko przygotowane. Jutro montaż i fotki. 

 

Świtnie, bo też przymierzam się do takiej operacji, ale jak na razie brak zapału do kompletowania części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa wszystko, trochę inaczej niż na schemacie. Mechanizm musi działać przy zapalonym silniku, bo inaczej nie ma siły przeskoczyć przez jedną pozycję. Pozatym ze strony elektryki bardzo proste. Kostka prędkości wentylatora i klimatyzacji pasuje bez żadnych modyfikacji.

 

Więcej informacji umieszczę tutaj: http://forum.nissanklub.pl/index.php?showtopic=57253

 

a wygląda to tak :D

 

f923f8cab88452a2med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...