Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] terkotanie po puszczeniu pedału sprzęgła


Dolce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam następujące pytanie.

Wymieniałem u mechanika sprzęgło w mojej Primerze. Kupiłem komplet Valeo, w komplecie było łożysko japońskie. Po ok. tygodniu od wymiany sprzęgła zauważyłem, że po puszczeniu pedału sprzęgła słychać "terkotanie". To terkotanie praktycznie nie występuje, jeśli się puści pedał powoli. Natomiast przy gwałtownym puszczeniu słychać je mocno. Czy to wina złej roboty mechanika, czy też ten odgłos nie będzie miał nic wspólnego z wymianą sprzęgła ?

Co może być powodem tego terkotania ? Przed wymianą tego odgłosu nie było, tylko "standartowy"szum łożysk w skrzyni, który występuje z jednolitym nasileniem, niezależnie od tego czy pedał sprzęgła puści się wolno czy też gwałtownie (mam Primerką przejechane ok. 180tys km).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz wydaje mi się że problem leży w łożysku oporowym . Nowe Japońskie może też być walnięte ale raczej bym doszukiwał się w mocowaniu łożyska oporowego , jeżeli łożysko nie trzyma się na 1 spince i źle odbija .( chodzi krzywo po wałku sprzęgłowym) . Może wydawać dziwne dźwięki przy niepełnym styku łożyska z słoneczkiem docisku . Na próbę daj może troszkę większy luz na sprzęgle, zobaczysz czy jest różnica.

I opisz jaki masz silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Luz mam chyba wystarczający. Nawet myślałem, żeby podciągnąć nieco linkę. W moim samochodzie jest silnik GA16DE (1,6 16V).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po wymianie sprzegla tez terkocze..i nie wiem czy to sprzeglo czy kolo czy moze cos innego (skrzynia np..bo tez byla wymieniana..)..wciskanie sprzegla nie powoduje zadnych zmian w terkotaniu..i nie wiem za bardzo jak dalej ugryzc ten temat..i czy wymieniac wszystko dalej od lozyska kola zaczynajac, poprzez opony i nie wiem na czym konczyc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać to powszechne bo ja tez mam taki problem po wymianie sprzęgła:( i jeszcze jak ruszam to co jakiś czas słychać dziwny HARGOT spod maski, i też to wszystko zaczęło się po wymianie sprzęgła. Mechanik mówił że ze sprzęgłem jest wszystko ok bo zaczyna brać tak jak powinno, Myśli że to wina skrzyni jest. Możliwe to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja u siebie też miałem takie terkotanie na puszczonym sprzęgle , nasilało się ono na rozgrzanym silniku. Najpierw wymieniłem łożysko sprzęgłowe ( docisk i tarcza były jeszcze ok) bo było już w kiepskim stanie ale to nie pomogło. Potem wymieniłem skrzynie a i przy okazji komplet sprzęgła i terkotanie znikło. Tak więc to chyba raczej wina skrzyni choć głowy uciąć nie dam .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...