Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi powiedzieli, że była promocja i teraz już 150pln. Jadę do Promotora w piątek, ciekawe czy zapłacę trochę mniej. Wątpię tak szczerze. Tak czy siak 150PLN w porównaniu do 400PLN w KMJ to duuuuża różnica. Powiedz mi kolego jak z myciem? Na opakowaniu świateł jest info, że nie można być ich lancą pod ciśnieniem. Jak to u Ciebie wygląda?

 

Myć, nie być :D

Edytowane przez badi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi powiedzieli, że była promocja i teraz już 150pln. Jadę do Promotora w piątek, ciekawe czy zapłacę trochę mniej. Wątpię tak szczerze. Tak czy siak 150PLN w porównaniu do 400PLN w KMJ to duuuuża różnica. Powiedz mi kolego jak z myciem? Na opakowaniu świateł jest info, że nie można być ich lancą pod ciśnieniem. Jak to u Ciebie wygląda?

 

Myć, nie być :D

 

Ja mam auto 2 tygodnie.

W KMJ odradzali mycie w myjni automatycznej.

Stare auto myłem ręcznie, ale ostatnio używam myjni bezstykowych.

Ostatnio cięgle pada i nie trzeba myć.

Najlepiej nie kierować strumienia na lampy, ale jak umyć zderzak z owadów? Może zakryć LEDy przed myciem?

Czytałem, że starsze modele 506HP zaparowywały i puszczały wodę. Nowe są podobno lepsze, ale też niektórym puszczają wodę.

Philipsy podobno są szczelne całkowicie.

Ja nie mam instrukcji (KMJ nie raczył nic przekazać, nawet na prośbę), więc mogę nie wiedzieć jak myć, a gwarancja mam nadzieję zadziała w razie czego.

Wszystko robić z umiarem, to może będzie dobrze.

 

PS.: Jak się dowiedzieli, że w Norauto montaż kosztuje 149zł i w KMJ setki złotych, to podnieśli szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te NSSC/Vertex 506 HP zamontowali Ci sami w KMJ? Nie Ty sam je wybierałeś? Jak mogli Ci nie dać instrukcji? Tzn. jeśli sam kupowałeś to przecież wszystko należy do Ciebie, ale jeśli oni dostają światła bez instrukcji to ich sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J

Najlepiej nie kierować strumienia na lampy, ale jak umyć zderzak z owadów? Może zakryć LEDy przed myciem?

Czytałem, że starsze modele 506HP zaparowywały i puszczały wodę. Nowe są podobno lepsze, ale też niektórym puszczają wodę.

Philipsy podobno są szczelne całkowicie.

 

Niech mi ktoś powie po co zgadzacie się na taki produkt skoro za tą cenę macie philipsy

Ja je(philipsy) myje lancą i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te NSSC/Vertex 506 HP zamontowali Ci sami w KMJ? Nie Ty sam je wybierałeś? Jak mogli Ci nie dać instrukcji? Tzn. jeśli sam kupowałeś to przecież wszystko należy do Ciebie, ale jeśli oni dostają światła bez instrukcji to ich sprawa.

Ja kupiłem w sklepie internetowym u dystrybutora zdaje sie w Gliwicach i była pełna dokumentacja po polsku instrukcja i homologacja.

 

Niech mi ktoś poce po co zgadzacie się na taki produkt skoro za tą cenę macie philipsy

Ja je(philipsy) myje lancą i nic się nie dzieje.

Przy philipsach jest problem z automatem trzeba go wymieniać a przy 506HP nie ma tego problemu a ponadto te nowe produkowane od ubiegłego roku też są szczelne mam je od grudnia i jak na razie wszystko ok kolega miał zamontowane w fiacie philipsy i już je wymieniał padła mu 1 dioda. tak że wszystko zależy od szczęścia i te i te mogą padnąć

Edytowane przez agit11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moje myję Karcherem i 2 lata (i zimy) nic się z nimi nie dzieje.

Jeśli światła parują, albo nie świecą jakies diody, to przecież macie gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wybrałem Philipsów gdyż w mojej subiektywnej ocenie są za wąskie, a poza tym są tylko 4 diodowe, a 5 wyglądają lepiej. Tylko moja ocena. Swoją drogą wszystkie są robione w Chinach, więc nie ma co się oszukiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KMJ montują "swoje" dzienne. Są to NSSC 506HP. Nie wiem czy Vertex, ale są identyczne i mają na szybce napis NSSC.

