Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] 2,0 TD KILKA PYTAŃ. ŹLE PALI NA ZIMNYM SILNIKU.


Gość glady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne ktoś powie, ze temat był poruszany tysiac razy, ale szukałem i nie wszystko znalazłem. Stad moja prośba o usystematyzowanie informacji. Primera bardzo źle odpala na zimnym silniku, jak jest ciepły pali "na dotyk". Chciałbym zrobić autodiognostykę. Nie wiem jak poznać czy mam OBD1 czy OBD2 i jak to sie dokładnie robi krok po kroku. Przypuszczam, że problem może dotyczyc czujnika położenia wału, ale nawet nie wiem gdzie on jest i jak się go sprawdza. A moze przyczyna tkwi gdzie indziej ? Będę wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez glady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko musisz wyregulować kąt wyprzedzenia wtrysków miałem to samo w swoim za 50 zł (juz nie pamietam dokladnie) mi to zrobili i pali za pierwszym bez proszenia w 30 st mrozie :) ale nie zaszkodzi zrobić sobie diagnostyki spinaczem http://forum.nissank...showtopic=37837 ;) czujnik położenia wału autoniss Lublin 486 zł nie wiem jak w innych aso.

Edytowane przez waichwaich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe pozazdrościć takich cen. U mnie gość za zapisanie mnie na konkretną godzinę jak nic nie znajdzie kasuje 70 zł a co dopiero jak coś jest do roboty. Pozazdrościć naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Myślałem też o tym. Zrobiłem sobie test i wyszedł błąd 47 czyli chyba czujnik polożenia wału. Nie wiem czy moze pomóc wykasowanie błędu czy trzeba go po prostu wymienić. Niestety nadal nie wiem gdzie on jest ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HURRA w końcu jakiś traktor w Lubline Zamieszczam fotkę umiejscowienia czujnika położenia wału (fotka w załączniku)Na focie go brak bo jest zdemontowany Wszelkie naprawy z układem wtryskowym wykonuj u Roberta Wolińskiego w Skrobowie, a czemu tam to spytaj mnie na PW Jak coś jeszcze to wal śmiało na PW

post-18247-12517200876948_thumb.jpg

post-18247-12517205369921_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku był kiedyś od Was z Lublina w Rzeszowie na małym zlocie nissana. Podziwiałem gościa, że chciało mu się tyle jechać, ale może kiedyś my z Rzeszowa odwiedzimy Was :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku był kiedyś od Was z Lublina w Rzeszowie na małym zlocie nissana. Podziwiałem gościa, że chciało mu się tyle jechać, ale może kiedyś my z Rzeszowa odwiedzimy Was :lol:

Ja byłem wczoraj w Rzeszowie ;) co do Wolińskiego to i ja się dołączę znają się na rzeczy i masakrycznie mało za to kasują ;) jak będziesz miał problem z dojechanie w co watpie daj znac ;) wszystko ci wytlumacze co i jak bo mieszkam nieopodal ;) Edytowane przez waichwaich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wiadomo już gdzie się teraz zatrzymać po odstawieniu auta. Tylko żeby t wizyta nie skończyłą się szukaniem kierowcybiggrin.gif Jak sie nie mylę to od Wolińskich do Ciebie będzie jakieś 10kmblink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam te tereny. Mam kolegę w Kierzkówce, który też zresztą ma Primerę (P11, 1.6 kolor niebieski). Ma dwóch braci, ale obawiam się że żaden z nich nie bedzie nadawał sie na kierowcę w razie czego. Prędzej si dołączą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primera w Kierzkówce hmm dziwne nie znam nikogo z Kierzkówki kto by miał primerę jeszcze niebieską :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...