Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] grzechotanie w silniku i antena


Gość regaciarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W niedzielę kupiłem Primerę 1995 rok 2.0 115 koni z gazem i coś grzechocze mi w silniku. Bez znaczenia, czy silnik ciepły czy zimny, czy na gazie czy na benzynie słychać grzechotanie, do 3 tyś obrotów pracuje jak diesel. Wymieniłem przewody WN i świece, auto wkręca się w obroty tak jak należy ale chyba jeszcze nie osiąga pełnej mocy. Auto ma 257 tyś przebiegu. Grzechocze tak jakby z góry silnika, z okolic rozrządu ale pewny nie jestem. Według mnie to rozrząd ale czy na pewno? Jeśli rozrząd to kupić kompletny czy wystarczy sam łańcuch?

2. Mam w samochodzie elektryczną antenę, która się po prostu nie chowa, jest cały czas wysunięta. Da się coś z tym zrobić? Bo niedługo komuś pod blokiem będzie przeszkadzać i najnormalniej ją połamie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grzechotania z okolicy korka wlewu oleju to najpewniej łańcuch - możliwe że masz stary / zły olej lub poprostu zuzycie łańcucha. Co do rozrządu to najlepiej wymieniać cały komplet. Sprawdzałeś czy dochodzi zasilanie do anteny? Jak podłączone jest sterowanie - z radia czy z zapłonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u mechanika, zdjęliśmy pokrywę zaworów i łańcuch ma duże luzy więc zamawiam rozrząd. Dodatkowo wałek ssący jest w nie najlepszej kondycji, pierwsza krzywka od strony rozrządu jest już wyrobiona. Co do anteny to nie wiem skąd dostaje napięcie( czy w ogóle je dostaje). Może jutro dostanę przejściówki na iso to podepnę radio mercedesa, może antena się schowa( dotychczas był stary philips z takim nieładem w kablach, że nie wiem jakim cudem to działało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do anteny to masz urwaną linkę od wysuwania - standard. Wstaw sobie normalną antenę i po problemie. Z resztą z rocznikiem coś mi się nie widzi u Ciebie bo '95 miały już antenę na dachu. Jeszcze jedną opcją jest dorwanie używki. Żeby dostać się do zasilania musisz otworzyć sobie tą klapkę po prawej stronie - tam gdzie masz podnośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do anteny to masz urwaną linkę od wysuwania - standard. Wstaw sobie normalną antenę i po problemie. Z resztą z rocznikiem coś mi się nie widzi u Ciebie bo '95 miały już antenę na dachu. Jeszcze jedną opcją jest dorwanie używki. Żeby dostać się do zasilania musisz otworzyć sobie tą klapkę po prawej stronie - tam gdzie masz podnośnik.

Kolego jestes w bledzie rocznik 95 nie zawsze mial antene na dachu, co do samej anteny racaj czesto sie to psuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to mam w ogóle dziwną wersję jakąś ;) elektryczne lusterka, 4x el. szyby, wspomaganie, poduszka powietrzna kierowcy, światła przeciwmgielne przednie, centralny zamek( był na pilota ale poprzedni właściciel go zgubił), bez immobilaizera( nie wiem jak się to poprawnie pisze), !bez ABS! i z klimatyzacją ;) auto sprowadzane z Holandii. Dodam, że to 5-cio drzwiowy hatchback.

Do anteny próbowałem się dobrać, miałem wszystko porozkręcane ale nie udało mi się ruszyć nakrętki mocującej antenę do błotnika( taki pierścień z dwoma otworami)

 

edit:

jak zdjąć hak? mam oryginalny ze zdejmowaną główką, doszedłem, że odciąga się w lewo zabezpieczenie i główkę przekręca się w lewo ale nie chce się ani przekręcić ani nie dam rady założyć zabezpieczenia z powrotem <_< ma ktoś sposoby aby to ruszyć?

