Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Żarówka podświetlająca przycisk AWARYJNYCH


Gość gumol79

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy ktoś miał do czynienia tytułową żarówką? Oryginalnie jest ona wpleciona w takie gumowe gniazdo

które się nakłada na 2 styki doprowadzające napięcie w tym przycisku wraz z niebieskim kapturkiem. Po jej wyciągnięciu zamontowałem

nową żarówkę kupioną w jakimś elektronicznym sklepie na 12V ale dalej nie działa.

Czy musi być jakaś specjalna? A może na inne napięcie?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak u siebie wymieniałem to w sklepie polecili mi 14V żarówkę - mówili ze 12V to od razu się palą. 14V podpiąłem, trochę podziałała i dość szybko się spaliła. Popróbuj poprawić mocowanie żarówki bo coś może Ci nie stykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wszędzie pozakładane 14V, bo 12V sie szybko paliły, niestety te 14V słabo świecą.

 

Kolego jeśli nie świeci to sprawdz czy dochodzi tam zasilanie miernikiem, upewnij się, że dobrze zaocowałeś żarówkę w oprawce - czy druciki sie nie skrzyżowały pod żarówką, czy są dobrze zawinięte i czy jest dobrze włożona.

 

Jak jest prąd to musi świecic. Mogłeś też trafic na trefna żarówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość kyniu1985

Witam.Otóz mam problem ze niewiem jak dostac sie do zarówki od podswietlenia wlacznika swiatel awaryjnych oraz ogrzewania tylnej szyby.Czy trzeba zdemontowac ta cala konsole czy tylko jakos wydlubac przyciski,prosze o porade.Bo niedziala mi podswitlenie ogrzewanej szyby a od awaryjncyh wogole nie swieci.Moje auto to primera P11 98r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio to przerabiałem, Jeżeli chodzi o te włączniki nad radiem to trzeba wyjąć radio , włożyć ręke i wypchnąć je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najlepiej wyciągnać radio i wypchnąć te przyciski. Żarówki nowe to porażka i u mnie też się paliły. Założyłem drugi włącznik:D ale można założyć diodę i się nie zpali. Trudna sztuka ale się da;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MISIU-BISI

wyjmij radio i włóż rękę,w jego miejsce, powinienneś wyczuć te przyciski, wystarczy je ścisnąć po bokach i wypchnąć. ja zamiast żarówek w przycisku szyby i awaryjnych zastosowałem diody led 12v , łatwo je zaplątać na te nóżki miedziane na które wchodziła żarówka, ponadto świecą na bielutko i bardzo jasno-dioda ma soczewkę i nie rozprasza światła tylko kieruje akurat w ten piktogram na przycisku-fajnie to wygląda po zamontowaniu. dodatkowo włożyłem diodę do tego potencjometru do zwiększania jasności podświetlenia zegarów bo sie okazuje ze i tam jest żaróweczka-oczywiście przepalona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Do awaryjnych dioda led ( kupiłem za 6zł w sklepie tuningowym niebieską :dribble: ), tak jak kolega Banino pisze oplatujesz kable wokół nożek ( tylko pamietajcie o polaryzacji). Po zamontowaniu diody żeby nożki  "nie latały" wpuściłem kleju  z pistoletu co przy okazji odizolowało nożki od siebie i mam piękne podświetlenie świateł awaryjnych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...