Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzynia biegów TERRANO 2 2.7TD


Gość winsurfingradom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość winsurfingradom

Witam wszystkich mam pytanko dotyczące skrzyni a dokładnie dziwnego churgotu wydobywającego sie z niej na wsztstkich biegach oprócz 4 podobno jest to łożysko tylko które . Skrzynię mam już wyjętą, ale niewiem jak sie do niej zabrać. Podobno to rutynowa naprawa ,jakiego łożyska szukać, na co uważać i jak rozebrać skrzynie zaznaczam że nie jezdziłem długo od momętu usłyszenia tego dzwięku ... Diękuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety też to przerabiałem. Mam Terrano 1, ale skrzynia podobno jest taka sama jak i w 2. Zaraz po zakupie okazało się że ze skrzynią coś nie tak. U mnie wszystko działało super, tylko przy wrzucaniu 4 biegu był zgrzyt. Sądziłem że tylko synchronizator się rozleciał, ale okazało się że ponadto do wymiany były 2 wałki, wszystkie łożyska, jakieś koło zębate i nie pamiętam co jeszcze :( A całą serię zniszczeń zapoczątkowało łożysko igiełkowe które rozleciało się powodując "bicie" 1 wałka. Moim zdaniem ewidentny bubel projektantów takie łożysko do takiej skrzyni, ale może sie na tym nie znam. Bicie osiągnęło taki poziom, że zmieliło mi o inne elementy synchronizator 4 biegu. Gdybyś potrzebował to mam w adobe readrerze opis z rysunkami jak rozebrać skrzynię. Niestety po rosyjsku, ale może Ci się przydać. Mnie trochę pomogło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie biegi w "górę" wchodzą ładnie ale jak redukuję to 3 i 2 już nie tak idealnie. Zastanawiam się czy to już jakiś niepokojący objaws czy może za wysokie obr. silnika 750-800 obr/min na biegu jałowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak teraz jest, tzn. po naprawie. Czasem jak redukuje do 2 to jest duży opór. Proponuję na początek zobaczyć stan oleju, ewentualnie spuścić olej i zobaczyć czy nie ma tam opiłków. W korku jest magnes, więc będzie od razu widać co i jak. Jeśli jeżdzisz w terenie to może też już czas na wymianę oleju. Niestety skrzynie w Tyrranach są jakie są i trzeba te rzeczy kontrolować częściej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżem, ty masz autko bez intercoolera?

 

Jak tak to obroty biegu jałowego reguluje się poprzez naprężenie linki gazu przy pompie wtryskowej. Prościej - śrubką :D

 

 

Co do skrzyni - może redukujecie przy zbyt dużych prędkościach. Z 2 na 3 jest jednak duży przeskok. Przynajmniej ja tak odczuwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość winsurfingradom

W sumie teraz zauważyłem że mogę dodać plik więc go załączę, może jeszcze komuś się przyda :)

Dzięki fredex za plik może się przyda,ja kupiłem skrzynke od mawerica i jest ok,ale starą chcę zregenerować bo po usłyszeniu chałasu przestałem jezdzić Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze slayer17 podpowiedz mi jakie powinny być obr. na jałowym.

 

Dzis jak odpaliłem autko to widzę że praca skrzyni sie poprawia jak autko sie rozgrzeje. MAło oleju czy kiepski olej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co ;) A jeśli chodzi o redukcje, to nie przeprowadzam przy duzych prędkościach. Wcześniej (tzn. przed naprawa) wszystko chodziło jakoś lepiej. Wydaje mi się, że podczas skręcania skrzyni nie do końca zachowywałem momenty z jakimi należy przykręcać elementy i oto efekt.

Edytowane przez fredex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Chłopaki mam podobny problem. Przy redukcji jest straszny dźwięk wydobywający się ze skrzyni. Rozmawiałem z kilkoma specjalistami w tej materii, ale powiedzieli mi że za zdjęcie i otwarcie skrzyni + powtórny montaż biorą 700-900 zł. Oczywiście do tego cena części, a tutaj rozstrzał jest jak stąd do Poznania.

 

Może kupić jakąś używaną skrzynię i podmienić? Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim skrzynia zdechła bo się rozkręciła nakrętka trzymająca jeden z wałków I zmieliło łożyska synchronizatory i kilka zębów na jednym z kółek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam podobny problem. Przy redukcji jest straszny dźwięk wydobywający się ze skrzyni. Rozmawiałem z kilkoma specjalistami w tej materii, ale powiedzieli mi że za zdjęcie i otwarcie skrzyni + powtórny montaż biorą 700-900 zł. Oczywiście do tego cena części, a tutaj rozstrzał jest jak stąd do Poznania.

jakoś drogo za wyjęcie i włożenie skrzyni. Ja jakieś 2 lata temu za wymianę sprzęgła i uszczelniacza na wale korbowym zapłaciłem 350zł za robociznę. Z używaną skrzynią nigdy nic nie wiadomo, możesz trafić dobrą lub zajechaną ale jeśli naprawa skrzyni ma wynieść powiedzmy dwu krotność używki to ja bym zaryzykował jednak używkę bo w razie czego może uda się z dwóch jedną złożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam podobny problem. Przy redukcji jest straszny dźwięk wydobywający się ze skrzyni. Rozmawiałem z kilkoma specjalistami w tej materii, ale powiedzieli mi że za zdjęcie i otwarcie skrzyni + powtórny montaż biorą 700-900 zł. Oczywiście do tego cena części, a tutaj rozstrzał jest jak stąd do Poznania.