Edytowane przez regaciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sry, że post pod postem ale nie wiem, czy edycja liczy się jako nowy post( jeśli nie to nikt jej nie zauważy)

Podłączyłem radio z mercedesa i silniczek od anteny działa. Czy ktoś wie jak złożyć ręcznie tą antenę? po prostu złożyłbym tą, a pod deskę wrzuciłbym jakąś wewnętrzną bo na razie nie mam pieniędzy bawić się we wstawianie oryginalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja składałem na krótko: czerwony kabel z białym paskiem to informacja do sterownika, do pozostałych dwóch wpinasz plusza i minusza i heja:) ew odwracasz bieguny i leci w droga stronę. ps. w mojej znowu dzieje się tak, że przy rozkładaniu nie zatrzymuje się:/ Zgrzyt, pisk i płacz aż w końcu trybek lub taśme zgoli. Wina leży w sterowniku?? czy może jest tam jakaś krańcówka?? pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio nie ma prawdopodobnie remote'a do anteny. Napisz jakie masz radio to może uda się coś znaleźć.

 

Rybon być może nie zaprzeczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) ponawiam pytanie o nieszczęsny hak, jak to ruszyć?

2) Czy da się złożyć antenę ręcznie? może jest jakaś śrubka z boku do składania? bo nie wiem, czy da się wyjąć rozłożoną antenę :/

3) Czy posiada ktoś normalną instrukcję do tego auta? Nie chcę sam naprawiam tylko najzwyklejszą instrukcję obsługi, takiej na forum nie widziałem

*) Cały czas zastanawiam się, czy dobrze zrobiłem kupując tego Nissana, ale wątpliwości mijają gdy wsiadam do auta :D oprócz 5650zł za zakup dołożę ok. 1500zł bo to rozrząd to świece to inne badziewie. Pewnie gdyby właściciel nie mieszkał 200km ode mnie i nie musiałbym podejmować na szybko decyzji to bym nie kupił tego auta ale stało się i z rok muszę nim przejeździć. Do takich refleksji skłania mnie mój ojciec, który non stop powtarza, że złom kupiłem itp.( połowa pieniędzy moich połowa rodziców). Mimo, że to on głównie oglądał auto podczas kupna ma teraz jakieś dziwne pretensje do całego świata. No, ale co się dziwić człowiekowi, który na rozrządzie w Fiacie Ducato 2.0JTD, naszym jedynym źródle utrzymania przejechał !!!!200 000 km!!!! dodam, że jest tam najzwyklejszy pasek i wymiana według producenta po 120 000km. Na szczęście nie mamy tego Ducato, po 1,5 roku auto było tak dojechane, że strach było wsiadać, miało 320 tyś km 2002 rok, sprzedaliśmy je w tym roku, ojciec zrobił nim około 120 tyś km. Nowy właściciel włożył chyba 5 tyś w remont.

Mam nadzieję, że to klekotanie to rozrząd :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie na krotko kabelkami! ps. nie ma co sobie zycia obrzydzac:P

jeśli to było do mnie to właśnie antena dostaje napięcie, silniczek chodzi ale bat się nie chowa czyli na 100% linka

Ręcznie też nie da rady, próbowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te antene to odlacz wogole,u mnie to ona zwarcie robila i mi radio rozlaczala, najlepiej zwykla antene kupic i gdzies sobie zamontowac, a tamta odlaczyc i niech lepiej sobie sied tam gdzie siedziala, bo ciezko jest znalezc odpowiednik w te dziurke na tylnym nadkolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te antene to odlacz wogole,u mnie to ona zwarcie robila i mi radio rozlaczala, najlepiej zwykla antene kupic i gdzies sobie zamontowac, a tamta odlaczyc i niech lepiej sobie sied tam gdzie siedziala, bo ciezko jest znalezc odpowiednik w te dziurke na tylnym nadkolu

ale ja właśnie chcę to zrobić ;) kostka dawno odłączona, chcę ją teraz po prostu jakoś złożyć bo pod blokiem połamią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij tą i wsadź normalną przykręcaną za 10zł jak ukradną to przynajmniej żal nie będzie. A tą odkręć w sposób następujący: włóż dwa śrubokręty w otworki, trzeci przełóż przez nie i odkręć (zrobić coś na wzór litery H lub U do góry nogami). W Haynesie na stronie 376 jest pokazane jak demontować antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie miałem jak przełożyć niczego przez śrubokręty bo antena się nie chowała. Dzisiaj rozebrałem, nasmarowałem i działa ale nie wysuwa się do końca, jedno ogniwo jest schowane bo akurat tyle linki się oderwało. Do odkręcenia użyłem specjalnego klucza, czegoś w stylu kombinerek.

Rozrząd kupiony, jutro wieczorem auto do odebrania- jak grzechotanie nie ścichnie to lipa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...