Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Czujnik abs - Primera P11 2.0


Gość bieski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam male pytanko o czujnik abs w primerze p11.

Uszkodzil mi sie prawy przedni czujnik abs. Znalazlem na allegro czujnik od P10. Czy czujnik od P10 bedzie pasowac do P11?

 

Pozatym czym rozni sie czujnik z tylnich kol od tych przednich. To nie sa te same czujniki. Bardzo ciezko dorwac przednie czujniki. Powiem szczerze ze szukam juz jakies 2 miesiace i nie moge dorwac, na allegro same tyly :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

Bieski chyba pisał o używanych czujnikach, tzn. że trudniej jest znaleść przód. Też jestem ciekaw czy można wsadzic czujnik z tylnego koła do przedniego. Mam problem ze swoim prawym przednim. I chyba nie jest to kabel tylko właśnie czujnik. Rezystancja dziwnie mi rośnie od 4kOhm w górę. Chcę w tygodniu sprawdzić to jeszcze innym miernikiem, bo mój to taki tani marketowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam male pytanko o czujnik abs w primerze p11.

Uszkodzil mi sie prawy przedni czujnik abs. Znalazlem na allegro czujnik od P10. Czy czujnik od P10 bedzie pasowac do P11?

 

Pozatym czym rozni sie czujnik z tylnich kol od tych przednich. To nie sa te same czujniki. Bardzo ciezko dorwac przednie czujniki. Powiem szczerze ze szukam juz jakies 2 miesiace i nie moge dorwac, na allegro same tyly :(

 

Pozdrawiam

 

Uwaga z jego odkrecaniem: ja wczoraj urwałem śrubę która go mocuje - gwint został w piaście... na szczescie przewierciłem już srubę tylko nie miałem wykrętaka - ale za tydzień będę próbował ją wyciągać... tam jest śruba 7-ka wkręcona w otwór którego wylot jest tuż przy przegubie i dostaje sie tam caly syf, wiec jest potencjalnie nieżle skorodowana.

W tej chwili mam przewiercone fi4 i złapane na na nakretke która trzyma i wystaje od strony przegubu - ale to tylko rozwiazanie na ten tydzien mam nadzieje... z reszta czujnik i bez sruby trzyma sie solidnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało komu udaje się odkręcić czujnik - trzeba rozwiercić i później papierkiem ściernym dopasować otwór do nowego czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie okazało się, że kabel czujnika był uszkodzony w dwóch miejscach. Koszt nowego, czyli około 300-350zl zmobilizował mnie do działania. Skracałem kabel po kwałaku i trafiłem na drugie uszkodzone miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...