Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wstawiam jak obiecalem fotki mojego auta ze swiatlami do jazdy dziennej Hella Ledayflex.

 

wydatki:

 

led-700zł

nakladki na zderzak - 100zł (okolo)

mataz w serwisie - 170zł

 

We wlasnym zakresie zamatowalem ledy do tych nakladek.

:wave:

Edytowane przez pawel198310
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Nissanie nie bylo tych nakladek i musialem kupic. Troszke zeszlo bo czekalem na termin i potem musialem go przesunac bo mi nie pasowalo. Dzialaja fajnie a jasnosc swiatla jest faktychnie lepsza od innych nie markowych led. Mam porownanie bo mialem przez ponad 2 lata zamotowane w moim starym aucie ledy.Ale w pozycji AUTO nie dziala to tak jak powinno moim zdaniem

- przyklad- jest silny deszcz i do tego mgla a w pozycji AUTO swieca led. Poza tym to wiadomo parkujac w garazu AUTOMAT wlacza swiatla mijania. Dzis zdecydowalem ze ja bede automatem :-) Znow jestem lepiej widoczny na drodze bo np. kierowcy ktorzy zapomnieli wlaczyc swiatelka wlaczaja je na widok led.

Pozdrawiam.

Edytowane przez pawel198310
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam problem po tym jak światła przygasały w trakcie jazdy na 5-30s oddałem auto do serwisu (ponieważ serwis je sprzedał i montował), który coś zmienił ale niestety teraz z powodu zimy nie jestem wstanie sprawdzić poprawności w działaniu ledów podczas jazdy bo gdy jeżdżę zapala się zazwyczaj ksenon, ale po poprawkach światła dzienne po wyłączeniu silnika świecą się ok 5 min czy to normalne - wcześniej tak nie było max 30 sekund przed poprawkami, a teraz się boje że po mimo tego że to led to jednak jakiś pobór ma i biorąc pod uwagę dłuższy okres użytkowania może spowodować wyładowanie akumulatora. A może to normalne objawy i większość z was tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Paweł.

Ja wprawdzie nie mam ksenonów i automatycznie mi się nie zaświecają mijania jak jest ciemniej, ale co do Led-ów ( też montowane w Servisie), to załączają się natychmiast po przekręceniu kluczyka, oraz po wyłączenu silnika również gasną natychmiast - w tym samym momencie. Więc jesli Ci świecą jeszcze przez 5 min. - to jest coś nie tak. Może Ci automat ktory wlącza / wyłącza ledy "zamarzł ?. Może jak masz mozliwość wstaw do ciepłego garażu i zobacz czy pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem po tym jak światła przygasały w trakcie jazdy na 5-30s oddałem auto do serwisu (ponieważ serwis je sprzedał i montował), który coś zmienił ale niestety teraz z powodu zimy nie jestem wstanie sprawdzić poprawności w działaniu ledów podczas jazdy bo gdy jeżdżę zapala się zazwyczaj ksenon, ale po poprawkach światła dzienne po wyłączeniu silnika świecą się ok 5 min czy to normalne - wcześniej tak nie było max 30 sekund przed poprawkami, a teraz się boje że po mimo tego że to led to jednak jakiś pobór ma i biorąc pod uwagę dłuższy okres użytkowania może spowodować wyładowanie akumulatora. A może to normalne objawy i większość z was tak ma?

Czy to Philipsy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem po tym jak światła przygasały w trakcie jazdy na 5-30s oddałem auto do serwisu ...

 

to o ile się orientuje wadliwe podłączenie - kierowca myśli, że ma światła, a one zapalają się i gasną, kiedy zmienia się prad ladowania na kostce przy akumulatorze - nie jestem w tym specem ale opisywano tu ten objaw wielokrotnie.

natomiast w wielu samochodach widziałem wiele świateł dziennych LEd - dorabianych i fabrycznych - imowy nie ma aby to działało inaczej jak on/off razem z kluczykiem. Elektryk w tym serwisie wymaga zdecydowanie "doszkolenia" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to o ile się orientuje wadliwe podłączenie - kierowca myśli, że ma światła, a one zapalają się i gasną, kiedy zmienia się prad ladowania na kostce przy akumulatorze - nie jestem w tym specem ale opisywano tu ten objaw wielokrotnie.

natomiast w wielu samochodach widziałem wiele świateł dziennych LEd - dorabianych i fabrycznych - imowy nie ma aby to działało inaczej jak on/off razem z kluczykiem. Elektryk w tym serwisie wymaga zdecydowanie "doszkolenia" :).

