Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Problem z odpalaniem??


seba.mak1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , ja również mam problem z odpalaniem , czasem musze pare razy prubować. Byłem u elektromechanika i wyczaił ,że jak przekręci i nie odpala nie cofając kluczyka dociska go bardziej i nagle odpala -jego diagnoza - kostka stacyjki do wymiany, kostke mam jutro bede wymieniał mam nadzieje ,że bedzie ok. :) spróbujcie jeśli przekręcisz i nie pali to docisnąc kluczyk w kierunku obrotu zegara .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pozwoliłem się podczepić pod temat odpalania.

W NK jestem świeżutki, ale od jakiegoś czasu często zaglądam szukając rozwiązania następującego problemu.

Nissan P11 1.6 slx. Pb+LPG. Podobnie jak koledzy problem dotyczy odpalania. Po przekręceniu kluczyka słychać że rozrusznik kręci ale zdarza się że nie daje rady. Raz zakręci a raz nie.

Po pierwsze rozrusznik dwa miesiące temu był naprawiany - dokładnie szczoty.

Po drugie akumulator roczny Centra Plus 62Ah rozruch 540.

Po trzecie elektromechanior sprawdzał ładowanie. Alternator jest OK.

Od jakiegoś roku raz na dwa trzy miesiące aku pod ładowanie i parę tygodni pojeździ potem coraz gorzej kręci aż w końcu jak to najczęściej bywa w najmniej odpowiednim momencie kaplica. Na krótko nie daje rady ale z pychu idzie.

Ktoś ma jakieś sugestie?

Dodam że samochód ma raczej standardowe zużywacze prądu jak radio, światła, wiatraki, czasem ładowarka tel.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

[ Dodano: Pią 29 Maj, 2009 13:47 ]

 

Witam. Problem mam identyczny, ale TYLKO na zimnym silniku i NIE ZAWSZE. Dodam również obroty spadają prawie do zera i czasami gaśnie albo nie i wtedy normalnie wchodzi na ssanie. Bywają takie sytuacje, że dwa razy pod rząd się tak dzieje (zgaśnie a druga próba odpalenia powoduje bujniecie do zera ale nie gaśnie). Od momentu pojawienia się tego problemu odczuwam silniejszy zapach benzyny. Dodam, że dzisiaj byłem na czyszczeniu krokowca i nic to nie dało. Jeśli macie jakieś pomysły to dajcie znać co to może być. Pozdrawiam.

 

No więc i u mnie również zdycha na zimnym. Po rozgrzaniu bieg jałowy elegancko stoi w miejscu, nie faluje. Ma ktoś pomysł na odpowiedź co się dzieje?

 

Problem rozwiązany-padnięty przepływomierz.

Pozdrawiam wszystkich zdesperowanych, chwilowych gości forum, którzy po otrzymaniu pomocy znikają bezpowrotnie nie udzielając nie przekazując zdobytej wiedzy i doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...