Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Jakie napięcie na sondzie


Gość carlsonik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość carlsonik

Witam

 

Prawdopodobnie w mojej almie(1.5) nie działa sonda lambda ( wzrosło mocno zużycie paliwa) i w związku z tym chciałem sprawdzić napięcie a sondzie lecz nie wiem w jakich granicach powinno być prawidłowe napięcie i jak to zrobić, bo nie wiem do którego kabelka miałbym się podłączyć. Sonda jest 3-przewodowa są chyba 2 białe to chyba jest grzanie i 1 czarny ale nie jestem pewien

 

 

Z góry Dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Prawdopodobnie w mojej almie(1.5) nie działa sonda lambda ( wzrosło mocno zużycie paliwa) i w związku z tym chciałem sprawdzić napięcie a sondzie lecz nie wiem w jakich granicach powinno być prawidłowe napięcie i jak to zrobić, bo nie wiem do którego kabelka miałbym się podłączyć. Sonda jest 3-przewodowa są chyba 2 białe to chyba jest grzanie i 1 czarny ale nie jestem pewien

 

 

Z góry Dziękuje za pomoc

 

 

OK dwa białeto grzałka ...i masz czarny kabel jeszcze i to jest sygnał na kompie masz standart sonde cyrkonowa zakres 0-1V czyli stany powinny być 0.2 V ubogo i 0.8V bogato jak masz cały czas o.2 V to padaczka miernikiem powinno wyjść na wolnych powinno skakać z jednego na drugi stan bogato ubogo AFR-OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie sprawdzasz między tym kablem i masą samochodu ;-) bo znam takich co sie w grzałke wpinali ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...