 

no właśnie z powodu gaśnięcia świateł w czasie jazdy pojechałem do serwisu i z tym (chyba) zrobiono ale to świecenie po wyłączeniu silnika to nie rozumiem, szczególnie długo świecą się jak działa ksenon po wsiadłem przed godziną do auta włączyłem silnik i włączyłem ledy (pokretło świateł na off) podziałał silnik jakąś chwile i po wyłączeniu silnika ledy świeciły się jakie 40-50s

 

 

 

Czy to Philipsy?

 

 

nie to nie philipsy mam takie same światła jak kolega Huling ( jeśli przekręciłem login to przepraszam)

Edytowane przez pavelsti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to sterownik tych świateł jest taki sam jak e Philipsach. Serwis pewno zmieniał jego opóźnienie na zmianę napięcia by LEDy nie gasły co spowodowało zwiększenie czasu świecenia po wyłączeniu stacyjki.

W moich Philipsach był ten sam problem i trzeba było wymienić ten sterownik na model sterowany dodatkowo światłami pozycyjnymi.

Rozwiązaniem może być również zastosowanie zamiast sterownika przekaźnika rozwieralnego np. PRE004.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje światła działają prawidłowo. Po wyłączeniu auta też oświecają się na chwilę (ok. 5 sekund). Lechia miał kiedyś z tymi światłami. Przygasały mu jak dodawał gazu. Po naprawie, albo wymianie sterownika działają mu poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje światła działają prawidłowo. Po wyłączeniu auta też oświecają się na chwilę (ok. 5 sekund). Lechia miał kiedyś z tymi światłami. Przygasały mu jak dodawał gazu. Po naprawie, albo wymianie sterownika działają mu poprawnie.

 

Wiem, że działają prawidłowo (napisałeś kilka stron temu że jest wszystko ok jeśli dobrze pamiętam), u mnie nawet do tych 30s było ok zdążyłem zamknąć auto i przy odchodzeniu gasły a teraz jaka mam pewność że auto zaparkowane w garażu nie będzie stało na ledach przez całą noc albo kilka dni jak się coś porąbie i nie zgasną, najdłużej się świeciły ok. 10 min zaparkowałem auto przed domem zdążyłem pójść do domu pozbierać potrzebne mi rzeczy i być prawie przy aucie jak się dopiero ledy wyłączyły.

 

jestem po rozmowie z serwisem - stwierdzono że to musi być zaprogramowana funkcja doświetlania drogi do domu, w serwisie światła świeciły się 30s po zamknięciu auta, a przed zamknięciem drugie tyle jak nie lepiej. po wyjechaniu z serwisu i przejechaniu 6km przygotowałem stoper, zgasiłem silnik i zamknąłem auto. Światła zgasły po 1.52 :) kolega stwierdził, że to musiał być szalony projektant/programista, który ustawił gaszenie świateł na 1.52 a na drugi dzień światła świeciły się 5.31 co sobie nagrałem telefonem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem po zakończeniu ładowania utrzymuje się na akumulatorze podwyższone napięcie. Jeśli założymy jeszcze jakąś wrażliwość układu starowania światłami reagującego na temperaturę to problemy gotowe. Jeśli masz różne opóźnienia w różnych dniach, to albo to był bardzo szalony programista, albo układ reagujący na napięcie działa wadliwie....

 

Może zamiast pod stały plus akumulatora podłącz tam, gdzie napięcie pojawia się tylko po włączeniu zapłonu. Problem powinien zniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja rozpatrywałem możliwość zainstalowania świateł do jazdy dziennej ale okrągłych nie tych prostokątnych. Są dostępne światła o średnicy 70 mm i mieszczą się w grillu zderzaka obok tablicy rejestracyjnej, Piszę o wersji przed liftingiem z 2009 r. Ustawia się przełącznik świateł na "auto" i po problemie. Jeżeli mój "księgowy" nie będzie protestował to zainstaluję i zamieszczę fotografię. :-) Pozdrawiam

 

Witam.Ktoś z kolegów nadmieniał o zamontowaniu modułu CLM01, a może podał tylko link. Czy użytkownicy maja jakieś doświadczenia z tym modułem? Z grubsza działa to w ten sposób, że światła drogowe świecą z mniejszą mocą jako DRL i jest system doświetlania zakrętów. Z tego co czytałem niezbędna jest dogrywka do oprogramowania. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja rozpatrywałem możliwość zainstalowania świateł do jazdy dziennej ale okrągłych nie tych prostokątnych. Są dostępne światła o średnicy 70 mm i mieszczą się w grillu zderzaka obok tablicy rejestracyjnej, Piszę o wersji przed liftingiem z 2009 r. Ustawia się przełącznik świateł na "auto" i po problemie. Jeżeli mój "księgowy" nie będzie protestował to zainstaluję i zamieszczę fotografię. :-) Pozdrawiam...