Nie dają instrukcji (pewnie mają) i dają tylko 1 rok gwarancji. Jak coś przestanie działać, to wymieniają i sami się martwią dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zeby nie miec problemow z radiem i radiem Cb proponuje zalozyc to co ja mam zamontowane czyli hella ledayflex . Mycie myjka cisnieniowa nie stanowi problemu. Troche drogo to mnie wyszlo ale warto. One sa 100% szczelne nie maja zadnego otworu wentylacyjnego jak to maja klasyczne ledy. Fajnie swieca. Wczesniej wrzucilem zdjecia (32 strona) jak to wyglada. Ale aby je zamontowac serwis musial zdjac zderzak. Ale to nie byl wielki koszt. Pozdrawiam.

Edytowane przez pawel198310
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a jak z kwestią reklamacji nssc/vertex? Światła są jak najbardziej ok, ale dzisiaj jedno zgasło. Podejrzewam, że coś schrzanili przy montażu bo zgasło całe, a nie pojedyncze diody, ale tak swoją drogą. Dokąd się je odsyła w razie usterki? PS. Znajomemu padły diody w Philipsach po tygodniu, teraz gdzieś je reklamuje. Loteria te światła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a jak z kwestią reklamacji nssc/vertex? Światła są jak najbardziej ok, ale dzisiaj jedno zgasło. Podejrzewam, że coś schrzanili przy montażu bo zgasło całe, a nie pojedyncze diody, ale tak swoją drogą. Dokąd się je odsyła w razie usterki? PS. Znajomemu padły diody w Philipsach po tygodniu, teraz gdzieś je reklamuje. Loteria te światła :D

Czy to taki "wspaniały" montaż w Promotorze?

Vertexy reklamuje się chyba w systemie door to door.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, montaż w Promotorze, ale nie rozumiem ironii? Wybacz, ale montaż tych świateł za 400pln w KMJ to naprawdę przesada. Co ciekawe jak napisał ktoś wyżej (i potwierdzam bo pytałem osobiście) KMJ montuje dokładnie ten sam model LED-ów za 700pln. Nie uważasz, że to dużo?

 

Tak, montaż w Promotorze, ale nie rozumiem ironii? Wybacz, ale montaż tych świateł za 400pln w KMJ to naprawdę przesada. Co ciekawe jak napisał ktoś wyżej (i potwierdzam bo pytałem osobiście) KMJ montuje dokładnie ten sam model LED-ów za 700pln. Nie uważasz, że to dużo?

 

Sorry, to Ty pisałeś, że KMJ montuje właśnie ten model. Ja z kolei dzwoniąc dowiedziałem się, że koszt usługi wynosi aż tyle.

 

Swoją drogą jak się zapatrujecie na Philips Daylight 8? Mieszczą się w naszych autach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, montaż w Promotorze, ale nie rozumiem ironii? Wybacz, ale montaż tych świateł za 400pln w KMJ to naprawdę przesada. Co ciekawe jak napisał ktoś wyżej (i potwierdzam bo pytałem osobiście) KMJ montuje dokładnie ten sam model LED-ów za 700pln. Nie uważasz, że to dużo?

 

 

 

Sorry, to Ty pisałeś, że KMJ montuje właśnie ten model. Ja z kolei dzwoniąc dowiedziałem się, że koszt usługi wynosi aż tyle.

 

Swoją drogą jak się zapatrujecie na Philips Daylight 8? Mieszczą się w naszych autach?

Ironia bierze się z tego, że zapłaciłeś i nie masz świateł dziennych.

Czytałem dość słabe opinie o Promotorze, a chciałem tam jechać na pierwszy przegląd.

Napisz jak światła będą już świecić OK (oraz po pierwszym myciu ciśnieniowym).

Faktycznie KMJ woła za światła + montaż 680zł, ale są przecież negocjacje (150zł za sam montaż).

Philipsy Daylight 8 nie mieszczą się w QQ, chyba że wysunie się je dość mocno do przodu.

Ale po co patrzysz za innymi światłami jak masz już zrobione dziury i zamontowane dość dobre NSSC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do KMJ chyba ze dwa razy i jako stały klient zapytałem, czy ta cena za montaż swoich świateł musi taka zostać, czy naprawdę muszę jechać aż do Gdańska żeby zrobić to za mniejsze pieniądze (w sumie zapłaciłem 120PLN brutto). Gość stwierdził, że nic się nie da zrobić z tą ceną. Naprawdę nie chciałem jechać do Promotora bo mam zwyczajnie dalej do Gdańska. Lampy kupiłem za około 200PLN i koszt montażu zamknął mi się w kwocie 320PLN. Muszę teraz tylko zmarnować godzinę lub więcej na poprawienie montażu co mnie nie cieszy, ale wkurzę się jeśli lampa będzie walnięta. Dziwne bo dzisiaj rano było wszystko ok, dopiero jadąc na plażę kumpel mi powiedział, że jedna nie świeci. Faktem jest, że w Promotorze zajeżdża nieco amatorką. Mówię o samym przyjęciu i obsłudze klienta. Wszyscy mili etc, ale czegoś tam brakuje. Ceny jednak mają niższe. Kolega, który kupił auto w KMJ jeździ tylko tam bo wynegocjował prawie 50% cen przeglądów. Podobno mają zamiar budować salon. Dam znać co i jak. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Promotor jest amatorski to pojedź do KMJ, do Gdańska. PRL pełną gębą :)

