Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Końcówki drążków i sworznie, da sie samemu zrobić?


Gość dhaeraow

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dhaeraow

Witam. Pytanie jak w temacie.

Mam dostęp do warsztatu (nie-samochodowego) i jakieś tam doświadczenie.

Jest to do zrobienia w 1-2 osoby bez palników cięcia i spawania? :P

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Jest to do zrobienia bez palników i spawania ale powinieneś mieć ściągacze do sworzni kulistych. Co prawda mechanicy radzą sobie bez nich waląc młotami w ucho i sworzeń wyskakuje ale ja nie polecam takiego rozwiązania. Sworznie kuliste zawieszenia są przykręcane do wahaczy śrubami więc nie ma z tym najmniejszego kłopotu - tylko te stożki!

Z układem kierowniczym jest to samo - ściągacze. Nie radzę walić młotami w wąsy zwrotnic tam gdzie są mocowane sworznie jeśli nie masz w tym doświadczenia. Możesz się wpędzić w takie koszty, że długo ,długo będziesz to przeklinać jeśli coś urwiesz lub skrzywisz.

 

Napisz do mnie maila to wyślę Ci zdjęcia jak te ściągacze wyglądają oczywiście jeśli chcesz.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Kolej na mnie czyli górne sworznie złapały luz. Regeneruje się je czy tylko zamiennik?

Jeżeli zamiennik to jeden rodzaj czy tak jak z dolnym 3 rodzaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słyszałem o kilku rodzajach,

od wahacza prosta sprawa, w zwrotnicy no cóż jak zwykle na stożku,

cena za nowy nie jest dramatyczna więc nie warto regenerować,

ale raczej omijaj te poniżej 50zł za szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w listopadzie wymieniłem wszystkie na sidemy właśnie... narazie działają, trochę offu było w tym po niezłych kamolcach w górach. po asfalcie z 10 tyskm najechane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...