 

dogadaj się z księgowym :) .... bo tą opcję chętnie zobaczyłbym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja rozpatrywałem możliwość zainstalowania świateł do jazdy dziennej ale okrągłych nie tych prostokątnych. Są dostępne światła o średnicy 70 mm i mieszczą się w grillu zderzaka obok tablicy rejestracyjnej, Piszę o wersji przed liftingiem z 2009 r. Ustawia się przełącznik świateł na "auto" i po problemie. Jeżeli mój "księgowy" nie będzie protestował to zainstaluję i zamieszczę fotografię. :-) Pozdrawiam

 

Witam.Ktoś z kolegów nadmieniał o zamontowaniu modułu CLM01, a może podał tylko link. Czy użytkownicy maja jakieś doświadczenia z tym modułem? Z grubsza działa to w ten sposób, że światła drogowe świecą z mniejszą mocą jako DRL i jest system doświetlania zakrętów. Z tego co czytałem niezbędna jest dogrywka do oprogramowania. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

To rozwiązanie nie ma homologacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no i sprawa ledów u mnie rozwiązana (mam nadzieje, że już bez kolejnych problemów) a mianowicie po tym jak światła się świeciły po 2 i więcej minut, we wtorek jak zapaliły się o 8 po odpaleniu auta zgasły dopiero o 14 w serwisie gdy je elektryk odpiął od zasilania, światła zostały na następny dzień wymienione na nowe i jak narazie odpukać wszystko dość fajnie działa - ledy świecą się 5 sekund po zgaszeniu silnika

 

no i niestety wczoraj pojeździłem na światłach led przez cały dzień i dalej jest problem bo jednak gasną w ciągu jazdy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Widzę że temat świateł LED jest nieśmiertelny i nadal niektórzy mają z nimi problemy. Także miałem takie problemy jakiś czas temu ale udało mi się problem rozwiązać definitywnie. W tym poście opisałem całą procedurę.

Jest to rozwiązanie dla posiadaczy układu mierzącego naładowanie akumulatora (nowe auta ale nie wszystkie) oraz świateł firmy Philips. Posiadacze tego rozwiązania nie mają szans na prawdłową pracę świateł dziennych LED których działanie opiera się na pomiarze napięcia ładowania - to po prostu w tych samochodach nie działa.

 

Pozdrawiam

Robert

 

Aha, światła zamontowałem sam, później współpracowałem z Philipsem aby rozwiązać problem a wczoraj byłem na pierwszym przeglądzie. Panowie z serwisu nie mieli żadnych uwag co do montarzu świateł przezemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Widzę że temat świateł LED jest nieśmiertelny i nadal niektórzy mają z nimi problemy. Także miałem takie problemy jakiś czas temu ale udało mi się problem rozwiązać definitywnie. W tym poście opisałem całą procedurę.

Jest to rozwiązanie dla posiadaczy układu mierzącego naładowanie akumulatora (nowe auta ale nie wszystkie) oraz świateł firmy Philips. Posiadacze tego rozwiązania nie mają szans na prawdłową pracę świateł dziennych LED których działanie opiera się na pomiarze napięcia ładowania - to po prostu w tych samochodach nie działa.

 

Pozdrawiam

Robert

 

Aha, światła zamontowałem sam, później współpracowałem z Philipsem aby rozwiązać problem a wczoraj byłem na pierwszym przeglądzie. Panowie z serwisu nie mieli żadnych uwag co do montarzu świateł przezemnie.

 

Dzięki przewertowałem temat bo widziałem gdzieś że pisałeś o tym problemie w philipsach a takie obecnie posiadam, za dzwoniłem na ten numer infolinii dowiedziałem się co i jak i za dzwoniłem do serwisu, żeby Panu od akcesoriów przekazać co i jak - trochę to śmieszne ale dobra już się pofatygowałem bo mnie to wkur... już na maksa,

Pan powiedział że zapyta się jakie rozwiązanie ma dostawca na ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Michal KJ

Witam,

 

kupiłem na allegro 4-diodowe Phillipsa, montaż w Wwie na Oczapowskiego (ok. 200 pln). Świecą po włączeniu zapłonu, używam w opcji AUTO, same się włączają i przełaczają na mijania jak się robi ciemno. gra gitara!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tak ma być, tyle tylko że te mikroskopijne philipsy pasują co najwyżej do micry

Może proporcje tych świateł (Philipsy) do gabarytów auta nie są "wymarzone" ...

Ale napewno spełniają normy jakie odpowiadać powinny światła dzienne !

I oby Michale dobrze czyli bezawaryjnie służyły .

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal KJ

no i tak ma być, tyle tylko że te mikroskopijne philipsy pasują co najwyżej do micry

 

ale świecą macro :whistle:

Edytowane przez Michal KJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...