Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Pęknięte gumy na przegubach


Gość djrolex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam gdy wjechalem na kanal swoja primerka zauwazylem ze na obydwu przegubach mam pekniete gumy i widac juz smar, podczas jazdy nie slychac ani nie czuc aby z przegubami bylo cos nie tak, czy w zwiazku z tym moge wymienic tylko te obydwie gumy czy odrazu obydwa cale przeguby?i ile by mnie kosztowala wymiana samych gum a ile przegubow??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mowa o zewnetrznych przegubach?

sa gumy i w komplecie z nimi smar itd ( taki zestawik "naprawczy") i jezeli przegub nie halasuje i nie ma luzow ( sproboj poruszac polosia) to mysle ze mozesz wymienic same gumy . znajmomy wyminial tak w pasacie . najpierw dokladnie wymyl przegub nafta dal nowy smar i gumy . u mnie na wewnetrznym jest peknieta guma ale niestey juz do wymiany a ten napewno nie kosztuje 70-100 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na obydwu przegubach mam pekniete gumy i widac juz smar, podczas jazdy nie slychac ani nie czuc aby z przegubami bylo cos nie tak, czy w zwiazku z tym moge wymienic tylko te obydwie gumy czy odrazu obydwa cale przeguby?i ile by mnie kosztowala wymiana samych gum a ile przegubow??

 

Robota w zasadzie ta sama, wiec i koszt podobny. Zalezy, czy bedziesz to robil sam, czy u mechaniora. Jesli sam, warto wymienic same gumy + obejmy + smar. Jesli zlecisz mechanikowi, robota to jakies 60-100zl za strone (moze za 2 strony mniej policza). Przegub tak jak Bombel napisal, okolo stowki. Oslona jakies 15-20 zl.

 

http://sklep.intercars.com.pl/result1.php?...&lang_id=PL

http://sklep.intercars.com.pl/result1.php?...&lang_id=PL

http://sklep.intercars.com.pl/result1.php?...&lang_id=PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na świeżo wiec dopisze wszystko jeździ w bagażniku !!!!

skrzynia +sprzęgło+2 przeguby +3 litry synt-Valvoline +simy do skrzyni

500zł 350zł 262zł 93 zł 40 zł

 

przeguby dostałem dziś w IC sie

Spidan z Abs w cenie 132 zł !!!!! myśle że tanio

 

wcześniej kupiłem tylko osłone przeg zew jakąś japan Murachi czy coś ,,za 34 zł !!!

 

a przeguby jak dobre to gumy się wymienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podłączę się do tematu.

Co prawda mam sunny ale chodzi mi tylko o smar do przegubów.

 

Wymieniłem dzisiaj wszystkie osłony na przegubach i ponieważ w zestawach od przegubów wewnętrznych (od skrzyni) nie było dołączonego smaru, po umyciu ropą nasmarowałem je smarem grafitowym (jakiś polski produkt). CZY TO JAKIŚ BŁĄD???,

bo słyszałem różne zdania na ten temat, że niby ten smar jest scierny, ze nie daje sie go na przeguby otd...

W zasadzie to tylko jeden przegub nasmarowałem grafitem, bo na pozostałe 3 sztuki wystarczył mi dołączony w saszetkach smar MoS2.

Podzielcie cie opiniami w tym temacie czy jest sens ponownie wyciągać półoś żeby wymyć jeden przegub i nasmarować go smarem MoS2.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam P11 i w zeszłym roku zauważyłem pękniętą osłonę gumową zewnętrznego przegubu. Kupiłem osłonę za 18 zł,robota u mechanika 20 zł i od kilku miesięcy przegub stuka przy skrajnym skręcie kół :( Kwestia jak długo jeździłeś z uszkodzonymi osłonami. Jeśli krótko - wymień samą osłonę jeśli długo to lepiej cały przegub. Jeszcze istotne jest to w którym miejscu ta osłona pękła. Jeśli przy opasce na półosi to małe prawdopodobieństwo że brud dostał się do wnętrza przegubu. Jeśli blisko przegubu to kiszka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Wszystkich.

 

Jak koledzy wyżej: jeśli nic nie słychać z przegubów - można wymienić tylko osłony.

Z tym, że ja ok miesiąc jeździłem z przerwaną osłoną i niestety już przegub się prosi wymiany...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...