Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] nowe sprzęgło - dotarcie ?


Dolce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jutro mam odebrać swoje auto od mechanika, który wymieniał sprzęgło (komplet). Mam pytanie - czy na coś należy zwrócic uwagę po wymianie tego elementu ? Czy po prostu wszystko ma chodzić gładko czy też na początku jakiś element może wymagac dotarcia i w związku z tym chodzić "kwadratowo" ?

Drugie pytanie - czy nowe sprzęgło trzeba jakośc docierać ? Jeśli tak to jak, jak jeździć poczatkowo i przez ile tys km ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba docierać, sprzęgło powinno pracować lekko, niepowinno być szarpnięcia przy ruszaniu lub zmianie biegów chyba że przed wymianą były jakieś szarpania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze dni musisz pojezdzić spokojnie i go nie katować,niech sie wszystko ułoży,może trzeba będzie cos podregulować,ale tam jakiegoś szczególnego docierania nie musisz stosować

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upalać przez pierwsze parę dni... Zależy ile ktoś jeździ jak dziennie 10 km to nawet więcej dać mu spokojnie popracować.

 

Po odebraniu sprawdź czy bierze na odpowiednim poziomie. Po kilku dniach jeżdżenia możliwe, że trzeba będzie to poprawić. U mnie akurat obniżyć, bo ze środkowego brania, zrobiło się górne branie... Najlepiej jak bierze niziutko i bez szarpania. Posprawdzaj, czy nie szarpie przy zmianach biegów, po rozgrzaniu sprawdź czy się nie ślizgnie pod obciążeniem. Jak będzie gładko chodzić to powinno być dobrze.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie mechanior nie pokasował luzów na samym pedale. Generalnie brało fajnie z dołu, ale po zasprzęgleniu jeszcze mi się sporo pedał cofał, jakby taki jakiś flakowaty był. Podregulowałem skok i jest spoko.

 

Pytanie - wartości skoku jałowego pedału są podawane dla sprzęgła nowiutkiego? Czy zużycie sprzęgła ma wpływ na skok samego pedału? Przed wymianą sprzęgła bawiłem się regulacją skoku pedału i mogło się pozmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...