Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11.144] Przepływomierz i czujnik poł. wału po raz 100


Gość raffaell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Był wymieniony 21.4.2005 przy przebiegu 119069km w ramach kampanii serwisowej. Ale jak pokazuje przykład innych kolegów - nawet jak czujnik był raz wymieniany, nie oznacza to, że nowy nie powie "bajbaj maszkaro.."

witam przepraszam że podpinam sie pod temat bo mam podobne problemy i podejrzewam czujnik położenia wału czy jest możliwosc sprawdzenia po WIN mój WIN SJNBEAP11U0443252 Dziekuje i przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był wymieniony 21.4.2005 przy przebiegu 119069km w ramach kampanii serwisowej. Ale jak pokazuje przykład innych kolegów - nawet jak czujnik był raz wymieniany, nie oznacza to, że nowy nie powie "bajbaj maszkaro.."

[/quote

Edytowane przez bodzio35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiekł

do fragles13

 

czy mógłbys także mi sprawdzić kiedy czujnik położenia wału był wymieniany?

SJNTDAP11U0291241

 

bo zdaje sie że to właśnie ta część mi padła, a samochód mam od miesiąca.

z góry dzięki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do fragles13

 

czy mógłbys także mi sprawdzić kiedy czujnik położenia wału był wymieniany?

SJNTDAP11U0291241

 

bo zdaje sie że to właśnie ta część mi padła, a samochód mam od miesiąca.

z góry dzięki,

Nietstey brak info w bazie. Ale widzę, że masz diesla, a w nich raczej rzadko pada ten czujnik. Poza tym przy uszkodzonym czujniku położenia wału diesel nawet nie odpali.

P.S. do sprawdzania historii/wyposażenia służy osobny temat w dziale Primera. Nie róbcie OT-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiekł

... Poza tym przy uszkodzonym czujniku położenia wału diesel nawet nie odpali.

 

..no i właśnie nie odpala, po wykasowaniu błędów odpala wzorowo, ale tylko kilkanaście razy z tendecją pogarszającą i do chodzi do momentu kiedy nie pali zupełnie i wskakuje wtedy błąd 47.

 

..acha i jeszcze... brak info w bazie oznacza brak wymian czy wogóle informacji o samochodzie?

Edytowane przez krzysiekł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..acha i jeszcze... brak info w bazie oznacza brak wymian czy wogóle informacji o samochodzie?

Nie oznacza to braku wymian, po prostu masz ciut za stare auto i w mojej bazie nie ma na jego temat informacji. Generalnie mam info o autach zarejestrowanych od 99-2000 roku, a i to nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiekł

ok dzięki za info

,ale rozumiem że na podstawie poniższych objawów

 

..no i właśnie nie odpala, po wykasowaniu błędów odpala wzorowo, ale tylko kilkanaście razy z tendecją pogarszającą i do chodzi do momentu kiedy nie pali zupełnie i wskakuje wtedy błąd 47.

 

 

...problem z czujnikiem jest dobrze zdiagnozowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czujnika w dieslu to nowy kolega Glady twierdzi że mu pali traktor z urwanym czujnikiem jedynie silnie szarpie silnikiem. Osobiście nigdy się nie spotkałem z takim przypadkiemblink.gif

Fragles jest to częsta usterka w Dieslu tak jak nastawnik i wtryskiwacz sterujący. Przepływki rzadziej padają jak te czujniki. Prawie każdy z forum przerabiał ten temat w traktorach

krzysiek kup i mwymień gdzieś poza ASO bo będzie tylko gorzej W ASO to 487 w sklepie coś koło 360 za tą sama część od tego samego producenta

Edytowane przez and_pec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fragles jest to częsta usterka w Dieslu tak jak nastawnik i wtryskiwacz sterujący. Przepływki rzadziej padają jak te czujniki. Prawie każdy z forum przerabiał ten temat w traktorach

No proszę, ja jeszcze nie przerabiałem:)

Tak czy inaczej - z rozszyfrowywania vinów wynika, że w QG18DE ten problem występuje częściej - praktycznie każda primera z silnikiem QG18 (czy to P11.144 czy P12) miała wymieniany czujnik położenia wału, przy tym wiele z nich w ramach akcji serwisowych.

Edytowane przez fragles13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiekł

krzysiek kup i mwymień gdzieś poza ASO bo będzie tylko gorzej W ASO to 487 w sklepie coś koło 360 za tą sama część od tego samego producenta

 

dzięki za pomoc, u mnie w ASO zaśpiewali 570 ;o) w sklepie 480, a w internecie 370. moze ktoś zna namiar na tani sklep w Białymstoku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiekł

krzysiek kup i mwymień gdzieś poza ASO bo będzie tylko gorzej W ASO to 487 w sklepie coś koło 360 za tą sama część od tego samego producenta

 

Jak sie okazuje nie w cenach jest problem a w dostępności, gdzie mogę kupić ten czujnik położenia wału(nowy)P11 2.0 TD '98? Wszędzie gdzie dzowniłem jest obecnie niedostępny.

