Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja działa...ale


mark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten miły pan z serwisu po mojemu to poprostu nie ma pojęcia o czym mówi.

Żeby zadziałała AM potrzebny byłby w NC jakiś Windows.

NC jest na windzie?

Niesądze.

Jeśli by był to odblokowanie go zajęło by nie więcej jak piec minut ;)

Już dawno wszyscy byśmy na AM czy na TT latali.

Do tego oczywiście wszelakie pliki jak XViD, MP4 itd. tez by chodziły.

 

Co do DVD to pytałem już kilka postów wcześniej. Skoro czyta pierwszy NC navi z DVD to czy jest jakiś myk żeby zaczął czytać inne DVD. Na YT są filmiki ze działa ale nic pozatym. W sieci tez nie mogę nic znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie AM nie jest na windzie,jest na tym samym systemie co mapa z NC,nie jestem informatykiem i trudno mi wypowiadać się w tej kwestii,ale wiem ze maja wspólny system opracowany przez Boscha.


Kajus ,zobaczymy.Moze gostek od nawi się odezwie,może odpowie coś konkretnego.Jak nie to po prostu do niego zadzwonię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten miły pan z serwisu po mojemu to poprostu nie ma pojęcia o czym mówi.

Żeby zadziałała AM potrzebny byłby w NC jakiś Windows.

NC jest na windzie?

Niesądze.

Jeśli by był to odblokowanie go zajęło by nie więcej jak piec minut ;)

Już dawno wszyscy byśmy na AM czy na TT latali.

Do tego oczywiście wszelakie pliki jak XViD, MP4 itd. tez by chodziły.

 

Co do DVD to pytałem już kilka postów wcześniej. Skoro czyta pierwszy NC navi z DVD to czy jest jakiś myk żeby zaczął czytać inne DVD. Na YT są filmiki ze działa ale nic pozatym. W sieci tez nie mogę nic znaleźć.

To chyba nie sprawa systemu bo tak jak w kompa mozna wgrać Linuxa tak też można wgrać Windowsa. Podobnie jest z NC. Problemem jest raczej to ze nikomu nie chce sie za to zabrać :). Podobnie jest w nawigacjach przenosnych tylko ze w tym przypadku jest więcej uzytkowników i jest to juz opłacalne. Przecież w nawigacjach Garmin śmiga juz AM. Potrzebny jest odpowiedni soft i złamanie zabezpieczeń.

Podobnie jest z kartą SD do NC. Udało mi sie skopiowac kartę 1:1, sektor po sektorze. Po włozeniu do naszej nawi przez kilka sekund działa a potem sie zawiesza. Problem jest z wielkoscią partycji na karcie oryginalnej. Oryginalna karta ma 8GB ale sa zablokowane sektory i na podglądzie ma pojemnośc 7948,2 MB (karta z wyróżnikiem "E") a  karta kopia 7969,17 MB. Nie ma problemu z utworzeniem takiej partycji ale przy kopiowaniu 1:1 program ja likwiduje. Problemem jest zablokowanie sektorów do wymaganej wielkosci tak aby formatowanie nie przywracało karty do pełnej pojemnosci. Na karcie NC jest programik który zlicza ilość sektorów i w przypadku niezgodnosci system ja wywala. Ale wszystko przede mną :) Co do J. polskiego w naszej nawi to jest on zapisany na pamięci EPROM. Pamięci EPROM są zazwyczaj wielokrotnego programowania, więc i z tym nie powinno być problemu

Edytowane przez Author53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Author trochę to uprosciłeś, na tego samego gdzie wygrywasz Linuksa i windę dograj Mac OS czy na telefon z androidem wrzuć iOS.

Tu jest to z czym współpracuje AM

http://www.automapa.pl/?PEI=38149&article_id=205870

 

Jacko moim zdaniem to gość z ogłoszenia zaproponuje ci płytę czy kartę z oprogramowaniem Xanavi za 50 czy 100zl (to samo znajdziesz zapewne na torrencie ;) )

Oczywiście mogę sie mylić.