 

Może kupić jakąś używaną skrzynię i podmienić? Co polecacie?

Jak będziesz zmieniał na tdi to razem z reduktorem bo są inne.

No i wtedy przedni wał też od tdi bo od td za krutki

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jeszcze kilka telefonów. Nawet rozmawiałem z kilkoma zaprzyjaźnionymi warsztatami i powiedzieli, że dzisiaj żaden mechanik przy zdrowych zmysłach nie rozbiera skrzyni biegów. Podobno oni sami jak mają problem ze skrzynią biegów to z miejsca zamawiają na alledrogo i podmieniają. Od razu mówię że nie są to warsztaty typu "Cytryn i Gumiak".

 

 

 

Jak będziesz zmieniał na tdi to razem z reduktorem bo są inne.
No i wtedy przedni wał też od tdi bo od td za krutki

 

Czyli podmianka na skrzynię z TDi jest możliwa. Nie ma potem problemu z takim połączeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może środek ten sam ale na pewno jest inna część obudowy sprzęgła czy tam jak mówiejo fachowcy dzwon lub kibel ...

jest większej średnicy i dłuższy .. :P


Zrobiłem jeszcze kilka telefonów. Nawet rozmawiałem z kilkoma zaprzyjaźnionymi warsztatami i powiedzieli, że dzisiaj żaden mechanik przy zdrowych zmysłach nie rozbiera skrzyni biegów. ?

 

ale remont skrzyni to nie problem http://hcd-customdevices.pl/index.php/how-to/76-remont-generalny-skrzyni-biegow-fs71

tylko z ekonomicznego punktu widzenia ma mały sens jeżeli nie robisz tego sam, ... dałem do warsztatu a potem poprawiłem sam tacy fachowcy są. opłacało się to tak że nie powiem ... a jak sobie cała historie przypomnę to nieładne słowa mi się cisną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używana na pewno wyjdzie taniej niż naprawa, ale nie zawsze pewniej.

Patrząc z drugiej strony ile kasy wrzucamy w te samochody i w błoto by jeździły, jeździły lepiej, jeździły dzielniej to chyba jednak się opłaca naprawiać.

 

Coś mi świtało, że gdzieś widziałem jak ktoś naprawiał skrzynie...

Hugh czy można w razie "w" powołać się na Twoje słowa? :P

"gdyby nie wkładanie i wyjmowanie z samochodu to mogę robić skrzynie nawet mi się podobało"

 

p.s moja jeszcze działa.

Edytowane przez Mariah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nie wiem jak ugryźć temat :-/

weź kolegów jedź i kup używaną z nadzieją że będzie dobra na miejscu powiedz facetowi że jak będzie zła to koledzy wpadną z powrotem ... może zastanowi się czy ci ją sprzedawać :P haha

Hugh czy można w razie "w" powołać się na Twoje słowa? :P

"gdyby nie wkładanie i wyjmowanie z samochodu to mogę robić skrzynie nawet mi się podobało"

 

p.s moja jeszcze działa.

 

.. wrócimy do tematu jak będzie trzeba.

Natomiast "regeneracja" najczęściej ogranicza się do wymiany łożysk, niektórzy wymieniają kilka tylko ale to jest bład, inna sprawa że to jest mechanizm już częściowo zużyty za chwile może coś innego walnąć ... sa tam też dziwne złożenia igiełkowe (pod V) do kupienie tylko w aso w cenie $$$$$$$$

P1090281.JPG

zębatka R też na pewno jest połamana trochę i takie tam

potem to trzeba poskładać z właściwymi luzami podorabiać podkładki żeby wyszło ile ma wyjść, jednym słowem jest zabawa.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co jest na zdjęciu powyżej nie powinno kosztować więcej niż 50zł nowe oryginał Nissan jakby co to zapraszam na PW

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro się czasem pojawiają, ale pewne jak komuś będzie potrzebne to nie będzie

czyżbyś miał jakieś dojście do cześć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat te dostałem ze zwykłym sklepie z łożyskami, problem jest ze złożeniem igiełkowym wzdłużnym, ale w późniejszych wersjach z niego zrezygnowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...