Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera P10 GT - rossi come back :-)


Gość rossi20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie tez wszystko wskazuje ze to sonda. Poniewaz na gazie nie ma tego wogole , po odpaleniu tez nie, a wogole jak silnik jest nagrzany to inaczej odpala, oczywiscie go nie musze krecic, tylko na zimno zapala zwawiej, a n a cieplo juz inaczej. wiec wszystko wskazuje ze faktycznie sonda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rossi - a ten objaw masz tylko przy delikatnym naciskaniu na gaz czy przy mocniej wcisnietym pedale gazu też?

U mnie taki objaw był przy 2200-2300 obr/min i ja podejrzewam potencjometr przepustnicy. Objaw tylko przy dekikatnym przyspieszaniu na zimnym silniku, na LPG już raczej nie zauważam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze kupiles znowu Nisana, tak czytam i czytam 50wpisow o seryjnym aucie i padnietej sondzie hhhmmm, a to dzial o czym innym chyba jest, oczywiscie niezrozumcie mnie zle, ale auto to seria bez zadnych zmian z uszkodzona sonda nad czym sie tak .......

Gratulacje z zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissany to dobre auta :D i bardzo chetnie chcialbym sunny VE jako drugie w domu, chyba bedzie trzeba cos z tym zrobic, bo u mnie w aucie to tylko turbo lub kompresor ratuje sprawe, a

A ta Primera Rossiego w tym kolorze - podoba mi sie okrutnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze kupiles znowu Nisana, tak czytam i czytam 50wpisow o seryjnym aucie i padnietej sondzie hhhmmm, a to dzial o czym innym chyba jest, oczywiscie niezrozumcie mnie zle, ale auto to seria bez zadnych zmian z uszkodzona sonda nad czym sie tak .......

Gratulacje z zakupu

 

No narazie seria, niedlugo sie zaczna zmiany, czekam na kolektor + reszta wydechu. Ale narazie musze ta sonde ogarnac bo irytuje mnie ten objaw. I prawdopodobnie z samochodu wyleci instalacja gazowa, rozmawiałem w Energy i wyjęcie całej instalacji z dokumentacja 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, a po co Ci dokumentacja? Dzwoniłem do stacji diagnostycznej przy ul.Kłobuckiej i powiedziano mi że instalacje mogę wyciąć chociażby nożyczkami :lol: sam nie dasz rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, a po co Ci dokumentacja? Dzwoniłem do stacji diagnostycznej przy ul.Kłobuckiej i powiedziano mi że instalacje mogę wyciąć chociażby nożyczkami :lol: sam nie dasz rady?

tu kolega ma racja to jest 40 minut roboty bez kanału;p

Przerabialem ten temat tak wiec co nie co wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu kolega ma racja to jest 40 minut roboty bez kanału;p

Przerabialem ten temat tak wiec co nie co wiem

 

 

No ja to sie boje do tego dotykac ;-) moze kube poprosze to mi wyjmie za polowe ceny heheheh ;-) i od razu wyminilby ta sonde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to sie boje do tego dotykac ;-) moze kube poprosze to mi wyjmie za polowe ceny heheheh ;-) i od razu wyminilby ta sonde.

heheh powiem tak najwazniejsze jest zamkniecie zaworu bezpieczenstwa butli. Pamietajac ze w rurach do parownika jest jeszcze gaz zdecydowanie dokrecasz od butli rurki i gazik spierdziela tylko zeby nikt fajki nie palil kolo ciebie;p

jak juz butle wyciagniesz to zostaje reszta szpargałow a to juz jest pikuś. elektryka to tylko praktycznie listwa wtryskowa komputer. lecisz po kabelkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzis byłem w Energy gaz shamowałem auto i oto wynik:

 

 

149 koni na benzynie i 147 na gazie ;-)

 

Przy okazji wyleciał szkodnik w postaci sondy i obecnie jej nie posiadam wogole, auto jezdzi bez zarzutu na benzynie.

