Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Pochylone koło


Gość wladis_20

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wladis_20

Witam

 

 

 

Mam problem w mojej Primerce p10. Prawe tylne koło jest pochylone i to dość sporo (widoczne gołym okiem). Szukałem na forum ale w większości przypadków sprawa dotyczyła przednich kół. Ostatnio wymieniałem łączniki stabilizatora z tyłu i kolega powiedział że powinnienem wymienić również amortyzatory. Mówił że skrzywienie koła może byc spowodowane wyrobienie się "główki" amortyzatora u góry.

 

Jednak z tego co czytałem na forum to możliwe że coś z wahaczem jest nie tak.

 

Kiedyś przypadkowo uderzyłem-najechałem na wysoki krawężnik właśnie prawym tylnim kołem i przy okazji rozwaliłem oponę. Czy może to być przyczyną skrzywienia.

 

Proszę o sugestię dotyczące zdiagnozowania skrzywienia koła???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tam regulacje na amortyzatorach (identycznie jak regolujesz kont pochylenia w golfie na macpersonie) i sa tez regulacje na wachaczach mysle ze moglo cos sie przestawic przy takim uderzeniu a jezeli nie to zapewne skrzywiles amortyzator mysle ze wystarczy tylko porzadnie obejrzec mapewno bedzie widac jezeli jest to az tak bardzo pochylone. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W P10 reguluje się zbieżność i pochylenie z przodu i z tyłu, podjedź do mechanika który to robi i może wystarczy to tylko ustawić. Tak bez dokładnego oglądnięcia to trudno doradzić co mogło nawalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobi_man

jedz na zbieznosc . zaplacisz 50 czy 60 zl jak sam bedziesz kombinowal i krecil to oponki pujda po 100 km

 

[ Dodano: Czw 04 Cze, 2009 16:55 ]

poza tym jak cos jest uszkodzone w zawieszeniu mechanik co bedzie robil zbieznosc ci powie co masz wymienic, jak gdzies sa luzy, czy cos to nie da sie ustawic zbieznosci. gosc nie wezmie ani grosza od ciebie , a bedziesz wiedzial bo i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...