Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p10] wymiana przegubu, czujnik abs zaczął świrować


blacksentinel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wymieniłem niedawno prawy przegub, po tej wymianie czujnik abs zaczał świrować.

Zanim nie wyskoczy kontrolka abs to przy hamowaniu slyszac dzwięk jakby ktos hamował silnik elektryczny, metaliczny stukot i do tego uderzanie na pedale hamulca.

Jak zapali sie kontrolka abs to problem ustaje, ale chyba abs przestaje działać bo kontrolka świeci.

 

Czy podczas wymiany przegubu mogłem uszkodzić prawy czujnik abs przedniego koła?

Jaka może być inna przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wymieniłem niedawno prawy przegub, po tej wymianie czujnik abs zaczał świrować.

Zanim nie wyskoczy kontrolka abs to przy hamowaniu slyszac dzwięk jakby ktos hamował silnik elektryczny, metaliczny stukot i do tego uderzanie na pedale hamulca.

Jak zapali sie kontrolka abs to problem ustaje, ale chyba abs przestaje działać bo kontrolka świeci.

 

Czy podczas wymiany przegubu mogłem uszkodzić prawy czujnik abs przedniego koła?

Jaka może być inna przyczyna?

 

a ząbki Ci się zgadzają powinno być 42 mi nie mogli dobrać przegubów bo się okazało że mam GT i takie same uząbkowanie ma P11 ale wiecej zebów 44 ... a czujniki abs to widziałem jakieś boscha po niecałe 400 zł tak że już taniej ,,,ale i tak ostro ,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zęby się zgadzają, przegub wg. katalogu, markowy.

Po paru hamowaniach jak ruszam samochodem to zaczyna sie świecić kontrolka ABS i w tym jest problem.

Myślę że to od tego przegubu, bo po wymianie jego zaczeły się problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

czujnik abs zaczał świrować.

Zanim nie wyskoczy kontrolka abs to przy hamowaniu slyszac dzwięk jakby ktos hamował silnik elektryczny, metaliczny stukot i do tego uderzanie na pedale hamulca.

Jak zapali sie kontrolka abs to problem ustaje, ale chyba abs przestaje działać bo kontrolka świeci.

 

 

Jaka może być inna przyczyna?

 

Witam, mam dokładnie ten sam problem z moją primerą choć w ostatnim czasie nie wymieniałem nic w zawieszeniu czy układzie kierowniczym.

Zgadza się, gdy kontrolka od ABS jest włączona to system hamowania przestaje działać.

Proszę o pomoc w tej sprawie, jaka jest przyczyna?

Pozdrawiam

Meric

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po zmianie przegubu mógł zostać źle ułożony przewód od czujnika ABSu co spowodować mogło naderewanie kabli wewnątrz przewodu ( z zewnątrz niewidoczne).

Sprawdzie sobie miernikiem, czy wszystkie czujniki mają przejścia. Można sprawdzić na wypiętej wtyczce omomierzem. Uszkodzony przewód będzie pokazywał inny wynik niż reszta. O ile pamiętam to umnie było na trzech czujnikach coś ok 1,6-1,7 komhma a na uszkodzonym miernik głupiał i podawał różne wyniki.

Miałem podobne problemy jak przerwał mi się przewód od czujnika. Kiedyś mocno zachamowałem na skręconych w lewą stronę kołach i przerwał mi się przewód w lewym przednim kole. W trakcie jazdy jak rożłączały się przewody (ruchy kierownicą) to zaświecała się lampka ABSu i nie działał ABS. Gorzej było, gdy kable stykały się na chwilę i rozłączały - wtedy lamka gasła, za chwilę się świeciła znowu itd - wtedy miałem problemy z z ABS. Okazało się, że w przewód w ochronnym wężu był przerwany i ABS głupiał. Musiałem wyciąć ok 10 cm uszkodzonego kabla i wlutować dobry. Od razu się uspokoiło. Niestety po pół roku znowu urwał się ten sam kabel zaraz przy miejscu lutowania i miałem te same problemy. Zlutowałem po raz drugi i na razie od miesiąca spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...