 

amatorka to jedno a zachowanie jak za czasów PRL to 2 całkiem inne sprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn.niby gdzie jest PRL? Na samą obsługę klienta w KMJ nie narzekam, tylko ceny z kosmosu. Chciałbym być klientem serwisu przez cały okres użytkowania auta, a nie tylko w okresie gwarancji. Ja nim zostanę w KMJ, ale jeśli czynności pozagwarancyjne są aż tak różne to nie bardzo mam ochotę przepłacać. Peace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 3 próby kontaktu z salonem/serwisem otrzymałem chamstwo w czystej postaci - podczas zakupu auta, telefonicznie podczas umawiania się na wizytę celem usunięcia usterek i bezpośrednio w salonie jak przyjechałem.

 

Ceny swoją drogą mają absurdalne nawet jak porównamy z innymi ASO.

 

Nie neguję oczywiście czyiś pozytywnych odczuć, moje są najnegatywniejsze z negatywnych, a byłem już klientem ASO różnych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że piszesz o KMJ bo gdzie indziej byś kupił auto :D W Promotorze wszyscy byli mili i sympatyczni tylko tak troszkę....hmm, widać, że się starają itd, ale obsługa klienta jest taka sobie. Pisząc to mam na myśli brak osób do pracy. Wszyscy są zajęci, czymś zaganiani, a efektów nie widać. Ogólnie jestem zadowolony, tylko nie wiem czy spieprzyli montaż jednej lampy, czy się przepaliła :D Wątpię w to, że przepaliła się cała lampa, bo wszystkie diody od razu? Dziwne. Dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że piszesz o KMJ bo gdzie indziej byś kupił auto :D W Promotorze wszyscy byli mili i sympatyczni tylko tak troszkę....hmm, widać, że się starają itd, ale obsługa klienta jest taka sobie. Pisząc to mam na myśli brak osób do pracy. Wszyscy są zajęci, czymś zaganiani, a efektów nie widać. Ogólnie jestem zadowolony, tylko nie wiem czy spieprzyli montaż jednej lampy, czy się przepaliła :D Wątpię w to, że przepaliła się cała lampa, bo wszystkie diody od razu? Dziwne. Dam znać.

 

To prawda, a siedzibę mają dziwnie wyglądającą (Promotor).

 

 

Chętnie bym pojechał do jeszcze innego serwisu/salonu, ale w pobliżu poza nimi nie ma opcji (o Elblągu już mi else poopowiadał), do Torunia/Bydgoszczy nie chce mi się zasuwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promotor chwalił mi się, że budują salon. Ciekawe ile im to zajmie. Pozdro.

 

 

chyba ,że będą budowali :)

 

w najlepszej opcji można liczyć na min 12 m-cy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że jeden z modułów LED-ów padł i nie dawał prądu do jednej lampy. Moduł już wymieniłem tam gdzie LED-y kupowałem i jutro wymieniamy. PS. W Promotorze za demontaż nie musiałem płacić. Miło muszę przyznać, a nie trwało to 5 minut. Na chwilę obecną kolejny przegląd robię u nich. Poznałem ceny, są dużo niższe. Przynajmniej te w opcji, moje części, ich robocizna.

Edytowane przez badi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że jeden z modułów LED-ów padł i nie dawał prądu do jednej lampy. Moduł już wymieniłem tam gdzie LED-y kupowałem i jutro wymieniamy. PS. W Promotorze za demontaż nie musiałem płacić. Miło muszę przyznać, a nie trwało to 5 minut. Na chwilę obecną kolejny przegląd robię u nich. Poznałem ceny, są dużo niższe. Przynajmniej te w opcji, moje części, ich robocizna.

Wydaje mi się, że NSSC mają jeden moduł sterowania.

Czy dodatkowo każda lampa ma jeszcze oddzielne? Są demontowalne?

 

PS.: I jak LEDy zakłócają radio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...