Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/w10] silnik CD20 BRAK mocy POMOCY!!!!!


Gość alter6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników primerek!

 

Otóż posiadam następujący problem:

Chodzi o to, że moja jedna z 2 primerek P10 silniczek cd20 zachowuje się następująco

brak przyspieszenia od pierwszego biegu, jak dodaje gazu to odczuwam brak mocy i wydaje się mułowaty dopiero jak trzymam gaz przez dłuższą chwilę na wyższych obrotach to dostaje kopa i daje się odczuć lekkie wgniecenie w fotel i idzie normalnie do momentu zmiany biegu na wyższy i zaczyna się znowu to samo. Podczas tego zamulenia strasznie kopci na czarno a jak dostaje tego kopa to przestaje no i maksymalnie na 5 biegu pojadę 95 góra 100 km/h boo strasznie kopci i na tym biegu już w ogóle nie da się odczuć tego kopa. A jak pod górę trzeba podjechać na trasie to jest masakra zero mocy na 2 biegu obroty na maksa i chmura dymu za mną.

 

Proszę o jakieś sugestie bo już naprawdę nie mam pojęcia co może być przyczyna. Szukałem czegoś podobnego na forum ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na to nurtujące mnie pytanie "co jest z moja czerwoną Primą?"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej wtryski i komprechę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

przepławkę sprawdziłem i z nią wszystko orajt zaciąga czopek tu przy kolektorze i ten na filtrze podczas dodawania gazu, jeszcze tak jak napisał "and_pec" sprawdzę wtryski, kompresję i się odezwę czy to one czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wystarczy tylko wyregulowac początek tłoczenia ;)

Tylko jak podjedziesz juz do jakiegos pompiarza to nie daj sie nabrac tak jak mi powiedzial 100zl za wyciagniecie 100 za regulacje i 100 za zamontowanie bo robi sie to bez wyciagania pompy.

Mam to samo tylko zaczyna bardziej kopcic przy tym kopie.

Moze tez byc jakis tam zaworek z tego co mi powiedzial inny pompiarz ale co do regulacji to około 100zl.

Musze tez to zrobic ale to na dniach ;)

Ps. To jest TD??????

 

[ Dodano: Pią 12 Cze, 2009 19:14 ]

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=40434

 

[ Dodano: Sob 13 Cze, 2009 21:42 ]

http://www.sendspace.pl/file/V6WSV6G7/

Tam jest pokazane jak to sie robi s 160 w razie czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Silnik to CD 20 bez turbo 75KM.

Sprawdziłem ciśnienie i jest według książki z błędem 2 barów, jeszcze mówisz z ta pompą to muszę podjechać ale masakra z wyprzedzaniem to jest masakra tak samo jak jest mała górka to to samo, a piątego biegu to już nie pamiętam kiedy używałem bo się tak ślimaczy na nim ze w ogóle go nie używam.

A i jeszcze jedno padła mi rolka napinająca pasek rozrządu tego napędzającego pompę i myślałem ze to jest przyczyną kopcenia ale wymieniłem ustawiłem rozrząd i to samo dalej jest.

Sprawdzę tą pompę i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...