Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Reflektory Soczewkowe


Gość Kamilos210
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wojt_mk..

Witam ;)

Jeżeli temat już był to bardzo przepraszam i proszę o jego zamknięcie ja takiego nie znalazłem.

Poszukuje reflektory soczewkowe do Primery P10 szukałem na różnych portalach ale takich nie znalazłem do Golfów, Astr BMW itp. jest pełno ale nie do mojego Japończyka ;)

Ostatnio widziałem P10 z takimi światełkami ale uciekła mi gdzieś w korku. Tu moja prośba może wiecie gdzie można dostać takie światełka :)

Z góry dziękuje :)

 

Co do lamp do primery P10 to słyszałem,że gościu dopasował od Vectry "B" osobiście tego nie widziałem, ponoć cały tył lampy został orginalny tylko klosz i cały środek od Vectry włożył,jakiś plastik spawał też bo coś niepasowało.Jak chce ci się bawić w to, to spróbuj,ja osobiście jeżdżę na orginalnych lampach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

tez myslalem nad poprawa jakosci moich swiatelek w p10tce . Mam wrazenie ze albo sa klosze sa albo brudne od srodka albo zarowki do d*py , ogolnie kiepsko siweca jak na moj gust. Szukalem soczewek ale na daremno :(( myslalem tez nad zakupem nowych h4 tych philipsa blue vision . Myslicie ze to poprawi jakos swiatla ioswietlenia drogi ? Slyszal ktos z was o myciu kloszy od srodka ? da sie je jakos rozlozyc ? pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez myslalem nad poprawa jakosci moich swiatelek w p10tce . Mam wrazenie ze albo sa klosze sa albo brudne od srodka albo zarowki do d*py , ogolnie kiepsko siweca jak na moj gust. Szukalem soczewek ale na daremno :(( myslalem tez nad zakupem nowych h4 tych philipsa blue vision . Myslicie ze to poprawi jakos swiatla ioswietlenia drogi ? Slyszal ktos z was o myciu kloszy od srodka ? da sie je jakos rozlozyc ? pzdro

Jesli masz oryginalne, zregeneruj je i posluza jeszcze dlugo. Z czasem szklo sie brudzi, takze od srodka a odblysnik matowieje. Regeneracja zalatwia temat. Jesli bedziesz mial czyste lampy, zadne wynalazki blue vision Ci potrzebne nie beda. Zywotnosc takich zarowek to jakies 3 miesiace - przelicz ile kosztuja, a ile kosztowac bedzie regeneracja. Jesli wyjdzie wiecej niz wynika z planowanego czasu uzywania jeszcze autka - masz odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zywotnosc takich zarowek to jakies 3 miesiace - przelicz ile kosztuja, a ile kosztowac bedzie regeneracja.

 

człowieku co ty gadasz ? 3 miesiące ? ty chyba nie mialeś żarówek z serii blue vision jeżdżę już na H1 od ponad roku i swieca jak pierwszego dnia gdy je założyłem ładne jasne białe a nie pseudo białe !!! światło :) ja to ybm i lampy zregenerował i do teo jeszcze żarówki PBV i miał byś spokój z lampami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku co ty gadasz ?

Patrze ze doswiadczony forumowicz a takim tonem sie odzywa. Nie ladnie.

 

Wczesniejsza dyskusja na temat wynalazkow philips blue vision, osram superlight i jeszcze innych typu 150% zakonczyla sie wlasnie takim wnioskiem - ze nie warto. Moze jezdzisz tylko po autostradach, ekspresowkach, albo w ogole nie jezdzisz, to Ci te zarowki trzymaja. Generalnie na polskich dziurach zarowki zuzywaja sie szybko.

