Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11.144] Wskazanie komputera a spalanie faktyczne


woro_woro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie, jak w temacie. Jak to jest u Was? Czy to tylko moj przypadek ze komputer pokazuje inaczej niz jest faktycznie?

 

Benzyna

wskazanie: 8,2

faktycznie: 6,8

 

Gaz

wskazanie: 6,1

faktycznie: 8,9

 

Czy Wy tez tak macie? Jesli nie, z czego moze wynikac bledne wskazanie na benzynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy Wy tez tak macie? Jesli nie, z czego moze wynikac bledne wskazanie na benzynie?

 

p11 '97 u mnie się zgadza wskazanie kompa z faktycznym zużyciem benzyny, a gazu - mniej dokładnie ale też się zgadza, oczywiście po uwzględnieniu poprawki +25 % (wynikającej z innej gęstości fazy ciekłej lpg i benzyny)- instalacja to brc sequent 24

 

Co do błędnych wskazań:

 

Na benzynie: możliwa przyczyna to źle działający regulator ciśnenia paliwa. Sprawdzić go.

 

Na gazie: przy idealnie skonfigurowanej sekwencji zużycie gazu (w litrach) powinno być ok 25 % większe niż zużycie benzyny wskazywane przez komp. Jeśli jest mocno inaczej, sugeruje to że mapy nie są dobrze dopasowane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie, jak w temacie. Jak to jest u Was? Czy to tylko moj przypadek ze komputer pokazuje inaczej niz jest faktycznie?

 

Benzyna

wskazanie: 8,2

faktycznie: 6,8

 

Gaz

wskazanie: 6,1

faktycznie: 8,9

 

Czy Wy tez tak macie? Jesli nie, z czego moze wynikac bledne wskazanie na benzynie?

 

 

u mnie komp ściemnia na maxa - nawet na niego nie patrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie lpg jest o 10% większe niż to co pokazuje komputer. Spalania PB nie znam, za dużo kosztuje, czasem dam się samochodowi przelecieć na benzynce ale spalania nie jestem w stanie określić, na pewno jest drogie ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie również "kłamie" :)

Auto Primera P11,2.0

 

ale błąd wynosi około 5-10% - tyle mniej pokazuje niż spala na gazie, na PB nie wiem za drogo żeby sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...