Oby.

Sam z chęcią odswierzyłbym to archaiczne cudeńko.

Edytowane przez kajusDE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Author trochę to uprosciłeś, na tego samego gdzie wygrywasz Linuksa i windę dograj Mac OS czy na telefon z androidem wrzuć iOS.

Tu jest to z czym współpracuje AM

http://www.automapa.pl/?PEI=38149&article_id=205870

 

Jacko moim zdaniem to gość z ogłoszenia zaproponuje ci płytę czy kartę z oprogramowaniem Xanavi za 50 czy 100zl (to samo znajdziesz zapewne na torrencie ;) )

Oczywiście mogę sie mylić.

Oby.

Sam z chęcią odswierzyłbym to archaiczne cudeńko.

Oczywiscie że uprosciłem. Nie na wszystkich urzadzeniach można wgrać dowolny system. Są ograniczenia ale nie oznaczaznacz to że czegoś nie można przeprogramować :). Znalazłem na Allegro taką propozycję gdzie proponowano nowa mape do NC ze zmianą języka ale wszystko było na CD. Nie zmieniało softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić takie coś za 999zł ??

 

http://allegro.pl/gms-6301-nawigacja-dvd-kamera-800-mhz-warszawa-i4011987888.html

 

 

Co ciekawe mam inny model firmy GMS ale , to samo radio sprzedawane z nazwą Audiovox kosztuje 2199zł,

https://car-tronic.pl/audiovox-vme-9125-nav-w-zestawie-mapy-mamamap-p6280.html

 

iznajomy za kilka dni będzie montował 6301 to mogę coś o tym powiedzieć ale wstępnie wygląda bardzo podobnie do mojego,

 

poza plikami HD ma wszystko, proc Cortex A9 800MHz dual core, działa mega szybko,..jak na razie 6 miesięcy zero zawieszania, 

u żony w aucie prawie rok i także śmiga ok,

 

Automapa działa na GMS szyciej niż IGO na NC , w porównaniu do fabrycznej przepaść..

 

 

 

 

 

 

 

 

Ja mam taką navi i mając porównanie do kilku chińczyków działa to jak dobry markowiec ;

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/92030-nissan-juke-navigacja-co-wybra%C4%87/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie coś takiego mam założone w Note,działa bez zarzutu.

Dostałem dzisiaj wiadomość od gościa ,który się ogłaszał z odblokowaniem.Niestety NC nie da się odblokować tak aby AM działała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie jest to kwestia odblokowania tylko tego że AM jest bardzo wymagającym systemem,

i potrzebuje także odpowiedzniego czipa do GPS , IGO ma jakieś swoje robione dla nich i procek jest z wbudowanym IGO,

co obniża koszta całości. 

 

JACKO29 mam pytanie jak sprawuje się ten silnik 1.2 ?? 

chodzi mi o to czy jest cichy i niema faktycznie wibracji tak jak zapowiadali,

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek jest super!!!Cichutki,bez wibracji.

A dla czego miałby mieć wibrację?To jest jednostka 4 cylindrowa więc powinna być dobrze wyważona.

Spalanie ,jazda na krótkich dystansach po mieście,uśrednione 8L.Więc jest dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy zong! NC przestało działać!

Radio nie działało,zero reakcji na dotyk i sterowanie z kiery,wyłaczanie i załączanie nic nie pomagało,dopiero po godzinie zaskoczyło.

a stało się to po chyba 6ciu załączeniach i wyłączeniach(bardzo krótkie odcinki jazdy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACKO29

Ty już z nami za wiele nie "pogadasz' ...:)

A jako pionier powinieneś  otworzyć dyskusję  o innym samochodzie Nissana - o nazwie "Nowy Qashqai" .

Oczywiście pozostań z nami gdyż jesteś zawsze mile "widziany" i chętnie " czytany"... !