Edytowane przez krzysiekł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja primerka rzeczywiście paliła bez czujnika położenia wału. Nie wiem tylko czy to nie świadczy o tym, ze mam padniety przepływomierz bo ktoś tutaj pisał, że bez przepływomierza i czyjnika połozenia wału powinien chodzic bo wtedy informacje bierze z pompy. Nie wiem ile w tym prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj w motorsystem Białystok tel O85-664-92-77 GG 3981032

Tutaj pytałeś http://www.autoczesci.autosowa.pl/czesc,cz-2648,czujnik-polozenia-walu-primera-almera-2-0-d.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do fragles 13

 

mam podobny przypadek w primerce 2000 r QG18DE z przebiegiem 162000 km, łańcucha nie słychać, olej 5W50, nie kopci, brak kłopotów z obrotami, normalnie bym się nie czepiał ale przy 4200 - 4500 obr/min czuć delikatne szaprpnięcie i auto nie przyspiesza przy w pełni wciśniętym poedale gazu, gdy ujmę gazu auto nagle zaczyna przyspieszać.

mozesz sprawdzić czy u mnie coś grzebał serwis?

vin SJNBEAP11U0522289

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem, w obu przypadkach niestety dopiero na koniec września ;(

 

 

 

ja obdzwonilem chyba wszystkie szroty w polsce, wszystkie sklepy internetowe, i wszystkie sklepy w lublinie- nikt nie miał- ostatecznie udało sie kupic w salonie nissana za 460 zl po lekkiej negocjacji ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lublinie nie ma szrotu z Nissanami Jest ten niby Japan na Dzierżawnej ale tego złomowiskiem nawet nie można nazwać. Jedyny prawdziwy Szrot zwany przez LNKP "tesco" jest w Wygnanowie. Właśnie tam dzisiaj byłem po fele stalowe i stało ze 4 TD ale czujników brak. Sprzedają je po 200. Ja swój z dawcy też już sprzedałem. Tak że faktycznie na dzień dzisiejszy zostaje jedynie ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes2: CZY MOŻE KTOŚ MNIE WESPRZEĆ INFO mam problem z silnikiem 1.8 bez gazu , komputer pokazał błąd PO171 uboga mieszanka, wymieniłem sondę ale nadal się świeci kontrolka silnika .Czy może ktoś wie czy po wymianie sondy i zresetowaniu komputera przez zdjęcie klemy z akumulatora powinna zgasnąć czy trzeba jechać do elektryka??!! A może co innego padło :rolleyes: - Ratujcie Nie mam pomysłów co robić i co to może być.,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do fragles 13

 

mam podobny przypadek w primerce 2000 r QG18DE z przebiegiem 162000 km, łańcucha nie słychać, olej 5W50, nie kopci, brak kłopotów z obrotami, normalnie bym się nie czepiał ale przy 4200 - 4500 obr/min czuć delikatne szaprpnięcie i auto nie przyspiesza przy w pełni wciśniętym poedale gazu, gdy ujmę gazu auto nagle zaczyna przyspieszać.

mozesz sprawdzić czy u mnie coś grzebał serwis?

vin SJNBEAP11U0522289

 

Witam

 

Mam identyczne objawy (P11.144 1.8 2000r). Bardzo bym prosił o sprawdzenie, czy samochód objęty był serwisową akcją wymiany czujnika położenia wału.

VIN SJNFEAP11U0530687

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do fragles 13

 

mam podobny przypadek w primerce 2000 r QG18DE z przebiegiem 162000 km, łańcucha nie słychać, olej 5W50, nie kopci, brak kłopotów z obrotami, normalnie bym się nie czepiał ale przy 4200 - 4500 obr/min czuć delikatne szaprpnięcie i auto nie przyspiesza przy w pełni wciśniętym poedale gazu, gdy ujmę gazu auto nagle zaczyna przyspieszać.

mozesz sprawdzić czy u mnie coś grzebał serwis?

vin SJNBEAP11U0522289

Czujnik położenia wału był wymieniony 22.1.2004 przy przebiegu 60229km w ramach akcji serwisowej

 

Witam

 

Mam identyczne objawy (P11.144 1.8 2000r). Bardzo bym prosił o sprawdzenie, czy samochód objęty był serwisową akcją wymiany czujnika położenia wału.

VIN SJNFEAP11U0530687

Czujnik położenia wału wymieniony 17.12.2003 przy przebiegu 40580 w ramach akcji serwisowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik położenia wału był wymieniony 22.1.2004 przy przebiegu 60229km w ramach akcji serwisowej

 

 

Czujnik położenia wału wymieniony 17.12.2003 przy przebiegu 40580 w ramach akcji serwisowej

 

Bardzo dziękuje za udzieloną odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik położenia wału był wymieniony 22.1.2004 przy przebiegu 60229km w ramach akcji serwisowej

 

 

Czujnik położenia wału wymieniony 17.12.2003 przy przebiegu 40580 w ramach akcji serwisowej

 

 

dzięki Fragles, pozdrawaiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój problem z przyspieszaniem się skończył (mam nadzieję). Gazownik zwiększył ciśnienie na reduktorze, wymienił końcówki masy i przeczyścił jakieś złączki i przyspiesza jak na benzynie ;)

A że trochę za bogata mieszanka, to już mam w nosie, bo ponoć powinienem znów na ustawienie benzyny najpierw jechać, bo na benzynie już jest za bogata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...