Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Wyciek oleju z wyjścia prawej półośki


Masakra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem taki jak w temacie czyli cieknie mi z simeringa prawej półośki skrzyni biegów wymieniłem simering i dalej cieknie i w tym momęcie zgłupiałem bo tam oprócz tego simeringa to nic nie ma niewiem czy dali mi zły simering czy co ?? może jakies pomysły prosiłbym również o wymiary prawego simeringa skrzyni biegów (ten od strony dłuższej pólośki) dodam że zmieniałem silnik z SR20DI na SR20DEH wraz ze skrzynią biegów ale półośki i uszczelniacze zostały od poprzedniej wersji(na poprzenim silniku i skrzyni nic nie cieklo ) czy to tego winna czy półośki róznia sie w silniku SR20DI a SR20DEH a i czy moze simeringi sa inne bo mi dali od Sr20DEH a półoski sa od SR20DI dodam ze oddałem stary simering na wymiar i na jego wzorze dobierali mi nowy z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podam Ci wymiary tych uszczelniaczy wg katalogu

prawy : 33x56x8x13

lewy : 40x56x8x13,5

ale by być pewnym na 100% tak jak pisze Bombel najlepiej wyjąć stare i porównać no i sprawdź czy półosie w miejscu uszczelnienia nie są powycierane zbyt mocno i nie mają jakiś wżerów bądź rys które mogły by powodować wyciek pomimo nowych uszczelniaczy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ale ja wyjełem stary uszczelniacz z półośkami przegłubami itp. ze skrzyni od SR20Di i wsadziłem cały ten zestaw do skrzyni do SR20DEH i leciało to muwie uszczelniacz do d*py z tego SR20di i dałem go na wzór i dobrali inny pod niego i leci nadal Prosiłbym o wymiary prawego uszczelniacza od wersji Sr20Di i od wersji SR20DEH bo te wymiary które podał kolega "jswistow" to od jakiej wersji są ??? kupie taki i taki koszt uszczelniacza to 17zł więc jak nie ten to inny i tyle :) pozdrawiam i czekam na pomoc :029:a olej Valvoline to już wiekszy wydatek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według katalogu ten uszczelniacz jest stosowany we wszyskich primerach (P10,P11) 2.0, i równierz w almerach 2.0 GTI i almera tino V10 z 2.0 silnikiem

do półosi zazwyczaj są typowe uszczelniacze(z uszczelka wargową) i zamienniki się raczej nie sprawdzają

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie simering zamuwiony i ma być w piatek jak tylko zamontuje to dam znać czy pomogło . :)

 

[ Dodano: Czw 18 Cze, 2009 14:45 ]

Simering wsadzony nowy już 3 i każdy cieknie :( mam już dość niech sobie cieknie :) tak czy siak dzieki za pomoc koledzy :) bede dolewał oleju raz na miesiac a jak padnie skrzynia to wymienie na drugą od Sr20Di bo lezy w garazu a na niej nie ciekło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość red_shogun

Witam.

Nie chce zakładać nowego tematu więc się podepnę pod ten.

Cieknie mi ze skrzyni biegów, wstępna diagnoza - spod wybieraka, stąd pytanie: jakie wymiary ma simering przy wybieraku w skrzyni od SR20DE, bo nie wiem jaki mam kupić? (uprzedzam pytania: nie wyciągnę mojego i sobie nie sprawdzę, bo nie chce mi się go znowu zakładać żeby następnie móc dojechać furą do sprzedawcy "uszczelek" :P). Aha auto: 100NX 2.0 gti 1992 r. - czyli to samo co w Primerce p10 gt i Sunnym 2.0 gti :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rav1975
Witam ponownie simering zamuwiony i ma być w piatek jak tylko zamontuje to dam znać czy pomogło . :)

 

Polecam zainstalowanie sobie Firefoxa, jeżeli nie potraficie się nauczyć ortografii, to chociaż niech Wam program w tym pomoże.

 

Co do tematu, to zobacz, czy spod czujnika ciśnienia nie cieknie i cieknący olej leci na półośkę, która to rozchlapuje go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...