post-8979-1254232744,5186_thumb.jpg

Edytowane przez rossi20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzis byłem w Energy gaz shamowałem auto i oto wynik:

 

post-8979-1254232744,5186_thumb.jpg

 

149 koni na benzynie i 147 na gazie ;-)

 

Przy okazji wyleciał szkodnik w postaci sondy i obecnie jej nie posiadam wogole, auto jezdzi bez zarzutu na benzynie.

pięknie trzyma seryją moc ale momentu musisz poszukać...bo na poziomie ALMERY GTI jest-a no i super sprawa z mocą na lpg[tylko mówiłeś że przełącza się na pb przy 5500-więc jak ci gaz pomierzyli?]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięknie trzyma seryją moc ale momentu musisz poszukać...bo na poziomie ALMERY GTI jest-a no i super sprawa z mocą na lpg[tylko mówiłeś że przełącza się na pb przy 5500-więc jak ci gaz pomierzyli?]

 

 

okazało sie że przełącza sie po przekroczeniu 6500 tys , wczesniej zle spojrzalem. No nawet nie stroili na gazie bo nie mialo to sensu. No energy powiedzialło ze dobra instalka , realne 200-220 koni wydajnosc. Dobry reduktor, na rurce 8 mm co ma bardzo duze znaczenie. Ciesze sie ze idealna seria, fakt tylko gdzies pare niutkow zagineło ale podejrzewam że wszystko się odzyska, nie wiem w czym mogą tkwić moment obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba jedyna P10 GT w klubie, która ma 150KM. Pisz, co tam nadłubane masz? ;]

 

Przysięgam że nic :) standard wymiana oleju swiec i filtra paliwa, szczerze mowiac nie wyminiłem nawet filtra powietrza bo nie wiem jaki mam dolot robic wiec jest jakis filtr ktory podejrzewam ma 10-15 tys przelotu ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas dobrze wiemy co poprawi tu najlepiej moment obrotowy, skoro już ETAP I Rossi ma za sobą to czas na ETAP II :D :D :D

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom-wchjodzić trzeba na męsko:)) ale o mojej p10 nie zapominaj :dribble:

Gratulacje silniczek miodzio ;] musiał ktoś dbać, az mnie korci by jak najszybciej jechać na rolki;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po zrobieniu wydechu kompletnego udaje sie do kuby na mod rozradu, i przyspieszenie zapłonu, potem na rolki zeby to poustawiac optymalmnie. Zobaczymy co wyjdzie wtedy, potem przebudowa dolotu na szerokiej przeplywce i ecu master

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzis odwiedziłem hamownie znowu, i poprawiono wynik poprzez zmiane na PRAWIDŁOWE przełożenie, wiec fabryczny wynik to 149 Koni i 179 Nm, wczesniej zle dobrano przełozenie , teraz jest wszystko super prawidłowo. Więc fabryczny wynik 149 i 179 Nm, dzis odwiedziłem kube jedno ruszenie kluczem i przestawiony zapłon. Udałem sie na hamownie i wypluło 151 koni i 179 Nm. Bardzo sie góra poprawiła, wykresy wkleje jutro. pierwszy seryjny, drugi po zaplonie. Także juz jest 151 koni ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzis byłem w Energy gaz shamowałem auto i oto wynik:

 

 

149 koni na benzynie i 147 na gazie ;-)

 

Przy okazji wyleciał szkodnik w postaci sondy i obecnie jej nie posiadam wogole, auto jezdzi bez zarzutu na benzynie.

Zostaw sondę do lpg, wystarczy jeden przewód odciąć i masz sondę do lpg, a do PB brak. Ja chyba także zdrutuje moją Szkapę, ale tylko na PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdę przyznam że bardzo mi się ta twoja primka podoba - podlogę ma w ślicznym stanie i progi, blacha z zewnatrz też zaskakująco dobra jak na P10, no rodzyn jakby nie patrzeć, można w niego grubo wchodzić taki docelowy wóz do dawania frajdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...