Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] zgrzyty podczas jazdy


Gość djrolex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podczas przyspieszania i jazdy slychac zgrzyty, przy szybkim przyspieszaniu zgrzyty te sa glosniejsze i pozniej podczas jazdy jak otowrze szybe to slychac jak by cos o cos tarlo czy to jest wina jakiejs usterki w silniku?(na wolnych obrotach stuka tak jakby szklanki albo rozrzad) czy moze cos w tłumiku albo układzie jezdnym kola, hamulce itp??o co kaman z tymi zgrzytami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje oko masz do wymianu tuleje na wachaczach oraz sprawdzenie ogolne sprawnosci zawszieszenia w samochodzie. Bedziesz musial chyba sie udać do stacji diagnostyki aby sprawdzili co i jak z twoimi łapami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stacji diagnostycznej byłem nawet na dwóch stacjach byłem i powiedziano mi że zawieszenie jest bardzo dobre nie ma żadnych luzów itp., troche się wkurzyłem bo jak może być wszystko ok skoro ja słyszę i czuję że coś jest nie tak...ach ci pseudo fachowcy na stacjach diagnostycznych..., co proponujecie w takiej sytuacji??

 

A co z tymi stukami w silniku??im bardziej sie rozgrzewa silnik tym glosniej to slychac??chodzi tak jak diesel... rozrzad czy szklanki??a moze jeszcze cos innego??olej wymienialem niedawno i jest dalej ten problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robilem cale zawieszenie i same oryginalne czesci wkladalem , wahacze gorne na tulejach met-gumowych i co? i nadal skrzypia mimo tego ze nowe i z lepszej polki,ten typ tak ma,a z rozrzadem hmm, moze po prostu lancuh o o budowe juz obciera, albo napinacz lancuch nie daje juz rady,moze jak wymienisz napinacz lancucha bedzie lepeij?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna opcja to rozreulowane zawory, gdy byś oddał samochod do regulacji zaworów byc moze i by to pomogło. tak mialem w mojej bylej renówce i pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeszcze jedna opcja to rozreulowane zawory, gdy byś oddał samochod do regulacji zaworów byc moze i by to pomogło. tak mialem w mojej bylej renówce i pomogło.

Nie wiem jaki masz silnik ale w moim SRDi są hydrauliczne popychacze i tam się nic nie reguluje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...