Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Primera 2.0 16V drobne usterki


Gość Primera 2.0 16v
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Primera 2.0 16v

Koledzy potrzebuje szybkiej pomocy otóż zrobiło mi się zwarcie jak lutowałem diodę do podświetlania przycisku od włączania halogenów i przestało świecić podświetlanie licznika oraz od ustawiania nawiewów, raz tak miałem wymieniłem tylko bezpiecznik i było ok a teraz wymieniłem i nic nadal nie podświetla nie wiem co jest, sprawdziłem bezpieczniki i sa ok przy silniku tez kolo filtra są ok, i jak włączę pozycyjne to świeci tylko lampa od strony kierowcy i tylna od strony pasażera na skos świeca proszę o szybką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Primera 2.0 16v

Jest drugi problem co może być przyczyna ze ogrzewania nie ma jak sie jedzie to wieje tylko zimne a jak sie stanie to cieple leci, linka do przestawiania cieple zimne jest dobra co moze byc przyczyna??

 

Czy może mi ktoś powiedzieć od czego jest i gdzie go podłączyć przewód który wystaje z obudowy sprzęgła zanjduje sie na samej górze prawie obok tej łapy co wciska sprzęgło proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach bagnetu jest korek spustowy a troszkę wyżej jest śruba odpowietrzająca. Z tymże powinna ona być odkręcona przy napełnianiu układu i wtedy tamtędy zostaje wypchnięte powietrze. Jest też druga taka śruba na wężu od układu nagrzewania. A teraz to zostaje rozgrzać silnik, żeby się termostat otworzył i zassie sobie płyn tam gdzie jeszcze było powietrze i delikatnie upuścić je przez korek chłodnicy albo zbiorniczka wyrównawczego. Tylko trzeba uważać bo może trysnąć gorący płyn. Na koniec uzupełnić braki i wszystko w tym temacie

Edytowane przez Peter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuje szybkiej pomocy otóż zrobiło mi się zwarcie jak lutowałem diodę do podświetlania przycisku od włączania halogenów i przestało świecić podświetlanie licznika oraz od ustawiania nawiewów, raz tak miałem wymieniłem tylko bezpiecznik i było ok a teraz wymieniłem i nic nadal nie podświetla nie wiem co jest, sprawdziłem bezpieczniki i sa ok przy silniku tez kolo filtra są ok, i jak włączę pozycyjne to świeci tylko lampa od strony kierowcy i tylna od strony pasażera na skos świeca proszę o szybką pomoc

 

Bezpiecznik 10A w wewnętrznej skrzynce z bezpiecznikami. Oznaczenie Rear Till Lamp czy czoś koło tego. Wiem, że coś z tylną lampą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Primera 2.0 16v

Chciałem zmienić w mojej p10 boczne kierunkowskazy z pomarańczowych na białe ale nie moge nigdzie dostać białych i moje pytanie w zwiazku z tym jest takie czy pasuje boczne białe kierunki od jakiegoś innego samochodu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zmienić w mojej p10 boczne kierunkowskazy z pomarańczowych na białe ale nie moge nigdzie dostać białych i moje pytanie w zwiazku z tym jest takie czy pasuje boczne białe kierunki od jakiegoś innego samochodu??

tylko w UK wystepuja oryginały w koloze bailym do naszych P10. Tak wiec tylko ebay.

Jęsli chodzi o zamienniki tez podpinam sie pod pytanko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko w UK wystepuja oryginały w koloze bailym do naszych P10. Tak wiec tylko ebay.

Jęsli chodzi o zamienniki tez podpinam sie pod pytanko

 

Robicie kilka tematów w jednym a potem jest zamieszanie...

 

Zamienników kierunków białych brak.Sprawdzone.Tylko z ebay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Primera 2.0 16v

Od kilku dni mam problem ze sprzęgłem otóż do polowy pedał chodzi luźno a dopiero pod koniec bierze i nie wraca do swojej pozycji tylko od polowy muszę noga go odbijać co się mogło stac????

 

Witam oto fotka post-27192-1266513848,5099_thumb.jpg tego zaworu co jest na obudowie od sprzęgła dalej idzie kawałek węża który sobie tylko leży na obudowie a nie jest nigdzie podłączony czy tak powinno być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię okłamac, ale u mnie też wygląda ten wężyk tak samo i prawdopodobnie jest to odpowietrzenie skrzyni. Natomiast ten efekt sprzęgła to penie docisk padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość Primera 2.0 16v

Witam mam takie pytanie otóż chodzi mo o uklad chlodzenia jak samochod ma normalna temperature to weże od wody ten kolo chlodnicy i termostatu sa tak twarde ze nie da sie ich zgiać czy tam jest az takie duze cisnienie?? dodam ze temperatura silnika zawsze jest taka sama nie gotuje sie nic sie nie dzieje nawet jak byly upaly i w korkach a stan plynu chlodniczego jest zawsze taki sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja juz tak mam odkod go kuplem od ponad roku i nic sie nie dzieje

Niech koledzy Cie nie strasza uszczelka . Jesli nie kopci na bialo tzn nie przepala plynu, plyn nie bulgocze w zbiorniku wyrownawczym , na bagnecie nie masz kropli plynu, na korku od wlewu oleju nie masz majonezu to nie bedzie uszczelka . Rozumien ze oba weze sa gorace i takie twarde. One maja byc twarde bo to jest uklad cinieniowy. Jezeli dla Ciebie wydaja sie za twarde to sprobuj go odpowietrzyc Jak to sie robi to wiesz. Sprobuj tez podmienic korek od chlodnicy jesli masz mozliwosc.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, problem z (huczacymi) tarczami przerabiałem w kazdym z posiadanych modeli nissana, obecnie w primerce jest to samo, po prostu tarcze sa już przegżane i podczas hamowania nagrzewają sie i odkształcają, dla tego wydaja taki dzwięk niekiedy połączony z wyczuwalnymi wibracjami.szukałem info na ten temat i w dużym stopniu co może być wielce prawdopodobne wystarczy podczas ostrego hamowaniw i w ogóle w czasie hamowania wpaść w wode (kałużę) i nawet jak jest nowa tarcza w tym momencie już może być po nich.

 

( tu kolega ma racje i zgadzam się z nim w 100%, weże bedą twarde dopóki płyn jest gorący a po wystygnięciu wszystko wraca do normy)

Edytowane przez pidon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...