... a "tam" też Ciebie "odwiedzimy" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Ci się tak wydaje :D

Stara Qqłka ma wiele wspólnego z Note ,może nie 4x4 ale problemy podobne :D


Ciekawe co za mapy oferują na tej stronce?

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=8&cad=rja&uact=8&ved=0CFcQFjAH&url=http%3A%2F%2Fxn--wysykalistw-zeb43h.pl%2Fucwnx%2Fnissan%2Fconnect%2Fautomapa.html&ei=V3IbU9fjNM2M7AbamIC4DA&usg=AFQjCNF_X9a2CtHaqT64lokhu4A1WWWJrA

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACKO29 - jeśli pytasz o plik ze strony plikostrada, to może najpierw przeczytaj dokładnie regulamin korzystania z tej strony. Firma zarejestrowana w Dubaju, opłaty abonamentowe itd. Niedawno była afera z "pobieraczkiem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirtoma...szczerze mówię jestem zielony w komputerach więc pytałem,Firma zarejestrowana w Dubaju ale telefony w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja nawigacja w miare działa, aczkolwiek brak wielu polskich miast i ulic w niej. Mam pytanie-jeśli wyciągne z niej kartę, zrobie formata i wrzucę np. jakąś auto mapę, to będzie mi to śmigało, czy jednak ani rusz?? Z góry dzięki za porady. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem płytę z nowa mapa z 2013.

W porównaniu z ta co miałem z 2007 o wiele lepiej. Byłem w zeszłym tygodniu w PL i w większych miastach i w mniejszych i zero problemów. Ładnie prowadzi. Nie było problemów z ulicami a raczej ich brakiem. Zastanawiam sie tylko czemu ani razu TMC mnie o niczym nie poinformowało i cały czas swieci na szaro, jakby nie działało. W opcjach mam je zaznaczone.

Jak ktoś chce to zrobię kopie i podeśle (koszt wysyłki z Niemiec niewiem może 5 może 8€ plus płyta 1).

 

Jeszcze jedno pytanie. Mam galaxy S4 i iPhone i z żadnego z tych telefonów nie chce zczyczać książki albo ja coś złe robię. Udało sie to komuś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce to zrobię kopie i podeśle (koszt wysyłki z Niemiec niewiem może 5 może 8€ plus płyta 1).

 

Kopia nie będzie działać.

 

 

Jeszcze jedno pytanie. Mam galaxy S4 i iPhone i z żadnego z tych telefonów nie chce zczyczać książki albo ja coś złe robię. Udało sie to komuś?

 

Tak, wielu osobom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego u innych ma nie działać jak u mnie chodzi?

 

Co do iPhone czy SGS możesz napisać jak udało ci sie to zrobić? U mnie pokazuje ze książka jest niby pusta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy to możliwe, że nowa karta ma takie dziwaczne oznaczenie :

http://allegro.pl/nissan-connect-sd-karta-mapa-nawigacja-2013-2014-i4057291973.html

Nie ma w tym nic dziwnego,moja karta ma takie oznaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy jest możliwość zaktualizowania mapy ? Niby wszystko ok, bo nawet w mojej podłódzkiej wsi były nazwy ulic, ale od Świecka do Nowego Tomyśla nie było tego odcinka autostrady. Nie wiem czy to odpowiednie miejscce, ale mam pytanie co do języka, doczytałem ze na navi polskiego nie będzie, ok ustawiłem ang i można jeździć, ale nie udał mi się ten wyczyn z językiem komputera pokładowego, jest możliwość zmiany chociaż na ang ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lister

Mapy wychodzą co rok (mniej więcej) Aktualna to 2014/2014. Niestety są drogie. Karta SD kosztuje 189 Euro + przesyłka (ewentualnie inne tańsze źródła).

Naciśnij przycisk SETUP - SYSTEM SETUP - Language - i tu masz kilka do wyboru oprócz j. polskiego. To co piszę dotyczy Nissan Connect, w Nissan Connect 2 może być trochę inaczej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...