Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Podświetlenie przycisku spryskiwacza reflektorów


Gość pimdor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Z racji tego, iż jest to mój pierwszy post na forum, chciałbym bardzo serdecznie wszystkich powitać.

 

A oto pytanie:

Czy rozbierał ktoś kiedyś przycisk od spryskiwaczy reflektorów? (ewentualnie podgrzewane fotele lub pokrętło od "jasności" zegarów). Chodzi mi o to, że jest tam przylutowana mała żaróweczka i nie wiem czy jest sens się za to brać. Jeżeli ktoś już to kiedyś robił to prosiłbym o jakieś podpowiedzi i czy się w ogóle da, czy trzeba wymienić cały guzik.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycick od spryskiwania reflektorów z tego co mi wiadomo nie jest podswietlany, a te od podgrzewania foteli sa tylko wtedy gdy jest włączone podgrzewanie

 

No tak, ale jak się rozbierze te przyciski, to są tam przylutowane żaróweczki i o nie mi chodzi, czy można je samemu wymienić, czy nowy guzik trzeba kupić. A w guziku od spryskiwacza ja mam żaróweczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk spryskiwaczy nie jest podświetlany przynajmniej u mnie. Skoro sa przylutowane to można i odlutować, przecież to oczywiste, tylko trzeba dobrać odpowiednią żarówke najlepiej 1,2W aby nie grzała potem plastiku, no i raczej normalną transformatorówką tam nie podejdziesz. Mi kiedyś w renówce wlutowywał znajomy z serwisu komputerowego taką cieniutką lutowniczką do scalaków. Tak na marginesie Nie próbuj stosować zamienników diodowych żarówek. Nie nadają się do zegarów bo dają światło punktowe, a zegary sa oświetlone 3-ema zarówkami W2W, z kolei w panelu klimy nie da się wkręcić oprawki po założeniu diody. w P11.144 stosuj tylko wyłącznie żarówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięku bardzo. W diody się nawet nie chcę bawić. Ostatnio właśnie padło mi oświetlenie regulacji temperatury i siły nawiewu, ale po licznych próbach jakoś się tam dostałem i wymieniłem te żaróweczki. Jak już mi się to udało to uznałem, że wymienię już wszyskie co nie świecą, ale tam okazał się lekki zonk z tą przylutowaną żaróweczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość wielo13ryb

Przycick od spryskiwania reflektorów z tego co mi wiadomo nie jest podswietlany, a te od podgrzewania foteli sa tylko wtedy gdy jest włączone podgrzewanie

Witam w mojej Primerce tj WP11.144 kombi z '99 przycisk spryskiwaczy reflektorow jest podswietlany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

u mnie też się przepaliła :) P11.144 '02 TD

Nie jest lutowana tylko zakładana do gumowej oprawki.Wymiary dł 7mm śr.3mm, barwa niebieska.

http://imageshack.us/photo/my-images/835/zdjcie0297q.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/26/zdjcie0746d.jpg/

Opis z oprawki: TSD 038

Pozdrawiam

msmiejk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...