 

Ale nie o tym chcialem. Uwazam ze za ten ton wypowiedzi nalezy Ci sie zjebka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam coś o światłach w P10; kupiłem auto po lekkiej stłuczce - na tyle niedużej że jedynie pękł klosz prawej przedniej lampy i na szczęście sam klosz jest dostępny w handlu za ok. 20 zł. Przy okazcji wklejania nowego klosza wymyłem odbłyśnik. Uważam że światła w P10 są bardzo OK choć prawa lampa wyraźnie jaśniej świeci - próba wyczyszczenia lewej bez demontażu zakończyła się umiarkowanym sukcesem - najlepiej byłoby zbić lewy klosz i wkleić nowy :))

Pewnie nie bez wpływu na jakość oświetlenia pozostaje fakt, że zasilanie przednich lamp mam zrobione na dodatkowych przekaźnikach.

Pisząc że światła w P10 są OK porównuje je do nowych Fabii oraz Clio, którymi również się poruszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w p-10 lampy naprawde sa przyzwoite inne auta z tego okresu czasu swieca znacznie słabiej ,co zas do poruszonego tematu mazdy 323f moja małzonka porusza sie takim wlasnie wynalazkiem i powiem Wam jedno : jesli ja mam zamienic moje lampy na taki wynalazek jak w 323f to z gory dziekuje , jednym slowem mizeria a chyba dla samego lansu nie ma sensu psuc sobie auta prawda??

 

 

 

 

a co do tej primerki ładna ładna ale.... jaki jest sens budowania auta wkładania kupy kasy w badziew ktory jest pusty jak beben ani sztuki poduszki elepstryki itd , ja na takie autko wybrał bym pełna wersje raczej

Edytowane przez inlustra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze ie ma sztuki poduszki ani jakiejs elektryki to nie znaczy ze o razu badziew,wiesz kazdy jest jakos przywizany do swojego auta.a moim zdaniem czym wiecej pierdołów i elektryki,elektroniki to moim zdaniem wiekszy badziew,poprostu bardziej awaryjnie.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie prawda,bynajmniej ja nie jestem fanem takich przeróbek typu spojler ala odsniezarka do sniegu itp itd.Jak juz to tylko w strone najpiekniejszego stylu JDM ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu była na NKP dyskusja o lampach w P10. W mojej byłej W10 lampy miałem the best, a już drogowe to hulały na prawdę zabójczo. Okazało się, że lampy do primer miały chyba gniazda pod dodatkowe boczne żarówki, czy jakoś tak. Doświetlały porządnie drogę. Odbłyśniki w Valeo były niezniszczalne. Gdy moja staruszka trafiała na złom to żałowałem, że nie wyjąłem lamp. Były jak nowe. Sprawdziłbym stan instalacji el. Jakies pośniedziałe styki też mogą wpływać na jakość światełka.

Dla poprawy mogę niedrogo oddać halogeny Valeo z mocowaniami :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jezdzisz tylko po autostradach, ekspresowkach, albo w ogole nie jezdzisz, to Ci te zarowki trzymaja. Generalnie na polskich dziurach zarowki zuzywaja sie szybko.

 

Ale nie o tym chcialem. Uwazam ze za ten ton wypowiedzi nalezy Ci sie zjebka.

 

Tak z pewnością po tych samych autostradach co i ty !!! Mam pytanie czy mialeś te żarówki że twierdzisz ze są słabe i się psują? wejdz sobie np tu http://www.ceneo.pl/;0151623893-10.htm i poczytaj opinie osob ktore je posiadaja a nie bezczelnie chcesz mnie tu za coś jebać. Jakbym nie mail tych zarówek to bym nie pisał. Mam dość sztywna zawieche w samochodzie a drogi nie da sie ukryc w lubelskim dziurawe ale pomimo tego nie mam zadnych klopotów rocznie robie okolo 15tys km moze mało może dużo nie wiem. Sorry ze odzywam się po tak dlugim okresie ale dopiero teraz zauwazyłem tego posta a buractwa i chamstwa "nie zniese"

Edytowane przez waichwaich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...