Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Stuki w skrzyni biegów


romano76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Mam problem ze stukami w układzie przeniesienia napędu prawdopodobnie w skrzyni biegów. Stuki pojawiły się nagle na prostej drodze i brzmią jak w uszkodzonym przegubie dlatego też podejrzewałem, że "skończył" się przegub wewnętrzny, ale po dzisiejszych testach wydaje się, że to coś w skrzyni.

Samochód dzisiaj poszedł na podnośnik, najpierw prawe koło podniesione, zapięta dwójka i przy dodawaniu gazu stuka, potem lewe koło w górę i też stuka. Stukanie pojawia się po rozgrzaniu i im bardziej rozgrzany silnik/skrzynia tym bardziej stuka, na zimnym silniku praktycznie cisza, no może przy ruszaniu coś puknie.

Oczywiście przy wysprzęgleniu lub puszczeniu pedału gazu stuków nie ma.

Wczoraj myślałem, że mi zaraz się coś rozleci bo napieprzało cały czas a dzisiaj rano cisza, ale wystarczy, żeby się silnik ze skrzynią dobrze nagrzał i problem się pojawia.

 

Miał ktoś podobne objawy albo pomysły co się posypało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć romano76!

Mam identyczny problem i żaden mechanior nie wskazał konkretnej usterki.

Rada mechanika- jeździć aż pier.. i wtedy będzie wiadomo co. :D

No i jeżdżę tak już pół roku, widocznie to nic poważnego, ale napisz co to było jak już się z tym uporasz,

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Primerka odebrana z warsztatu i po przejechaniu jakiś 300km mogę powiedzieć, że nic nie stuka i mam nadzieję, że tak zostanie.

 

W sumie nie wiadomo dlaczego stukało, bo całe przeniesienie napędu zostało rozebrane na czynniki pierwsze(skrzynia, przeguby) i oprócz normalnych śladów eksploatacji nie stwierdzono żadnej usterki. Przy składaniu, skrzynie zalano nowym olejem choć w listopadzie był wymieniany a do przegubów poszedł nowy smar, z części wymieniono przy okazji tylko łączniki stabilizatora.

 

Tak naprawdę to nie wiadomo co stukało i dlaczego, ale ważne, że teraz jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...