Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

woda na sondzie lambda ???? bank 2 sensor 1


Gość kamil1111

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil1111

po wymianie sondy wyskoczył błąd po 0135 uszkodzenie w obwodzie grzania sondy Bank1 sensor 1(sonda nieoryginalna ale nowa golden lodge slp3100). Dzisiaj wymieniłem następną sondę Bank2 sensor1 ponieważ kiedy je sprawdzaliśmy jedna z nich dziwnie się zachowywała nie ta nowa komputer pokazywał mieszanka raz uboga raz bogata (nie dodając gazu trzy stały w miejscu z napięciem ok 0,27 do 0,28 a ta jedna skakała 0,47 do 0,54) wykręcając ją mechanik powiedział że była na niej woda, musiało jej tam trochę być bo zaraz zaczął dzwonić czy wody do chłodnicy dolewam. Wody w chłodnicy nie ruszałem od 3 lat i stoi na tym samym poziomie.*(maxi jak jest zimna to przy podjeżdżaniu pod górę zaczyna się dusić i strzelać przy kolektorze, jak się rozgrzeje to jeszcze jako tako jeździ ale czuć że ciężko się zbiera ogólnie muł )

 

Moje pytanie czy to normalne z tą wodą i czy ta bank 1 sensor 1 jest uszkodzona???

 

 

wcześniejsze błędy zniknęły po wymianie pierwszej sondy bank1 sensor1 - (błąd to P0171 - Układ zbyt ubogi (bank1) drugi P0174 - układ zbyt ubogi (bank 2) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patrol 260

Woda w wydechu zawsze będzie , tym bardziej jeżeli auto pokonuje małe odległości, ja na twoim miejscu przegonił bym auto po trasie z prętkością bliskiej maksymalnej i dopiero przystąpił do diagnostyki. Sondy często potrafią zwyczajnie się zastać, i potrzebują troche "ognia" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...