Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Kiedy wymienić sprężyny amortyzatorów?


Gość phil750

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż wymieniam po raz pierwszy amortyzatory z oryginalnych olejowych na gazowe KYB i teraz moje pytanie brzmi czy warto też sprężyny wymienić jeśli nie są pordzewiałe, pęknięte itp? jak stwierdzić ich zużycie? dodam że sprężyny są bardzo drogie a amortyzatory musiałem wymienić ze wzgllędu na wariujący ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi nie są zardzewiałe lub pęknięte to nie wymieniaj.

Chyba że chcesz obniżyć zawias.

 

Jak wyżej, nie wymieniaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam otóż wymieniam po raz pierwszy amortyzatory z oryginalnych olejowych na gazowe KYB i teraz moje pytanie brzmi czy warto też sprężyny wymienić jeśli nie są pordzewiałe, pęknięte itp? jak stwierdzić ich zużycie? dodam że sprężyny są bardzo drogie a amortyzatory musiałem wymienić ze wzgllędu na wariujący ABS.

 

Nie wymieniaj jeśli nie są popękane. Oryginalne springi wytrzymają baaarrrdzo dużo, a w większości przypadków spełniają dobrze swoje zadanie aż do naturalnej śmierci samochodu.

Trafisz na nowe, lipne jakieś, to istnieje ryzyko, że wygniotą się szybko i po jakimś czasie będziesz poszukiwał oryginałów z jakiegoś rozbitka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...