Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] szarpie podczas zmiany biegu


Gość marek777

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marek777

witam mam taki problem ze jak zmainiam bieg a najczesciej to chodzi o niskie biegi z 1-2, 2-3 no i czasem 3-4 samochod szarpie no zeby bylo ok musze idealnie sprzeglo puscic i czasem nawet lekko przyslizgac bo inaczej jest szarpniecie potem odpuszczenie i szarpniecie normalnie jak bym nie umial sprzewgla puszczac a mam jeszcze astre i tam nie ma problemu a w nawet wrecz przeciwnie trzeba sie postarac zeby szarpnelo bo tak to idealnie. nie wiem czy to wina sprzegla czy co. dodam ze sprzeglo bierze juz dosc wysoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marek777

od poczatku tak jest . plynna zmiana biegu to nie lada wyczyn nieraz. a co do sprzegla to chodzi ciezej niz w astrze ale nie wiem jak to jest w primerach bo nie mam porownania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze, że problem z przepływomierzem tez może dawać takie objawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szarpanie moze tez powodowac nienaciagnieta linka sprzegla, jezeli ciezko ci zmieniac biegi i wtedy szarpie ,ciezko je wyciagac to bedzie to , jezeli nie...Hmm warto by bylo sprzawdzic stary czy mas poduszki pod silnikiem cale...one jak sa rozwalone auto szarpie,sprzeglo jak by bylo zwalone to alboi by sie slizgalo, albo by padl dociskco tez w twoim przypadku calkiem mozliwe, lapa wysprzeglajaca tez mozliwe, jezeli skrzynia chodzi to nie jest jeszcze z nia tak zle, zapytaj sie o ten docisk mechanika,czy moze takie cos powodowac, wiem ze jak cos przy nim peknie potrafi wpasc do skrzyni i wtedy dopiero robi sie problem ;/ , narazie zajrzyj do linki czy ci nie peka czy tam z nia wszystko ok jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marek777

linke sprawdzilem i jest ok choc juz na maxa naciagnieta a sprzeglo i tak pod koniec bierze. jeszcze dodam ze mam spory luz na przegubie wewnetrznym ale nie wiem czy az takie szarpanie moglo by to powodowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas3112

Ja bym sprawdził swiece u mnie taka szopka byla jak juz sie wypalily mocno to przy zmianie biegu(czyli szybki spadek obrotów) bylo szarpniecie,wymienilem i jak reka odjal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...