Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Dziwny dżwięk podczas jazdy


Gość terryogara

Rekomendowane odpowiedzi

Gość terryogara

Witam. Niedawno zakupiłem Primerę P11 z silnikiem 1.6 w benzynie. W sumie wszystko pięknie, tylko że podczas jazdy w momencie jak przekraczam ok.

50 km/h zaczyna być słyszalny dziwny dźwięk (lokalizuję go z przodu auta), który zwiększa swoją częstotliwość w miarę zwiększania prędkości. Kolega powiedział mi, że to opony, które wskutek rzadkiego bieżnika dają taki dźwięk podczas jazdy, ale przełożyłem oponki z tyłu na przód i nadal słychać to samo. Ktoś inny jeszcze powiedział mi, że może to być łożysko w piaście.

Miał ktoś kiedyś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość terryogara

OK. Podniosłem przednie koło, wrzuciłem luz i zakręciłem. Faktycznie podczas zakręcania koło staje, coś powoduje opór, ale nie wiem, czy to jest łożysko. Wydaje mi się, że powinno tak jak w rowerze - raz puszczone długo się kręcić, ale tu tak nie jest. Zaraz podniosę drugie po przeciwnej stronie i zobaczymy jaka jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość terryogara

Podniosłem drugie koło, przy zwiększaniu obrotów koła słychać powtarzający się szum, jakby coś blokowało jego obrót. Faktycznie nie wiem, czy to łożysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie bedzie sie kręciło jak w rowerze ponieważ tutaj obracasz również tryby w skrzyni biegów a co za tym idzie są weiększe opory toczenia.

Chodzi o szum czy bardziej słychać np: z lewej czy bardziej z prawej.

Jeżeli zakręcisz kołem to też troche będzie słychać klocki jak ocierają o tarcze (normalne) jeżeli niedasz rady to jedz do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może klocuchy nie odbijają? (zapiekający się tłoczek hamulcowy)

Co do łożyska to na podniesionym kole nie ma luzów góra/dół? Jak złapiesz koło na godzinie 12 i 6 i szarpiesz na przemian do siebie i od siebie... Jeżeli dopiero po 50 zaczyna szumieć to radzę wymienić... bo rozsypie ci piastę przy długim jeżdżeniu... Słaba zabawa, chociaż później można kupić całą zwrotnicę za 150 zł i plug&play wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...